Etapa #1: UTA - Gaz Metan Mediaș (29.08.2015, ora 11:00)
29-08-2015, 14:17, (Ultima modificare: 29-08-2015, 14:18 de psv.)
#21
RE: Etapa nr. 1: UTA - Gaz Metan Mediaș (29.08.2015, ora 11:00)
Sa nu uitam ca s-a jucat cu Man(17 ani ),Jorza(16 ani),Burla17 ani),Anca Trip(20 ani),acesti baieti vor creste dar este nevoie de timp si .....jocuri.Nu sunt un fan al antrenorului Roland Nagy dar il felicit astazi pentru curajul de a incepe acest meci ,cu acesti baieti.Nu sunt insa de acord cu afirmtiile lui Stratila,care desi este un juctor exponential pentru noi ,nu prea face faza defensiva deloc,iar toate actiunile periculoase ale lui Ciprian Petre s-au datorat faptului ca nu exista dublaj la Polgar in dreapta ,care la randul lui in unele situatii trebuia sa stranga in centru langa Botis,iar Petre ramanea mai mereu nemarcat.
Vreau sa felicit clubul UTA pentru organizarea meciului,totul a fost la superlativ!
Răspunde
29-08-2015, 14:19,
#22
RE: Etapa nr. 1: UTA - Gaz Metan Mediaș (29.08.2015, ora 11:00)
(29-08-2015, 14:08)I 929 a scris: Când a zis Strătilă că ne trebuie fundaşi, când a plecat spre vestiare după ce a fost schimbat?

Da .
Răspunde
29-08-2015, 14:21,
#23
RE: Etapa nr. 1: UTA - Gaz Metan Mediaș (29.08.2015, ora 11:00)
(29-08-2015, 14:17)psv a scris: Sa nu uitam ca s-a jucat cu Man(17 ani ),Jorza(16 ani),Burla17 ani),Anca Trip(20 ani),acesti baieti vor creste dar este nevoie de timp si .....jocuri.Nu sunt un fan al antrenorului Roland Nagy dar il felicit astazi pentru curajul de a incepe acest meci ,cu acesti baieti.Nu sunt insa de acord cu afirmtiile lui Stratila,care desi este un juctor exponential pentru noi ,nu prea face faza defensiva deloc,iar toate actiunile periculoase ale lui Ciprian Petre s-au datorat faptului ca nu exista dublaj la Polgar in dreapta ,care la randul lui in unele situatii trebuia sa stranga in centru langa Botis,iar Petre ramanea mai mereu nemarcat.
Vreau sa felicit clubul UTA pentru organizarea meciului,totul a fost la superlativ!

Burla are 19 ani.
Răspunde
29-08-2015, 14:22,
#24
RE: Etapa nr. 1: UTA - Gaz Metan Mediaș (29.08.2015, ora 11:00)
Sincer nu înţeleg tactica lui Nagy (nu e pt prima data)...dar probabil azi am intrat la 0 la 0!daca jucam mai curajos probabil acum aveam minimum 1 pct!
Răspunde
29-08-2015, 14:30,
#25
RE: Etapa nr. 1: UTA - Gaz Metan Mediaș (29.08.2015, ora 11:00)
Da, putea să-şi ţină părerea pentru el, să nu creeze eventuale discuţii aiurea în lot. La fotbal întotdeauna când greşesc fundaşii se vede, dar dacă un jucător ca el el face un meci fără realizări concrete (gol, pasă de gol), doar cu anumite faze bune, atunci primeşte aplauze. 
Răspunde
29-08-2015, 15:59,
#26
RE: Etapa nr. 1: UTA - Gaz Metan Mediaș (29.08.2015, ora 11:00)
Probabil se referea la viteza fundasilor, au fost greoi in rest a si zis ca am avut multe ocazii. Lasand lucrul acesta , echipa nu s-a miscat rau, am controlat jocul in unele momente , chiar am fost peste ei si sa nu uitam ca 2 ocazii au avut si au dat 2 goluri. Avem sperante pe mai departe. UTA ARAD
Răspunde
30-08-2015, 1:45,
#27
RE: Etapa nr. 1: UTA - Gaz Metan Mediaș (29.08.2015, ora 11:00)
N-am putut fi prezent ieri fiind plecat din localitate. Aud insa ca baietii au avut determinare ceea ce ma bucura tinand cont de juniori.
Nu trebuie sa facem un capat de tara din infragerea asta. Mergem inainte!
Răspunde
31-08-2015, 18:53, (Ultima modificare: 31-08-2015, 18:54 de Kidu.)
#28
RE: Etapa nr. 1: UTA - Gaz Metan Mediaș (29.08.2015, ora 11:00)
Citat:Ciprian Petre s-a întors după 11 ani în Liga a II-a: “Nivelul e mai slab acum. Nu avem voie să nu promovăm”. Medieşenii s-au bătut de realităţile ligii secunde: căldură mare şi terenuri proaste

