UTA in Cupa Romaniei 2016-2017
04-10-2016, 17:09,
#41
RE: UTA in Cupa Romaniei 2016-2017
Din pacate si sambata o sa vedem pe teren un Chindris,un Copil si acelasi joc splendid,mai prost decat in era Lacatus cand,la fel ca si acum parca te uitai la un meci de tenis cu mingi dintr-un careu in altul.Poate a venit mometul sa avem un antrenor ''strain'' de judetul Arad.
Răspunde
04-10-2016, 17:39,
#42
RE: UTA in Cupa Romaniei 2016-2017
Încă un sezon în care ne-am bătut joc de Cupa României. Mulţumim jucătorilor şi domnului antrenor! Aşteptăm şedinţa tehnică de analiză a prestaţiei arbitrilor precum şi un protest al jucătorilor revoltaţi că la bancomatul de unde şi-au scos salariile au primit doar bancnote de 10 lei care le strică imaginea "dă valoare". Ah şi evident, concertul de manele de rigoare în vestiar!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
04-10-2016, 17:44,
#43
RE: UTA in Cupa Romaniei 2016-2017
Inteleg ca multi titulari de drept au fost menajati pentru meciurile din campionat, insa totusi, sa pierzi la o echipa de Liga a 3-a care in ultimele patru meciuri de campionat a incasat de fiecare data minim trei goluri si care ocupa ultimul loc la ea in serie mi se pare inacceptabil, chiar daca am jucat cu rezervele.

In conditiile in care si in acest sezon ne bazam in mare parte pe tineri, chiar nu are cine sa vina din spate de la echipa a doua? Meciul asta a fost oportunitate buna pentru multi jucatori de a se afirma si de a trage tare pentru a dovedi ca au potential si merita sa joace la prima echipa. Din pacate ne-am prezentat slab, iar viitorul nu mi se pare ca suna prea bine.
Răspunde
04-10-2016, 18:53,
#44
RE: UTA in Cupa Romaniei 2016-2017
Am fost la meci, eu inteleg ca am jucat cu juniorii dar pur si simplu nu am avut nicio idee de joc. Am avut maxim 2 ocazii in prima repriza si una singura in repriza a2-a. Antrenorul echipei celeilalte a stat tot timpul in ploaie si a dat indicatii, in timp ce Nagy pe tot parcursul meciului a stat sub copertina bancii de rezerva si pur si simplu s-a uitat la meci.
Sezonul trecut am pierdut categoric meciurile din deplasare la contracandidatele la promovare(medias si targoviste) dar am inteles ca am fost nou promovati si nu am avut pretentii la mai mult. Printr-o conjunctura norocoasa am ajuns la baraj. La Calarasi din nou pierdem la 2 diferenta in deplasare, in retur datorita noua ne-am calificat mai departe. La Voluntari din nou am pierdut categoric...
Sezonul asta repetam aceleasi greseli, nicio idee de joc, mingi lungi "poate iese ceva". Ba mai mult la majoritatea meciurilor de acasa suntem dominati, in deplasare nu mai zic...dam un gol si ne retragem.
Noi suntem cred ca printre cei mai ingaduitori suporteri din tara(la peluza ma refer) dar daca nu castigam cu Juventus, trebuie sa-i cerem demisia lui Nagy. El tot timpul vrea un lot mai bun valoric ca si nivelul ligii, daca nu-l are da vina pe arbitrii etc. Amintiti-va cum s-a schimbat jocul echipei cand Falub l-a schimbat pe Nagy in era Gio !
Răspunde
04-10-2016, 19:36,
#45
RE: UTA in Cupa Romaniei 2016-2017
Avem un antrenor limitat dar ...nu e numai la el vina!nu poti face din cacat bici si ....sa mai ai pretentia sa si pocneasca!
Cu lotul asta limitat strict la maximum 11 jucatori cat de cat competitivi, putem aduce orice antrenor ca tot nu putem face mai mult!
Cred ca trebuie analizat clar ce se doreste, apoi daca se vrea performanta inca din campionatul asta atunci trebuie adusi minim 4 jucatori (2 atacanti si 2 fundasi centrali) iar daca nu se vrea ...atunci sa nu ne mai amagim aiurea!
Răspunde
04-10-2016, 19:52,
#46
RE: UTA in Cupa Romaniei 2016-2017
intrebarea este: cu actualul lot se poate juca constant bine? Daca da, cine e de vina ca jucam prost?
Răspunde
04-10-2016, 20:31, (Ultima modificare: 04-10-2016, 20:34 de psv.)
#47
RE: UTA in Cupa Romaniei 2016-2017
(04-10-2016, 19:36)maryan a scris: Avem un antrenor limitat dar ...nu e numai la el vina!nu poti face din cacat bici si ....sa mai ai pretentia sa si pocneasca!
Cu lotul asta limitat strict la maximum 11 jucatori cat de cat competitivi, putem aduce orice antrenor ca tot nu putem face mai mult!
Cred ca trebuie analizat clar ce se doreste, apoi daca se vrea performanta inca din campionatul asta atunci trebuie adusi minim 4 jucatori (2 atacanti si 2 fundasi centrali) iar daca nu se vrea ...atunci sa nu ne mai amagim aiurea!

