Etapa #7: UTA - FCM Baia Mare (07.10.2015, ora 15:00)
07-10-2015, 15:56, (Ultima modificare: 07-10-2015, 15:56 de Xtreme.)
#21
RE: Etapa nr. 7: UTA - FCM Baia Mare (07.10.2015, ora 15:00)
Baia Mare are o echipa inchegata, noi parca inotam pe teren pe ici colo cu executii individuale si mingi aruncate pe varfuri si pe urma pierdute.
Răspunde
07-10-2015, 15:56,
#22
RE: Etapa nr. 7: UTA - FCM Baia Mare (07.10.2015, ora 15:00)
am ajuns acasa doar la ultimele 25 de min. din prima repriza . si mie mi se pare ca baimarenii controleaza mai bine mijlocul terenului . starea gazonului e mizerabila
Răspunde
07-10-2015, 16:12, (Ultima modificare: 07-10-2015, 16:23 de Kidu.)
#23
RE: Etapa nr. 7: UTA - FCM Baia Mare (07.10.2015, ora 15:00)
Cam sufera de el comentatorul asta si nu ezita sa ne intepe ori de cate ori are ocazia.
Szekely este complet iesit din forma. E foarte greoi, mereu e prins pe picior gresit.
Răspunde
07-10-2015, 16:32, (Ultima modificare: 07-10-2015, 16:38 de Xtreme.)
#24
RE: Etapa nr. 7: UTA - FCM Baia Mare (07.10.2015, ora 15:00)
mai mult sufera cameramanul care abia prinde mingea in cadru... Smile
Si "veteranul" Botis probabil cel mai bun jucator pe teren...
Răspunde
07-10-2015, 16:40,
#25
RE: Etapa nr. 7: UTA - FCM Baia Mare (07.10.2015, ora 15:00)
Felicitari pentru video, pentru noi astia de la lucru!!!! HAI UTA!
Răspunde
07-10-2015, 16:46,
#26
RE: Etapa nr. 7: UTA - FCM Baia Mare (07.10.2015, ora 15:00)
Creditul este al celor de la Radio Timisoara.

In rest felicitari baietilor pentru ca lupta, pentru ca nu se lasa si cred in sansa lor chiar daca asta avem parte de un adversar care ne da o replica foarte buna.
Haideti ca se poate si le putem baga mortu-n casa.

Botis, complimente!
Răspunde
07-10-2015, 16:59,
#27
RE: Etapa nr. 7: UTA - FCM Baia Mare (07.10.2015, ora 15:00)
tot timpul raman cu senzatia ca se putea mai mult ,majoritatea  finalurilor de meci ne apartin . sper sa spargem gheata pana la urma si pe teren propriu .
gandindu-ma la vremea ploioasa care va urma nu pot sa nu remarc inca o data calitatea gazonului care ne dezavantajaza total ca echipa gazda 

ma bucur ca am putut sa vad UTA , chiar daca online  Wink
Răspunde
07-10-2015, 17:04,
#28
RE: Etapa nr. 7: UTA - FCM Baia Mare (07.10.2015, ora 15:00)
anticipam 1-1. a iesit 1-1 dar ca joc suntem slabi rau, bubuim, jucam la plezneala, nu combinam, nu pasam, nu stim sa conducem mingea, nu stim sa conducem jocul. Baia Mare e la un alt nivel desi sunt niste anonimi cu exceptia a 1-2 jucatorri.
Roli are o sansa imensa anul asta: conduce de 3 ani echipa, cunoaste lotul, nu are presiune de rezultate, nu are presiunea publicului, o sansa sa construiasca o echipa care sa joace fotbal. doar ca isi bate joc de ea. nu cred ca nu vrea . problema e ca nu stie. echipa asta are un alt potential iar incercarile de a schimba jocul nu inseamna sa schimbi 1-2 jucatori sau sa-i rotesti pe posturi, de obicei ampulea - vezi azi cu fundas stanga folosit al doilea inchizator.
cand o echipa anonima combina cu mingea la picior din maxim doua atingeri in fata careului tau inseamna ca ai o problema pe care ori nu o vezi si atunci esti idiot ori o vezi si nu o poti contracara si atunci esti slab si nu poti.
jocul tip ionutpopa e prezent la UTA de cel putin 10 ani cu mici pauze rapid trecatoare. stiu ca nu exista o miza reala a acestui campionat dar e pacat de timpul si banii pierduti neinvatand nimic si neconstruind absolut nimic. zero barat
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
07-10-2015, 17:28, (Ultima modificare: 07-10-2015, 17:29 de red11.)
#29
RE: Etapa nr. 7: UTA - FCM Baia Mare (07.10.2015, ora 15:00)
va veni vremea in care schimbarea bancii tehnice se va face natural si firesc  Big Grin . deocamdata roland sta in spatele atingerii obiectivelor de pana acum ale clubului
Răspunde
07-10-2015, 17:45,
#30
RE: Etapa nr. 7: UTA - FCM Baia Mare (07.10.2015, ora 15:00)
(07-10-2015, 17:04)cip_leo a scris: jocul tip ionutpopa e prezent la UTA de cel putin 10 ani cu mici pauze rapid trecatoare. stiu ca nu exista o miza reala a acestui campionat dar e pacat de timpul si banii pierduti neinvatand nimic si neconstruind absolut nimic. zero barat

