Etapa #22: Metalul Resita - UTA (12.03.2016, ora 11:00)
08-03-2016, 21:52, (Ultima modificare: 04-04-2016, 8:51 de Kidu.)
#1
Etapa #22: Metalul Resita - UTA (12.03.2016, ora 11:00)
Deplasare la Reșița

Cei care doresc să facă deplasarea la Reșița cu autocarul trebuie să se înscrie la unul din numerele de telefon: 0756.321.485 sau 0724.295.140 sau pe pagina de Facebook Suporter Club UTA. Plecarea va fi sâmbătă, 12 martie 2016, la ora 7.00 dimineața, din fața stadionului Francisc Neuman (UTA). Înscrierea este obligatorie.
Răspunde
12-03-2016, 1:53,
#2
RE: Etapa nr. 22: Metalul Resita - UTA (12.03.2016, ora 11:00)
În ultimii ani, când am întâlnit o echipă de tipul Reşiţei, mult mai slabă decât celelalte din partea de jos a clasamentului, i-am dat multe goluri, fără milă. Sper să fie aşa şi mâine. Nu are de ce să nu fie aşa.
Răspunde
12-03-2016, 10:00,
#3
RE: Etapa nr. 22: Metalul Resita - UTA (12.03.2016, ora 11:00)
E un meci ce vine perfect pt a ne ridica moralul după eşecul de la baia mare!
Răspunde
12-03-2016, 13:35,
#4
RE: Etapa nr. 22: Metalul Resita - UTA (12.03.2016, ora 11:00)
Incredibil, avem emoţii la Reşiţa, doar 1-0 în minutul 75. Am avut ceva ocazii, dar un gol e puţin. Dacă nici cu Reşiţa nu se pot face remarcaţi Strătilă sau Hlistei, atunci cu cine?
Răspunde
12-03-2016, 13:53,
#5
RE: Etapa nr. 22: Metalul Resita - UTA (12.03.2016, ora 11:00)
Scor final 1-0. Surprinzător, mă așteptam să le dăm cu terenul în cap, să facem golaveraj cu ei. Dar importante sunt cele 3 puncte.
Răspunde
12-03-2016, 13:55,
#6
RE: Etapa nr. 22: Metalul Resita - UTA (12.03.2016, ora 11:00)
Felicitari echipei pentru victorie cat si suporterilor prezenti de la ARAD!!!! HAI UTA!
Răspunde
12-03-2016, 13:56,
#7
RE: Etapa nr. 22: Metalul Resita - UTA (12.03.2016, ora 11:00)
Da, dar chiar dacă e victorie, trebuie să vedem că iar sunt nişte probleme dacă, aşa cum am zis mai sus, unii jucători nu reuşesc să aibă realizări nici într-un astfel de meci. Şi încă o chestie, nici cu Reşiţa nu a fost în lot Alin Roman, singura noastră achiziţie din iarnă. 

Una peste alta, felicitări pentru victorie. Suntem în play off, sper să putem ţine pasul cu celelalte echipe.
Răspunde
12-03-2016, 14:06,
#8
RE: Etapa nr. 22: Metalul Resita - UTA (12.03.2016, ora 11:00)
Despre Alin Roman nu stiu ce sa zic, nu am apucat sa il vad in pregatiri... Poate asa e viziunea staff-ului, poate nu e pregatit inca sa debuteze, insa clar e o problema daca a fost singurul transfer si nu reuseste sa se ridice macar la media echipei.
Mai sunt 4 etape, trebuie adunate puncte si eu zic ca, fara presiune putem lua locul 1 in play off sau daca nu macar la baraj !
Răspunde
12-03-2016, 19:45,
#9
RE: Etapa nr. 22: Metalul Resita - UTA (12.03.2016, ora 11:00)
Un meci de nivelul ligii a 4 a cu indulgenţă!teren f greu (îmbibat cu apă) o echipa gazdă ce s-a apărat un meci întreg, cu trageri de timp chiar si la 1 la 0 pt noi!
3 puncte importante, in rest ...la meciul asta nu se poate spune NIMIC
Răspunde
13-03-2016, 14:44, (Ultima modificare: 13-03-2016, 14:49 de I 929.)
#10
RE: Etapa nr. 22: Metalul Resita - UTA (12.03.2016, ora 11:00)
http://liga2.prosport.ro/seria-2/campion...a-15105559

Singura achiziţie a UTA-ei din iarnă, ţinut din nou în afara lotului. ”Am fost pe la naţionalele de juniori sau la Dinamo, nu cred că e cazul să demonstrez în judeţeană”

