Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
09-06-2016, 12:50, (Ultima modificare: 10-06-2016, 10:09 de Kidu.)
#1
Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Clubul UTA anunță că biletele pentru meciul retur cu FC Voluntari pot fi achiziționate începând cu joi, 9 iunie, ora 12,00.

Tichetele sunt disponibile în locațiile:
Old Lady’s Pub (strada Poetului, nr. 5),
Art Cafe (Piața Avram Iancu, nr. 10),
Gemi Sport (Bulevardul Nicolae Titulescu, nr. 7).

Vineri, 10 iunie, între orele 12,00 – 18,00, bilete vor fi puse în vânzare și la Fan Shop-ul din incinta stadionului ”Motorul”.
Prețul unui bilet este 15 lei. Ca și la meciul cu Dunărea Călărași, abonații au asigurate locurile obișnuite odată cu achiziționarea biletului.
Răspunde
09-06-2016, 18:02,
#2
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Avem sansa noastră (asa minimă cu e ea) si trebuie sa credem in ea!se pot intampla multe duminică...inclusiv o promovare ISTORICĂ!Sa susţinem echipa pana in ultima secundă si sa ne bucurăm împreună la sfârşit de o PROMOVARE superba
Răspunde
09-06-2016, 21:35,
#3
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Aradul fierbe, utiştii caută disperaţi un bilet care pare că nu mai e de găsit. Duminică vom juca din nou cu casa închisă deşi în tur am pierdut cu 0-3. Mai mult, 90% dintre mesajele pe care le-am citit în mediul online sunt de un optimism şi o încredere care, pentru cineva care priveşte calculat şi detaşat situaţia, sfidează nebunia. Este incredibil cum această echipă a reuşit, în doar câteva săptămâni să transforme un public de cele mai multe ori excesiv de blazat sau critic, căruia nu-i intri cu nimic în voie de cele mai multe ori, într-un adevărat vulcan care nu mai ţine cont de calcule şi concluzii logice. Mărturisesc că nu ţin minte când am mai văzut o asemenea susţinere NECONDIŢIONATĂ pentru această echipă ca în ultimele zile. Asta mă face să cred că deşi UTA speră duminică într-un miracol, acesta s-a şi produs... energia, susţinerea şi pasiunea cu care arădenii s-au întors către Bătrâna Doamnă reprezintă adevăratul miracol!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
09-06-2016, 22:36,
#4
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Asta-i editorial de ziar, Giuliano.
Foarte frumos spus si mai ales foarte adevarat !
Răspunde
09-06-2016, 23:15, (Ultima modificare: 09-06-2016, 23:16 de maryan.)
#5
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Voluntariul nu e cine ştie ce echipa! Au destule slăbiciuni in defensivă !1 gol al nostru in primele 15 min si încă unul înainte de pauza cred ca ar face o repriza a 2 a infernală !sa credem in sansa noastră !în plus poate vine si rândul nostru sa jucam in superioritate numerică o repriză!se pot intampla multe...SA SPERAM si sa ne susţinem fanatic ,,EROII"!
Răspunde
09-06-2016, 23:53,
#6
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Trebuie sa credem, echipa a crescut frumos, pana la urma cei de la Voluntari nu sunt asa de motivati, au jucatori imprumutati si daca retrogradeaza majoritatea dintre ei raman in liga I fiind din nou imprumutati la alte echipe! E ultimul meci, suntem la 90 de minute de o promovare, nu mai conteaza cati au crezut la inceputul sezonului ca vom ajunge aici, regretele nu isi au rostul dupa meciul tur, trebuie sa privim cu incredere la meciul de duminica! Ora e total deplasata, o bataie de joc, se anunta canicula la ora meciului, dar pana la urma cred ca cei de la Voluntari nu sunt in ritm cu noi, ei nu au mai jucat de mult la o asemenea ora, noi jucam de un an tot la ora 11! De la incalzire trebuie sustinuti sa simta pulsul peluzei, sa simta ca cineva crede in ei si nimic nu e imposibil! La anul cu 22 de echipe va fi mai greu in B decat in liga I, duminica e un meci care ne poate duce in liga I si de data asta sa ne mentinem acolo mult si bine!

