Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
09-06-2016, 21:35,
#3
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Aradul fierbe, utiştii caută disperaţi un bilet care pare că nu mai e de găsit. Duminică vom juca din nou cu casa închisă deşi în tur am pierdut cu 0-3. Mai mult, 90% dintre mesajele pe care le-am citit în mediul online sunt de un optimism şi o încredere care, pentru cineva care priveşte calculat şi detaşat situaţia, sfidează nebunia. Este incredibil cum această echipă a reuşit, în doar câteva săptămâni să transforme un public de cele mai multe ori excesiv de blazat sau critic, căruia nu-i intri cu nimic în voie de cele mai multe ori, într-un adevărat vulcan care nu mai ţine cont de calcule şi concluzii logice. Mărturisesc că nu ţin minte când am mai văzut o asemenea susţinere NECONDIŢIONATĂ pentru această echipă ca în ultimele zile. Asta mă face să cred că deşi UTA speră duminică într-un miracol, acesta s-a şi produs... energia, susţinerea şi pasiunea cu care arădenii s-au întors către Bătrâna Doamnă reprezintă adevăratul miracol!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1) - de Giuliano - 09-06-2016, 21:35

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)