Etapa #16: CS Mioveni - UTA (25.11.2015, ora 17:00, DigiSport 1)
25-11-2015, 19:56,
#21
RE: Etapa nr. 16: CS Mioveni - UTA (25.11.2015, ora 17:00, DigiSport 1)
Nu are nimeni nici o problema ca pierdem ,se intampla in sport,dar maniera cum am facut-o noi astazi este jenanta!Roly Nagy chiar nu are nici o vina pentru modul jenant cum ne prezentam mai la toate meciurile din ultima perioda??Efectiv nu se vede nici un progres la aceasta echipa ,din contra totul este in regres,sper sa se ia ceva masuri ,nu se poate asa ceva !
Răspunde
25-11-2015, 20:05,
#22
RE: Etapa nr. 16: CS Mioveni - UTA (25.11.2015, ora 17:00, DigiSport 1)
Ca si plan de management pentru perioada urmatoare eu as renunta la Szekely care il tine blocat pe Petre si nu ofera echipei mai mult decat acesta din urma. Nu stiu ce salariu are, insa cu siguranta am putea plati vreo 2-3 dintre jucatorii tineri din lot(sa le si dam banii daca tot ii avem). Mai departe, personal, cu amaraciune, m-as desparti de Sorian care nu este jucat si i se plateste un salariu peste medie banuiesc. Daca tot nu il joci, las-l sa plece unde poate oferi mai mult fotbalului. De la echipa a doua trebuie neaparat adus Murakami care chiar daca nu straluceste prin talent, este un caracter aparte si poate chiar si la varsta lui sa fie un exemplu pentru ceilalti din lot. De asemenea nu ii stiu calitatile portarului Anca-Trip insa avand in vedere statura sa destul de scunda, consider ca nu poate oferi siguranta echipei si se poate renunta la el. Personal as merge ca si varianta de rezerva pe mana unuia dintre Mara sau Stanciu. Trebuie bine analizate ofertele pentru jucatori si daca se primeste un pret indestulator ne putem desparti de unul dintre tinerii de perspectiva din lot si aici ma refer la Burla ori Hlistei. Din punctul meu de vedere avem in lot destui jucatori tineri cu reale calitati, care trebuie jucati deoarece acestia mai mult decat ceilalti ofera entuziasm si dorinta de afirmare.
Răspunde
25-11-2015, 20:49,
#23
RE: Etapa nr. 16: CS Mioveni - UTA (25.11.2015, ora 17:00, DigiSport 1)
Nimeni din cei ce azi au văzută UTA nu vor crede ca suntem (am fost) pe primul loc!nu cred ca sunt multe de spus după un astfel de meci, in care nu am contat!cu 2 sau 3 meciuri fără victorie avem toate şansele sa ne gândim la playout!asta e!singurul aspect pozitiv e ca avem juniori talentaţi ce pot face fata unor jocuri de liga 2...pana la urmă asta contează si poate 2 sau 3 din ei sa faca pasul spre echipele din capitală!
Răspunde
25-11-2015, 21:03,
#24
RE: Etapa nr. 16: CS Mioveni - UTA (25.11.2015, ora 17:00, DigiSport 1)
Dar unde vedeti voi juniorii aia talentati,ce au demonstrat ei pana acum??ne chinuim sa gasim meci de meci o pereche pentru Burla!Jorza stagneaza de la inceputul campionatului,Man are un singur picior si asta il trage in jos enorm,petre a fost jucat foarte putin iar tanase aproape deloc,dobrrean la fel ca jorza.Eu unul ma asteptam la mult mai mult de la ei.
Răspunde
25-11-2015, 21:22,
#25
RE: Etapa nr. 16: CS Mioveni - UTA (25.11.2015, ora 17:00, DigiSport 1)
Oameni buni!!!! Din moment ce esti pe primul loc, NORMAL -LOGIC-MORAL ar fi sa ramai acolo nu? De ce menajam din moment ce ,,ne dorim" asta?
Multi nu mai inteleg nimic... Nici n-or sa inteleaga
...
Răspunde
25-11-2015, 21:37,
#26
RE: Etapa nr. 16: CS Mioveni - UTA (25.11.2015, ora 17:00, DigiSport 1)
Diferenta s-a facut din nou in aparare. Daca n-ai o aparare solida care sa-ti dea siguranta si dai peste o echipa adversa care ataca, te calaresc aia. Ma ingrijoreaza ca fara Botis e debandada la noi in aparare.
Răspunde
25-11-2015, 23:13,
#27
RE: Etapa nr. 16: CS Mioveni - UTA (25.11.2015, ora 17:00, DigiSport 1)
Din pacate a fost si primul meci din acest campionat in care nu marcam nici macar un gol Sad
Răspunde
26-11-2015, 0:31,
#28
RE: Etapa nr. 16: CS Mioveni - UTA (25.11.2015, ora 17:00, DigiSport 1)
Nu trebuie sa se supere nimeni pentru reactiile suporterilor de pe site-uri, forum etc. Dupa cum se stie publicul din Arad e foarte pretentios si un bun cunoscator al fotbalului. A gresit si Roly la meciu acesta ... Mergem inainte pana la urma! Hai Uta!
