Etapa #5: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (26.09.2015, ora 11:00)
24-09-2015, 18:29, (Ultima modificare: 04-04-2016, 8:48 de Kidu.)
#1
Etapa #5: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (26.09.2015, ora 11:00)
Pe aceeași lungime de undă a fost și Cristian Todea."...ne dorim să-i ținem aproape(suporteri) prin rezultate și prin jocuri bune. Și, că tot s-a pomenit de echipa de rugby a Japoniei, trebuie să învățăm și din greșelile lor. După ce au jucat extraordinar cu Africa de Sud, au pierdut lamentabil cu Scoția. Dacă nu câștigăm cu Vâlcea, prestația bună cu Pandurii va fi data uitării și nu vrem asta. Avem încredere în băieți că vor interpreta corect acest meci și vom câștiga sâmbătă”, a punctat și „secundul” arădenilor.
http://sportarad.ro/utistii-inspirati-de...churchill/

p.s: Sa speram ca vine si prima victorie de pe teren propriu !
Răspunde
25-09-2015, 18:10,
#2
RE: Etapa nr. 5: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (26.09.2015, ora 11:00)
A: Omuţ Marius (Oradea - Bihor)
A1: Marginean Adrian (Aiud - Alba)
A2: Bălan Gheorghită (Piteşti - Argeş)

R1: Naidin Marius (Piteşti - Argeş)
R2: ( - )
Obs: Monea Dan (Aiud - Alba)
Obs: Stoicovici Gabriel (Timişoara - Timiş)
Răspunde
25-09-2015, 23:57,
#3
RE: Etapa nr. 5: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (26.09.2015, ora 11:00)
Din păcate vom juca pe un teren greu, se pare că va ploua toată noaptea şi chiar în timpul meciului. Să sperăm că vom câştiga, şi Vâcea a jucat meci de cupă, chiar dacă nu 120 de minute.
Răspunde
26-09-2015, 8:24,
#4
RE: Etapa nr. 5: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (26.09.2015, ora 11:00)
O să fie chiar ca și în Anglia. Pe mine unul, ca spectator, o astfel de vreme mă stimulează să fiu mai implicat în meci. Sper să fie la fel și pentru majoritatea de pe stadion și să împingem echipa înainte. Și așa calitatea gazonului de pe Motorul e cea care e, oricum tot atributele motivaționale și fizice aveau un cuvânt greu de spus.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
26-09-2015, 14:15,
#5
RE: Etapa nr. 5: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (26.09.2015, ora 11:00)
Eram prea buni cu 10 puncte, să revenim la locul nostru.


Îi las pe alţii să mai scrie cronici că de mine văd că v-aţi plictisit.  Big Grin
Răspunde
26-09-2015, 15:00,
#6
RE: Etapa nr. 5: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (26.09.2015, ora 11:00)
Nu trebuie nicio cronică nouă, luat alte țșpe din trecut și e același lucru: UTA deschide scorul după care în repriza a doua echipa se retrage, ia gol și nu mai reușește să revină. Oare Roly nu s-a plictisit de filmul ăsta?!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
26-09-2015, 16:38,
#7
RE: Etapa nr. 5: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (26.09.2015, ora 11:00)
Roly este un antrenor ce nu vede jocul nu il vede pe jorza total lipsit din acest meci,adica foarte tarziu face foarte tarziu schimbarile adica la 1-1 intotdeauna il baga pe man care si el este lipsit din joc oare nu a fost prea mult pt acesti tineri marti cupa si sambata campionat eu cred ca da chiar de aia trebuia la acest meci sa fie mai multi jucatori cu experienta dar pt Roly e prea greu sa gandeasca are limitele lui.
Răspunde
27-09-2015, 9:32, (Ultima modificare: 27-09-2015, 9:33 de CristiPopa.)
#8
RE: Etapa nr. 5: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (26.09.2015, ora 11:00)
Roly, mare atentie cu punctele pierdute,am pierdut deja vreo 5 acasa...nu de alta dar eu spun ca locul 6 nu e chiar usor de prins ....atentie mai mare la gestionarea numarului de juniori din teren...care a fost manevra ca in min 75 sa-l scoata pe Cipri Rus,cel mai bun jucator al ultimelor meciuri,si sa-l bage pe Denis Man sa avem 3 juniori...intamplarea a facut ca Denis sa greseasca si de acolo ne-au egalat...cu Mioveni nu mai vorbesc cand am terminat cu 5 juniori meciul....e foarte frumos asa dar e ineficient ...si e mare pacat de toata munca depusa in 80 minute sa ne batem joc de puncte in ultimele 10...de ce sa nu stam linistiti la 2 goluri diferenta???fiindca e clar ca se poate...variante de echipa avem,jucatori avem,poate n-ar strica un conducator de joc meserias...in rest sunt foarte multumit iar jucatori precum Manea,Polgar,Cipri Rus, Burla sunt surprizele placute ale inceputului de campionat
Răspunde
27-09-2015, 9:37, (Ultima modificare: 27-09-2015, 9:43 de CristiPopa.)
#9
RE: Etapa nr. 5: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (26.09.2015, ora 11:00)
...si inca ceva , vreau sa vad macar o pasa inainte a lui Chindris...oare putem visa la asta???pfff...oricum, eu nu inteleg rolul lui Jorza in teren, distrugator nu e,nici nu are cum la fizicul lui,conducator de joc nici atat...ce face el pe teren???...eu unul il astept pe Alin Gligor acolo la mijloc,nu neaparat in aparare...
Răspunde
27-09-2015, 11:49,
#10
RE: Etapa nr. 5: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (26.09.2015, ora 11:00)
Eu n-o sa vin sa ii cer capul lui Roli cum fac unii "cunoscatori" de pe Sport Arad insa cum spune si CristiPopa mai sus: ii cer mai multa luciditate, mai multa atentie cand facem schimbari. Ieri de exemplu daca Cipri Rus nu a fost accidentat nu avea nicio scuza sa il schimbe, mai degraba se impunea a fi schimbat Copil care in repriza a II-a mai mult a inotat pe teren si a pierdut multe mingi.
Nu o sa il blamez acum pe Denis Man ca a gresit acea minge la faza golului insa nu mai vreau sa vad acasa atitudinea asta fricoasa: dam un gol si ne retragem ca poate reusim s-o ducem pana la final. Nu, asa nu si nu e prima data cand facem asta.