Otravim fantanile, ardem totul in cale, dar nu ne dam batuti! Duminica si gazonul tine cu noi, fiecare fir de iarba, trebuie sa credem pana la capat! Acum 40 de ani cati credeau in a opta minune a lumii? Atunci au jucat cu castigatoarea cupei intercontinentale si nimeni nu le acorda nicio sansa, dar au luptat, luptati si voi si la sfarsit ne vom bucura impreuna! Haide UTA, hai Aradu'!

P.S.: Timpul a judecat deja, cu martian eram in b o echipa de mijloc, acum luptam la promovare! Suntem peste ce am fost la acel moment, intr-un timp foarte scurt am ajuns mai sus decat am crezut!
Duminica dupa meci vom fi iar fara voce, dar cu bucurie in suflet!
Răspunde
10-06-2016, 8:36,
#7
RE: Baraj #3: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
(09-06-2016, 23:53)Robi a scris: P.S.: Timpul a judecat deja, cu martian eram in b o echipa de mijloc, acum luptam la promovare! Suntem peste ce am fost la acel moment, intr-un timp foarte scurt am ajuns mai sus decat am crezut!
Duminica dupa meci vom fi iar fara voce, dar cu bucurie in suflet!

Performanța sportivă chiar nu e cel mai important termen de comparație între ce a fost atunci și ce e acum...
Răspunde
10-06-2016, 9:16,
#8
RE: Baraj #3: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
E şi ăsta un aspect Luci. Dacă stăm să ne gândim bine, această echipă, din punct de vedere sportiv, se află cel mai sus de la retrogradarea din prima ligă din 2008. Nici măcar acea echipă frumoasă cu Batin, Ţucudean, Bălgrădean sau Purece n-a ajuns atât de aproape de promovare.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
10-06-2016, 10:41,
#9
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Citat:Poveste impresionantă despre UTA. E scurtă, dar înseamnă atât de mult…

UTA tocmai câștigase meciul cu Dunărea Călărași, un meci incredibil, un meci în care am fost în cer și în abis în același timp, un meci în care secundele păreau minute, iar minutele ore. Fluierul de final al lui Colțescu ne-a făcut să urlăm de bucurie, iar la mijlocul terenului de pe Motorul și-au dat mâna cu toții, jucători, antrenori și sute de suporteri.
Roli Nagy este antrenorul care de trei sezoane tot escaladează ligile naționale. A plecat cu UTA de la județ, a ajuns la liga a treia, apoi în numai un an a urcat la liga secundă, iar acum bate la poarta primei ligi. Da, știm, sunt șanse mici să o și deschidă dat fiind că UTA a pierdut cu 3-0 la Voluntari, dar cât de mici, ele totuși există, iar acești jucători cunosc pe de rost refrenele galeriei care printre altele scandează: „Nu dăm niciodată înapoi, UTA Arad!
Drumul a fost greoi. Roli venise pe banca Bătrânei Doamne în toamna anului 2013, în etapa a 7-a din Liga a 4-a chiar la un meci cu Pecica, rivala din acel sezon. Vorba cântecului, a fost soare, au fost și ploi… Dar UTA a promovat în fiecare sezon cu el pe bancă. La început mulți contestau această grupare, dar povestea o știm cu toții și nu are rost să o detaliem în aceste rânduri.
Cu fiecare meci care trecea, tot mai mulți adepți ai acestui proiect veneau în tribunele de pe stadionul Francisc Neumann și apoi Motorul. La Lugoj eram 1.000 de arădeni, anul trecut cu Sebiș și Mamma Mia ne adunasem 1.200-1.300, acum batem spre 2.000, dar am fi și mai mulți dacă capacitatea de pe Motorul ar permite.
Era seara de 4 iunie. Ceasul arăta că mai sunt câteva minute până la ora 22. Telefonul lui Roli sună… „Alo, Roli, felicitări dragul meu. Astăzi ați fost mari”, îi spunea Dan Ifrim, prietenul său de zeci de ani, cel care timp de 25 de ani a fost maseur la UTA, iar acum este director la GEMI. „Roli, sunt cocoțat pe ceva dolmă. Dacă mă mișc un metru în dreapta sau în stânga pierd semnalul. Sunt la Archiș și aici e problemă cu semnalul, dar hai să îți zic: azi ai făcut un lucru incredibil. Ai scos Archișul în stradă. După meci au ieșit oamenii în mijlocul satului și toți numai de UTA vorbeau și se bucurau”, i-a spus Ifrim antrenorului.