Asa-i Cip si sincer de la Roli nu am alte asteptari in privinta asta pentru ca el are "scoala lui Ionut Popa" si e tare greu sa mai schimbe ceva la anii astia.
Apreciez oricum efortul baietilor insa faptul ca nu batem acasa este in principal vina lui Roli pentru ca e limitat si nu stie sa adopte o tactiva constructiva atunci cand noi avem initiativa.
Cu "focu' la ei" si "ai n-ai mingea tragi la poarta" nu mai merge in fotbalul de astazi.
Răspunde
07-10-2015, 18:38,
#31
RE: Etapa nr. 7: UTA - FCM Baia Mare (07.10.2015, ora 15:00)
Culmea e că pe bucăți (puține ce-i drept) am văzut echipa asta jucând și un alt gen de fotbal: combinativ, cu pase la firul ierbii și posesie. Deci de putut se poate. Mai rămâne ca asta să fie impusă ca și idee principală de joc. Dar asta depinde de conducerea tehnică. Înclin să cred că Roli nu că nu știe să facă asta ci pur și simplu nu are încredere că echipa poate obține rezultate per ansamblu cu această abordare. Părerea mea e că greșește lăsându-se dominat de această teamă.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
07-10-2015, 18:56,
#32
RE: Etapa nr. 7: UTA - FCM Baia Mare (07.10.2015, ora 15:00)
Meciul de azi a fost exact ca cel de la Brasov! In prima repriza plus aproape jumatate din a doua echipa a jucat ft slab, cu multe greseli. Apoi s-au descatusat, au si reusit golul lui Botis (la Brasov a avut contributie la ambele) plus au fost ocazii, faze frumoase.
Nu pricep de ce la sfarsit putem. De ce nu putem tot meciul sau macar o parte mare din meci. Oare le zice Roli de la inceput sa jucam prost ca apoi sa ne revenim? Or fi adversarii prost pregatiti si cad pe sfarsit?
De cum a decurs meciul pana prin minutul 60 sunt foarte multumit ca nu am pierdut, dar la sfarsit mi-a fost ciuda ca nu am luat toate punctele.
Tot ce sper sezonul asta e sa reusim sa avem jocul bun din sfarsitul meciurilor.
Semper Fidelis
Răspunde
07-10-2015, 18:59,
#33
RE: Etapa nr. 7: UTA - FCM Baia Mare (07.10.2015, ora 15:00)
Dupa meciul de la Brasov e al doilea meci in care jucam slab si intoarcem rezultatul si scoatem un egal. De data asta acasa si parca ustura mai tare . Oricum jocul schioapata serios si nu trebuie sa fii utist sau antrenor sa vezi ca bubuim mingea in fata sarind mijlocul sau ca improvizam pe stanga si dreapta cu Hlistei, Man, Costin la mijloc cu Burla sau Copil, dupa ce am aruncat afara jucatori ca Zoran Radu, am refuzat jucatori ca Bozian si Firtulescu (da ambii s-au propus in vara la noi) si il tinem pe banca pe Sorian ca "nu s-a adaptat".

