Play-off #8: UTA - Chindia Targoviste (19.05.2016, ora 17:30, DigiSport 1)
19-05-2016, 20:32,
#11
RE: Play-off #8: UTA - Chindia Targoviste (19.05.2016, ora 17:30, DigiSport 1)
Mostră mare de caracter oferită de echipă în dupămasa aceasta. După 0-4 la Mediaș, conduși cu 0-1 acasă de cealaltă contracandidată, să revenim în maniera în care am făcut-o arată o tărie mentală, o dorință, o ambiție impresionantă, nu mă feresc de cuvinte mari. Poate primul sfert de oră al reprizei secunde a oferit, pentru mine, cel mai bun fotbal pe care l-am văzut la această echipă în acest sezon. De ce spun asta? Pentru că am am jucat așa cum trebuie să joace orice echipă cu nume pe teren propriu: am pus piciorul tare la minge, le-am inspirat adversarilor respect și chiar teamă, am creat panică la fiecare fază iar golul lui Copil a fost o fază de echipă mare! Toate felicitările pentru băieți și da, ăsta e drumul și asta este ideea principală în tot ceea ce trebuie să se întâmple cu această echipă: oamenii să plece de la meci povestind cu patos faze de joc. Pasiune, asta e ceea ce s-a simțit astăzi dinspre gazon spre tribune, asta după ce ne-am obișnuit de ani de zile ca lucrurile să stea mai mult invers.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Play-off #8: UTA - Chindia Targoviste (19.05.2016, ora 17:30, DigiSport 1) - de Giuliano - 19-05-2016, 20:32

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)