Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
09-06-2016, 23:53,
#6
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Trebuie sa credem, echipa a crescut frumos, pana la urma cei de la Voluntari nu sunt asa de motivati, au jucatori imprumutati si daca retrogradeaza majoritatea dintre ei raman in liga I fiind din nou imprumutati la alte echipe! E ultimul meci, suntem la 90 de minute de o promovare, nu mai conteaza cati au crezut la inceputul sezonului ca vom ajunge aici, regretele nu isi au rostul dupa meciul tur, trebuie sa privim cu incredere la meciul de duminica! Ora e total deplasata, o bataie de joc, se anunta canicula la ora meciului, dar pana la urma cred ca cei de la Voluntari nu sunt in ritm cu noi, ei nu au mai jucat de mult la o asemenea ora, noi jucam de un an tot la ora 11! De la incalzire trebuie sustinuti sa simta pulsul peluzei, sa simta ca cineva crede in ei si nimic nu e imposibil! La anul cu 22 de echipe va fi mai greu in B decat in liga I, duminica e un meci care ne poate duce in liga I si de data asta sa ne mentinem acolo mult si bine!

Otravim fantanile, ardem totul in cale, dar nu ne dam batuti! Duminica si gazonul tine cu noi, fiecare fir de iarba, trebuie sa credem pana la capat! Acum 40 de ani cati credeau in a opta minune a lumii? Atunci au jucat cu castigatoarea cupei intercontinentale si nimeni nu le acorda nicio sansa, dar au luptat, luptati si voi si la sfarsit ne vom bucura impreuna! Haide UTA, hai Aradu'!

P.S.: Timpul a judecat deja, cu martian eram in b o echipa de mijloc, acum luptam la promovare! Suntem peste ce am fost la acel moment, intr-un timp foarte scurt am ajuns mai sus decat am crezut!
Duminica dupa meci vom fi iar fara voce, dar cu bucurie in suflet!
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1) - de Robi - 09-06-2016, 23:53

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)