Acest antrenor, acești jucători, au scos lumea în stradă! La Archiș! Dar suntem convinși că nu numai acolo. De când nu ați mai auzit o asemenea poveste despre UTA?
Oamenii unei comune mici, liniștite, oameni preocupați de gospodăria lor, de animalele lor, de pâmântul lor, au suspendat pentru câteva ore totul pentru că juca UTA. Apoi s-au bucurat în grup pentru victoria Bătrânei Doamne!
Duminică la amiază, județul seva opri iar. Joacă UTA. Dacă izbândește va fi bucurie generală. Dacă nu, cu sigurnață nu va fi înmormântare. Această echipă a arătat că are spirit, are viitor și are în jurul ei oameni la care li s-a făcut foame de fotbal, foame de performanță. La Arad, la Lipova, la Ineu, la Sâvârșin sau Macea, la Secusigiu sau la Archiș, UTA e Arad, UTA a județul Arad!

Lucian Danila, Special Arad

Asta este marele avantaj care ramane dupa acest sezon, faptul ca UTA este din nou pe buzele tuturor aradenilor. Chiar inseamna mult.
Răspunde
10-06-2016, 11:54,
#10
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Se anunta ploaie si furtuna pe duminica. Poate... , va fi de partea noastra aceasta vreme.
Răspunde
10-06-2016, 13:48,
#11
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Sa sperăm ca va fi si o furtună cu ploaie de goluri in poarta lui bornescu...măcar vreo 5!
Răspunde
10-06-2016, 14:08,
#12
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Mai sunt bilete?
Răspunde
10-06-2016, 14:20,
#13
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Din cate stiu s-au dat toate.
Răspunde
10-06-2016, 17:30,
#14
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Am pus textul ăsta pe pagina de fb a SCU:

Îi rugăm pe cei ce şi-au procurat bilete, dar care din diferite motive (personale, condiţii meteo - la ora meciului se anunţă ploi, etc) nu vor mai participa la meciul UTA - Fc Voluntari, să facă tot posibilul ca biletul lor să ajungă la cineva care îşi doreşte să asiste la partidă. De asemenea, recomandăm tuturor celor care vor descoperi eventuale tentative de cămătărie cu biletele la meciul de duminică să cheme imediat Poliţia. Astfel de practici sunt total incompatibile cu spiritul UTA-ei şi al Aradului, iar ele nu trebuie tolerate! Dacă vor fi descoperite tentative de camătărie, Suporter Club UTA va depune plângere penală împotriva făptuitorilor!
Îi mai rugăm pe toţi spectatorii, indiferent de poziţia pe care o vor ocupa pe stadion, să-i susţină vocal pe jucătorii noştri în efortul temerar de a obţine promovarea în Liga I! NU DĂM NICIODATĂ ÎNAPOI!
Răspunde
10-06-2016, 20:56,
#15
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
E ”casă închisă” și la UTA – FC Voluntari

S-au epuizat, într-un timp record, toate biletele disponibile pentru meciul de duminică, UTA – FC Voluntari. Ne-am fi dorit să satisfacem toate cererile, însă capacitatea stadionului ne limitează. Solicitarea este aproximativ de cinci ori mai mare decât locurile de pe ”Motorul”.
Vă mulțumim tuturor pentru devotamentul incredibil și sperăm într-o nouă zi memorabilă!
Haide UTA, haide Aradul!

Sursa: http://www.uta-arad.ro/stiri/e-casa-inch...ntari/3232
Răspunde
11-06-2016, 17:56,
#16
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Ne arbitrează Cristi Balaj. Revine Manea, poate şi Hlistei. Ce nebunie ar fi să reuşim încă o întoarcere de scor! Deja am emoţii. Ne vedem mâine la stadion!!
Răspunde
11-06-2016, 18:00,
#17
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Arbitru bun, revenirea lui Hlistei ar fi o surpriză foarte plăcută!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
11-06-2016, 19:56,
#18
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Mâine va fi sărbătoarea noastră...duminica promovării în liga 1
Răspunde
11-06-2016, 20:56,
#19
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Doamne ajuta!
Răspunde
12-06-2016, 12:27,
#20
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
[Imagine: 13435464_10154878870898942_6543436787161...e=58079D0C]
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)