Ca şi în runda inaugurală, singurul transfer al iernii al „Bătrânei Doamne” nu a prins lotul de 18 pentru un meci oficial. Alin Roman, căci despre el este vorba, nu a agreat această nouă excludere şi a plecat acasă la Timişoara, ignorând – oarecum – indicaţiile staff-ului tehnic ce l-ar fi dorit în iarbă, duminică, la Şiria, în disputa dintre UTA II şi Progresul Pecica.
„Nu mă consider eu cel mai bun sau nu am aere de vedetă, dar nu am venit la UTA să joc în Liga a 4-a. Dacă mi se spunea asta de la început stăteam acasă, sau încercam să-mi găsesc o altă destinaţie, căci am avut oferte şi propuneri şi de la alte cluburi. Am fost pe la naţionalele de juniori sau la Dinamo, nu cred că e cazul să demonstrez în fotbalul judeţean din Arad că merit să joc în Liga a 2-a. Respect pe toată lumea la UTA, doar că nu renunţ la principiile mele. Ori prima echipă, ori deloc… De săptămâna viitoare îmi voi relua pregătirile, îmi aştept rândul pentru un loc în echipă, dar la echipa a doua nu merg”, a punctat Roman.
Coincidenţă sau nu, una dintre cauzele jocului mai puţin reuşit al UTA-ei la Reşiţa a fost chiar absenţa unui mijlocaş central cu profil ofensiv, post pe care în cea de-a doua repriză, până la intrarea lui Jorza a evoluat Man. „Ne gâdeam că vine din linia a doua, are pasă bună şi astfel vom pune o mai mare presiune printr-un jucător mai ofensiv la mijloc, dar şi Cipri Rus”, a motivat Roland Nagy opţiunea pentru Dennis Man pe postul de mijlocaş la creaţie.




Nah poftim scandal!  Vina este a antrenorilor, care şi-au dat girul pentru această achiziţie. Ceva este acolo, ori neînţelegere între Nagy şi Păcurar, ori iar un "dialog de la distanţă", ca anul trecut, între Nagy şi Meszar. Trebuie să fie sancţionat Roman, dar totodată trebuie mai multă atenţie şi pe banca tehnică.
Răspunde
13-03-2016, 15:29, (Ultima modificare: 13-03-2016, 15:33 de Oli.)
#11
RE: Etapa nr. 22: Metalul Resita - UTA (12.03.2016, ora 11:00)
Echipa a dus mingea pana la careul adversarilor, dar de acolo nu a fost cine sa o bage in poarta, am avut si doua suturi care au nimerit bara, cam asta a fost istoricul meciului. Pacat ca toate echipele isi fac golaveraj cu Resita, doar noi nu am facut acest lucru.
Eu consider ca trebuia sa joace si Roman si Murakami, vorba aia "daca nici cu astia nu, atunci cu cine?!".
Răspunde
14-03-2016, 17:15,
#12
RE: Etapa nr. 22: Metalul Resita - UTA (12.03.2016, ora 11:00)
(13-03-2016, 14:44)I 929 a scris: http://liga2.prosport.ro/seria-2/campion...a-15105559

Singura achiziţie a UTA-ei din iarnă, ţinut din nou în afara lotului. ”Am fost pe la naţionalele de juniori sau la Dinamo, nu cred că e cazul să demonstrez în judeţeană”

Ca şi în runda inaugurală, singurul transfer al iernii al „Bătrânei Doamne” nu a prins lotul de 18 pentru un meci oficial. Alin Roman, căci despre el este vorba, nu a agreat această nouă excludere şi a plecat acasă la Timişoara, ignorând – oarecum – indicaţiile staff-ului tehnic ce l-ar fi dorit în iarbă, duminică, la Şiria, în disputa dintre UTA II şi Progresul Pecica.
„Nu mă consider eu cel mai bun sau nu am aere de vedetă, dar nu am venit la UTA să joc în Liga a 4-a. Dacă mi se spunea asta de la început stăteam acasă, sau încercam să-mi găsesc o altă destinaţie, căci am avut oferte şi propuneri şi de la alte cluburi. Am fost pe la naţionalele de juniori sau la Dinamo, nu cred că e cazul să demonstrez în fotbalul judeţean din Arad că merit să joc în Liga a 2-a. Respect pe toată lumea la UTA, doar că nu renunţ la principiile mele. Ori prima echipă, ori deloc… De săptămâna viitoare îmi voi relua pregătirile, îmi aştept rândul pentru un loc în echipă, dar la echipa a doua nu merg”, a punctat Roman.
Coincidenţă sau nu, una dintre cauzele jocului mai puţin reuşit al UTA-ei la Reşiţa a fost chiar absenţa unui mijlocaş central cu profil ofensiv, post pe care în cea de-a doua repriză, până la intrarea lui Jorza a evoluat Man. „Ne gâdeam că vine din linia a doua, are pasă bună şi astfel vom pune o mai mare presiune printr-un jucător mai ofensiv la mijloc, dar şi Cipri Rus”, a motivat Roland Nagy opţiunea pentru Dennis Man pe postul de mijlocaş la creaţie.




Nah poftim scandal!  Vina este a antrenorilor, care şi-au dat girul pentru această achiziţie. Ceva este acolo, ori neînţelegere între Nagy şi Păcurar, ori iar un "dialog de la distanţă", ca anul trecut, între Nagy şi Meszar. Trebuie să fie sancţionat Roman, dar totodată trebuie mai multă atenţie şi pe banca tehnică.
Pacurar-omul lui Meszar, Man-baiatu prietenului lui Pacurar, etc, e simplu, nu-i complicat deloc.
Răspunde
14-03-2016, 17:22,
#13
RE: Etapa nr. 22: Metalul Resita - UTA (12.03.2016, ora 11:00)
Man nu-i chiar rău, e sub 18 ani, iar Alin Roman nu. La întâlnirea cu noi de la OLP de dinaintea meciului cu Brașov, Păcurar ne-a dat de înțeles că el și-a dat girul pentru Roman pentru că îl cunoștea (zicea că trupa lui de juniori de la LPS Banatul Timișoara a fost campioană în fiecare an). Dar atât Păcurar cât și Nagy au spus că Roman are probleme de adaptare.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)