Etapa #1: UTA - Gaz Metan Mediaș (29.08.2015, ora 11:00)
29-08-2015, 13:57,
#17
RE: Etapa nr. 1: UTA - Gaz Metan Mediaș (29.08.2015, ora 11:00)
Poate dacă am fi crezut mai mult într-un rezultat bun, îl şi obţineam. Poate dacă nu era aşa cald, dacă nu ne tot repetam în minte că jucăm cu favorita tuturor la promovare...

Avem nişte probleme în apărare şi la mijloc zic eu, dar cu toate astea am dus binişor jocul, care a fost unul destul de echilibrat. Ba chiar putem spune că am dominat, dacă ne luăm după numărul de ocazii. Gazul a stat bine în teren şi n-a fost echipa care să forţeze un scor mai mare. Mi-au plăcut Burlă, Strătilă, Jorza, iar Botiş joacă bine toate fazele, numai la fugă îşi trădează vârsta. În prima repriză cred că am jucat mai bine, să sperăm că Denis Man va creşte repede în tupeu şi în forţă fizică.

Mai multe nu îmi vin în minte după căldura asta, parcă în repriza a doua eram toţi resemnaţi că pierdem, asta e, am jucat cu Gazul, hai să fie gata meciul şi să batem la Cluj.

Stadionul a fost aproape plin, poate vreo 50 de locuri au rămas goale, dar au mai stat oameni şi în picioare pe unde au prins umbră. Au revenit însă în tribune inşi care la 0-2 au început să plece de la stadion şi să spună tot felul de prostii. ,

Sper ca la Cluj să obţinem un rezultat pozitiv, să nu intrăm în criză de idei şi de puncte. Meciul viitor e cel mai uşor din următoarele trei...
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa nr. 1: UTA - Gaz Metan Mediaș (29.08.2015, ora 11:00) - de I 929 - 29-08-2015, 13:57

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)