Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
12-06-2016, 21:47,
#23
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Daca marcam mai repede alta era si atitudinea suporterilor de la tribune, din pacate a plouat torential si asta ne-a facut meciul si mai greu, nu am reusit sa construim nimic, sa desfacem jocul asa cum am facut de atatea ori acasa...  Promovarea s-a jucat la Voluntari, acolo daca nu era diferenta asa mare de goluri cred ca la ora asta eram in Liga I, un 2-0, 3-1 era altceva!
Lupta nu a fost egala datorita acestui sistem tur-retur tot la trei - patru zile, un singur baraj cu Dunarea Calarasi era suficient, nu stiu cine a propus acest acest sistem, dar a fost o bataie de joc! Voluntariul trebuia sa retrogradeze direct, nu sa treaca printr-un baraj. O prostie si o mare idiotenie, cred ca fost/este unic in lume acest sistem! Daca retrogradau patru erchipe din Liga I si promovam patru din Liga II (doua din fiecare serie) era mult mai OK! Sunt curios daca din toamna va fi o singura serie de 22 de echipe, probabil iar se vor retrage cateva in plin campionat, costurile vor fi mai mari decat in Liga I si din drepturile tv vin bani de nimic!
 
Sunt multe lucruri pozitive dupa aceste baraje, am vazut multi copii la stadion cu fulare, pe langa juniorii din teren avem si suporteri care vin din spate, avem viitor! La Arad fularul alb-rosu daruit din tata in fiu isi pastreaza traditia!
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1) - de Robi - 12-06-2016, 21:47

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)