Si mie mi se pare ca ne batem joc de aceasta echipa, de banii si timpul investit in ea daca vom continua in stilul asta.

Ca rezultate suntem in grafic, nu vom avea probleme la retrogradare e evident, si nici nu avem griji de promovare , avem o generatie de exceptie in copii de 17-18 ani si putem construi in timp si sanatos fara presiune o echipa care peste 1-2 ani sa poata juca de la egal la egal cu orice echipa din Romania chiar si din liga I.......si noi il avem pe Botis si Manea principali pasatori a la ionut popa cu bubuieli pe varfuri din min 1 pana in min 90 Sad((

Nici nu as vrea sa radicalizam mesajul si sa punem presiune nejustificata pe ei, dar parca nici nu as vrea sa dormim si sa ne trezim peste un an ca nu am construit nimic ci doar am cheltuit bani si un an aiurea Sad((
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
07-10-2015, 19:10,
#34
RE: Etapa nr. 7: UTA - FCM Baia Mare (07.10.2015, ora 15:00)
Pai cam asa e, pierdem timpul, parca vad ca Stratila si Curtuius pleaca la vara atunci cand ne propunem sa promovam anul urmator...Firtulescu chiar ar fi bun. Dar trebuie gandit inca de pe acum si in iarna luati deja jucatorii cu care atacam promovarea, cat despre tineri...mai au de munca, ma refer sa intre pe final 1,2 jucatori tineri mai ales cand avem un avantaj. Sper sa nu fie bani aruncati in vant, trebuie calculat inca de pe acum ce vrem cu adevarat la anul!!!
Răspunde
07-10-2015, 21:31,
#35
RE: Etapa nr. 7: UTA - FCM Baia Mare (07.10.2015, ora 15:00)
(07-10-2015, 19:10)Adrian07 a scris: Pai cam asa e, pierdem timpul, parca vad ca Stratila si Curtuius pleaca la vara atunci cand ne propunem sa promovam anul urmator...Firtulescu chiar ar fi bun. Dar trebuie gandit inca de pe acum si in iarna luati deja jucatorii cu care atacam promovarea, cat despre tineri...mai au de munca, ma refer sa intre pe final 1,2 jucatori tineri mai ales cand avem un avantaj. Sper sa nu fie bani aruncati in vant, trebuie calculat inca de pe acum ce vrem cu adevarat la anul!!!

Poate vrei sa zici ca atacam promovarea in sezonul 2018-2019..
Răspunde
07-10-2015, 22:50, (Ultima modificare: 07-10-2015, 22:53 de maryan.)
#36
RE: Etapa nr. 7: UTA - FCM Baia Mare (07.10.2015, ora 15:00)
Tare imi este teamă că nu vom putea sa păstrăm jucătorii care vor confirma campionatul asta (rednic si alţii sunt cu ochii pe ei) iar anul viitor vom reîncepe construcţia!daca e sa ne luam după termenul de finalizare al stadionului timp o sa tot fie de re/construcţie a echipei!
Concluziile se vor trage la finalul campionatului si aici nu ma refer la promovare ci la cine va rămâne la echipă!
Răspunde
07-10-2015, 22:58,
#37
RE: Etapa nr. 7: UTA - FCM Baia Mare (07.10.2015, ora 15:00)
Acum nu trebuie sa avem insomnii noaptea ca unii sau altii de remarca jucatorii. Atat timp cat jucatorii sunt "securizati" prin contracte solide in favoarea UTA-ei nu trebuie sa ne facem probleme.
In plus de asta se duce la Dinamo ca sa faca ce? Sa frece tusa si sa ajunga sa joace la Dinamo 2 la Campina tot in liga a II-a? Sa fim seriosi!
Răspunde
07-10-2015, 23:16,
#38
RE: Etapa nr. 7: UTA - FCM Baia Mare (07.10.2015, ora 15:00)
Roland Nagy, pe Aradon: „Nu sunt mulţumit de ceea ce s-a întâmplat în acest meci, nu am reuşit să câştigăm. Am întâlnit o echipă foarte bună, iar noi am făcut cea mai slabă repriză din acest campionat în primele 45 de minute de joc. Nu a fost o problemă că am evoluat cu Burlă în centru, ci mai degrabă nu am jucat nimic pe benzi, Hlistei şi Man neavând acele acţiuni care să destabilizeze apărarea adversă. Nu au venit cu acele centrări, sau ruperi de ritm, la care ne aşteptam. Sigur, se poate discuta că am jucat cu Burlă la mijlocul terenului, dar să nu uităm că doar el a tras la poartă în prima repriză. E drept şi faptul că după ce a trecut la loc, iar Copil a intrat la mijloc, am fost mai puternici, am avut alt aplomb”.