Răspunde
26-11-2015, 0:41,
#29
RE: Etapa nr. 16: CS Mioveni - UTA (25.11.2015, ora 17:00, DigiSport 1)
Din pacate nu stim nici sa ne aparam nici sa atacam, nu imi dau seama daca stim sa facem ceva cu mingea aia?
Răspunde
26-11-2015, 1:31, (Ultima modificare: 26-11-2015, 1:31 de sergiuarad.)
#30
RE: Etapa nr. 16: CS Mioveni - UTA (25.11.2015, ora 17:00, DigiSport 1)
Eu tot mă uit din când în când la meciul sau rezumatul din Cupă, cu Pandurii și nu îmi dau seama ce se petrece... De ce nu joacă la fel? De ce atunci s-a putut și în rest nu se poate? Ok, au prins și ei un meci mare atunci. Dar nu se poate să prinzi un meci mare și 15 proaste, că doar sunt aceiași jucători care făceau și meciul mare. În campionat cred că doar la Caransebeș am mai făcut un meci bun. Nu rezultatele sunt problema ( inca ), problema e jocul.
Răspunde
26-11-2015, 9:44,
#31
RE: Etapa nr. 16: CS Mioveni - UTA (25.11.2015, ora 17:00, DigiSport 1)
Am obținut ce am urmărit: o înfrângere care ne readuce în mijlocul zonei de play-off, s-o lăsăm mai moale cu visurile de promovare. Oare de ce am menajat trei jucători pentru meciul de acasă cu Satu Mare, echipă de jumătatea clasamentului? Oricum, de câteva etape ne tot chinuim să jucăm din ce în ce mai prost. E un scenariu pe care l-am mai văzut parcă și anul trecut. Să fie banii problema jucătorilor iar Roli, ca de obicei, nu știe să-i tempereze??
Răspunde
26-11-2015, 9:48,
#32
RE: Etapa nr. 16: CS Mioveni - UTA (25.11.2015, ora 17:00, DigiSport 1)
Cum s-a mai spus aici si toata lumea a fost de acord ,TOATE meciurile s-au castigat pe executie personala ,inspriatie,spirit de sacrificiu al baietilor ,noroc,aportul suporterilor etc...,nici un meci nu l-am castigat pe tactica si inteligenta antrenorului ,pe un joc consistent, elaborat ,de pase ....care pana la urma este esenta fotbalului.Imi pare rau sa o spun dar parerea mea este ca Roland Nagy este un antrenor comod pentru conducatori si chiar pentru jucatori,un baiat sufletist,linistit ,cu foarte mult bun simt dar ca valoare este sub ceea ce se doreste la UTA(cel putin ceea ce dorim noi suporterii).Ma si intreb,cum poate sa creasca in valoare acesti tineri(man,petre,dobrean,jorza,tanase,etc...)cu un astfel de joc???
Sunt scarbit de ceea ce am vazut ieri(si cred ca nu numai eu) si sincer astept o reactie pozitiva din partea echipei in aceste ultime doua etape.
Răspunde
26-11-2015, 11:13,
#33
RE: Etapa nr. 16: CS Mioveni - UTA (25.11.2015, ora 17:00, DigiSport 1)
Din pacate ieri am fost pe nicaieri.
Polgar: nu am inteles ce a vrut sa faca la golul ala, in rest nu pot sa ii reprosez multe.
Alin Gligor: a gresit la golul doi, e ezitant, temator de parca i-ar fi frica sa intre la minge.
Manea: ieri n-a facut un meci deloc bun, a gresit multe pase insa in opinia mea ramane unul dintre jucatorii care ne dau siguranta in aparare.
Burla: de cand au aparut doua articole in presa despre el nu mai joaca nimic. Sa puna osul si sa munceasca pentru ca ifosele astea de "Messi din Banat" n-o sa il ajute. Am inteles ca are o influenta negativa si din partea tatalui care nu vrea decat sa il vada plecat.
Sorian: ieri a fost pe nicaieri insa cu toate astea i-as mai da o sansa doua. Asa ar fi corect dupa ce l-ai tinut un tur intreg pe tusa.
Szekely: e pe nicaieri. In pauza competitionala m-as desparti de el. Mai bine i-am da mai multe sanse lui Adi Petre. Oricum in atac suntem ok cu Cipri Rus si Curtuius. Ii multumim pentru ajutorul din liga a III-a cand golurile lui ne-au ajutat sa promovam insa in prezent nu mai joaca nimic si a avut n sanse.

Era foarte greu de scos puncte cu toate sincopele astea. Acelasi Ayza ne-a facut viata grea ca in tur. Asta e, mergem mai departe, nu-i panica desi rezervele la adresa lui Roli raman. Haide UTA!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)