Gaz Metan a câştigat cu 2-1, la Arad, meciul revenirii în liga secundă, iar Ciprian Petre a redebutat cu gol eşalonul doi.
Mijlocaşul de 34 de ani spune că nivelul ligii secunde a scăzut şi nu crede că ar putea sta cineva în calea Mediaşului spre promovare.
Petre explică şi cum a devenit Gaz Metan “sperietoarea” ligii a doua: “Salariile au rămas ca în Liga I”.
Principala favorită la promovare, în seria a II-a, a început campionatul cu 8 jucători în prima formulă, care au jucat şi în Liga I. Ciprian Petre este unul dintre aceştia şi pune în paralel nivelul pe care l-a găsit acum şi pe cel care l-a simţit în 2004, când a jucat ultima dată în Liga a II-a. “N-am mai jucat în liga a doua din 2004, de când eram la Juventus Bucureşti. Cu părere de rău spun că e mai slab nivelul acum, decât atunci. Până la urmă aşa e şi în Liga I, dacă mă gândesc că eu am debutat cu Dinamo şi acolo jucau Dănciulescu, Bratu, Niculescu, Florentin Petre…  Este calitate puţină, din păcate, dar e bine că se joacă cu 2 juniori în teren, aşa au şansa să crească şi jucătorii tineri şi e spre binele fotbalului românesc”, spune mijlocaşul care a marcat primul gol în meciul cu UTA Bătrâna Doamnă.

Realităţile ligii secunde: “Meciuri la 35 de grade şi terenuri proaste”

Petre spune că Liga a II-a oferă şi alte probleme, care nu ţin de fotbal, dar care afectează jocurile. Căldura de la ora amiezii şi terenurile proaste îl supără pe mijlocaş. “A fost un meci destul de greu pentru că suporterii de la Arad sunt pătimaşi, au fost destul de mulţi şi a fost foarte cald. Au fost peste 35 de grade la ora meciului. Am făcut două pauze de hidratare. Cred că ar fi bine să se joace pe nocturnă, pe stadioanele unde este noctorurnă, la noi, la Cluj, la Braşov. E greu să joci aşa. Transpiri şi fără să alergi. Nu mai poţi da acelaşi randament. Din păcate şi terenul a fost foarte rău şi cred că vom întâmpina şi astfel de probleme. Am auzit că sunt multe terenuri proaste şi asta ne va dezavantaja pe noi”, este de părere jucătorul Gazului.

Salarii de Liga I

Gaz Metan a păstrat 19 jucători din lotul cu care a retrogradat sezonul trecut şi Ciprian Petre explică de ce majoritatea jucătorilor au ales să rămână. Retrogradarea nu a afectat salariile jucătorilor. “Am avut două oferte din Liga I, dar am rămas aici pentru că s-a dorit promovarea, contractele au rămas aceleaşi din Liga I. Până la urmă sunt şi eu vinovat pentru retrogradare şi am şi am datoria de a readuce echipa în Liga I”, povesteşte Petre, care nu şi-ar accepta o eventuală ratare a promovării: “Fără îndoială, Gazul a suportat cel mai bine retrogradarea. N-avem voie să nu promovăm, la lotul pe care îl avem. Principalul adversar cred că suntem doar noi. Trebuie să tratăm toate echipele cu respect”.

SURSA: Vlad MĂCICAŞAN, liga2.ro

Pentru cei ce cred ca terenul de pe "Motorul" arata bine.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)