Iată ce declară Roli după meci. După aproape două luni de campionat, noi, cu unul din cele mai bune centre de juniori din ţară, nu reuşim să găsim un al doilea junior care să joace constant şi bine. Nici măcar nu se pot invoca pentru meciul ăsta absenţele lui Tănase şi Petre, pentru că ei nu au prea jucat până acum, deşi sunt chemaţi constant la lotul naţional U 18! Cred că e şi o problemă fizică, poate normală pentru fotbalul nostru. Copiii de 16-17 ani, cât au ai noştri, sunt încă slab dezvoltaţi fizic pentru nivelul ligii a doua. Se vede treaba asta la Jorza, Man, Costin. Burlă e la limita de vârstă, iar Dobrean, care e de vârsta lui, a intrat doar la Satu Mare pentru a fi scos după o repriză. Am jucat cu Jorza titular vreo 6 meciuri, acum nu mai e bun. Îi cerem lui Man ruperi de ritm, dar el nu pare a fi jucător de flanc. Îl ameţim pe Burlă la mijloc.

Echipa a fost greşită de Roli, cred eu. Burlă, Man, Filaret şi Szekely nu au jucat pe posturile lor obişnuite. Filaret la UTA a jucat doar fundaş central, iar Szekely e şi el atacant de careu. Probabil a intrat în meciul ăsta ca să nu se supere...

Noroc că s-a terminat 1-1 (un arbitru fricos putea da fault în atac), dar impresia tuturor este că echipa are un potenţial pe care nu reuşeşte să-l pună în valoare. Cum zice şi Dani, parcă pierdem timp şi bani fără să clădim nimic. Sunt de acord şi cu Giuliano când zice că anternorul nu are încredere în jucători, în timp ce noi vedem că echipa are potenţial de primele locuri. Dar poate e mai bine să nu fim acolo, să nu pierdem voit barajul sau să  ne tot gândim pe unde să jucăm meciurile de acasă în Liga I. Cumva trebuia să pierdem puncte - chiar dacă jucam cel mai frumos fotbal, golurile încasate înseamnă tot atâtea greşeli.

Am rămas uimit când am văzut că stadionul a fost plin, în zi lucrătoare la ora 15, un lucru ce ar trebui să le dea de gândit unora. Păcat că doar puţini dintre noi am văzut anul ăsta o victorie a UTA-ei!
Răspunde
07-10-2015, 23:23,
#39
RE: Etapa nr. 7: UTA - FCM Baia Mare (07.10.2015, ora 15:00)
Numai sportaradul a vazut doar 400 si ulterior 800 de oameni. Chipurile or fi numar din 2 in 2.
Răspunde
08-10-2015, 5:18,
#40
RE: Etapa nr. 7: UTA - FCM Baia Mare (07.10.2015, ora 15:00)
Acum am vazut a doua repriza in reluare, prima in direct. Am jucat mai bine in a 2-a in special ultimele 10 minute. Cred ca golul a fost norocos si pare fault in atac. Dupa cum spuneau si altii mai sus Szekely, Man si Manea foarte slabi. Manea a gresit a la gol cat si in ale 2-3 faze cand era sa luam gol. Nagy pare un antrenor foarte limitat ,nu jucam nimic daor daca suntem condusi semn ca ne e frica desi ponetial exista.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)