In rest echipa nu a jucat rau, adversarul n-a fost nici el slab si ne-a pus probleme. E liga a II-a, aici nu mai sunt atacantii aia visatori din liga a III-a si a IV-a, aici orice greseala te costa. Capul sus si trebuie sa aducem macar un punct de la Brasov.
Răspunde
28-09-2015, 18:41,
#11
RE: Etapa nr. 5: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (26.09.2015, ora 11:00)
Rămân la părerea ca nu meritam sa pierdem prima etapa cu gaz metan, în rest am câştigat cu emoţii la cluj si satu mare iar acasă am mai pierdut 4 puncte care le-am avut la îndemână!concluzia e ca echipa are potenţial si ne face sa visam frumos pe viitor!şi daca tot sunt la capitolul vise ma întreb oare cum ar arata echipa asta în liga 1 cu Purece, Hora, Tucudean si Balgradean în teren?un vis frumos ....si atât!
Pana atunci sa strângem rândurile sa venim cu puncte de la braşov
Răspunde
28-09-2015, 19:04,
#12
RE: Etapa nr. 5: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (26.09.2015, ora 11:00)
Adevarul e ca trebuie sa riscam cu juniorii, eu nu-l condamn pe Roly. Da, si eu as vrea puncte, dar daca promovam in Liga 1 si juniorii nu au meciuri multe jucate in Liga 2 (cu erorile aferente), cum putem rezista ? In Liga 1 erorile se taxeaza mult mai rapid. Juniorii au neaparata nevoie de experienta asta. Daca ne apropiem de sfarsitul sezonului si santem tot pe la mijloc, intre play-out si play-off, atunci da, se poate juca strict la rezultat. Cred ca Roly (si conducerea) au gandit bine pana acum.
Răspunde
28-09-2015, 19:12,
#13
RE: Etapa nr. 5: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (26.09.2015, ora 11:00)
(28-09-2015, 19:04)RedNeck a scris: Adevarul e ca trebuie sa riscam cu juniorii, eu nu-l condamn pe Roly. Da, si eu as vrea puncte, dar daca promovam in Liga 1 si juniorii nu au meciuri multe jucate in Liga 2 (cu erorile aferente), cum putem rezista ? In Liga 1 erorile se taxeaza mult mai rapid. Juniorii au neaparata nevoie de experienta asta. Daca ne apropiem de sfarsitul sezonului si santem tot pe la mijloc, intre play-out si play-off, atunci da, se poate juca strict la rezultat. Cred ca Roly (si conducerea) au gandit bine pana acum.
Vrei sa spui ca roli face bine ce face, ca atunci când e meciul greu sau conducem la limită, sa bagi toți juniorii în teren?
Răspunde
28-09-2015, 19:17,
#14
RE: Etapa nr. 5: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (26.09.2015, ora 11:00)
Nu toti juniorii, bineinteles. Dar da, cred ca face bine, au nevoie de presiune, de meciuri grele. Nu santem pe ultimul loc, cu zero puncte, deci deocamdata ne permitem sa-i rodam pe juniori.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)