Perfect adevarat,problema insa este ca indiferent pe cine am avut in lot Mara,Voiculet,Tucudean ,Man,Rus etc...echipele au jucat la fel ,adica prost ,fara cap ,complet inestetic!
Mai mult decat atat declaratiile lui din ultimul timp sunt halucinante,pai cine este de vina in primul rand ca echipa joaca prost??cine este de vina ca jumatate din componentii de baza sunt iesiti din forma??cine este de vina ca niciodata indiferent de componentii lotului aflati sub comanda lui echipa nu a avut o idee de joc???
Din punctul meu de vedere vestiarul este pierdut si doar un miracol va face sa castigam sambata!
Conducerea are si ea o mare parte din vina pentru "performantele negative" ale UTA-ei din ultima perioada,si asta pentru ca nu a fost capabila sa aduca un  fundas central mai de doamne ajuta cand se stia ce probleme am avut in aceea zona chiar si sezonul trecut ,a tratat extrem de pasiv plecarea lui Man si asta intr-un sezon in care aveam un culoar extarordinar spre  marea performanta !Nu poti sa emiti pretentii cand nu il poti convinge pe Muntean  de la Olimpia sa semneze cu tine ,cand nu poti (ori) nu vrei sa concurezi cu Luceafarul Oradea pentru Florin Ilie dar in mass- media ne laudam ca primim zeci -sute de CV cu diferite propuneri de jucatori!
Este pacat, extrem de pacat ,pentru ca incepem sa aratam ca nu am invatat nimic din erorile trecutului......ma si intreb daca sponsorul anuntat a fi prezentat  pe saptamana asta  mai este sau nu interesat de o colaborare cu clubul vazand cele intamplate in ultima saptamana?!

Sunt foarte curios de reactia conducerii ,cred ca suporterii asteapta anumite masuri in urma rusinii traite mai ales astazi  si chiar ar fi cazul vorba unor colegii de pe forum sa vedem sange proaspat pe banca tehnica ,ne-am saturat de atata mediocritate!
Sunt atatia antrenori cu o anumite personalitate ,si chiar imi vine in minte numele lui Claudiu Niculescu ,care este liber de contract,pentru ca este nevoie de un suflu nou in vestiar.
Răspunde
04-10-2016, 22:02,
#48
RE: UTA in Cupa Romaniei 2016-2017
(04-10-2016, 16:26)I 929 a scris: Mă enervez și mai mult când mă gândesc cum va da Roli vina pe jucători... și cum se va citi printre rânduri că ”cei aduși în vară fără să fiu consultat sunt de toată jena”.

 ”Am avut în teren jucători care nu și-au găsit forma și jucători de la echipa a doua, dar trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ pentru că nu avem ce credem că avem. Rezultatul e rușinos, e o situație în care trebuie să se analizeze și ei. Cu siguranță sunt și eu responsabil, dar ei au trădat fotbalul. Atunci când îl trădezi, se întâmplă ce s-a întâmplat azi. Sunt dezamăgit de ce am văzut, trebuie să realizăm că sâmbătă e un joc important, iar cei care fac parte din prima echipă să se uite mai bine la ei”

exact cum ai anticipat  Smile
Răspunde
04-10-2016, 22:16,
#49
RE: UTA in Cupa Romaniei 2016-2017
Degeaba vrem noi sa plece Nagy ca la UTA e in familie si il vrem pensionat ca antrenor la echipa mare. Plus ca nu sunt cheltuieli cu cazarea daca e local. Poate Falca decide.
Răspunde
04-10-2016, 22:25,
#50
RE: UTA in Cupa Romaniei 2016-2017
Imi doresc sa batem juventus bucureşti sâmbătă, nu ma interesează cu cine pe bancă ...numai sa batem!daca se vrea (sper sa se vrea)ceva in sezonul asta (cupa deja e istorie) păi atunci trebuie sa batem
Răspunde
05-10-2016, 8:26,
#51
RE: UTA in Cupa Romaniei 2016-2017
Cu tot regretul afirm ca ma dezamageste lasitatea lui Roli. Il credeam mai barbat, mai responsabil.
Asa este foarte simplu sa arunci vina pe jucatori. Nu cred ca copiii aia de la echipa a II-a sunt problema. Problema cea mai mare pleaca de la el pentru ca greseste tactic, greseste cand face echipa cum greseste si la schimbari.

Fereasca Dumnezeu sa zica ceva de preferatii sai care sunt pamant de flori.
Răspunde
05-10-2016, 9:33,
#52
RE: UTA in Cupa Romaniei 2016-2017
Este un antrenor bun, care ne-a promovat in acesti ani dar mai mult nu poate si trebuie sa inteleaga si conducerea ca daca se doreste mai mult trebuie un ANTRENOR de performanta nu unul de mentinere. Faza cu vrem continuitate....
Răspunde
05-10-2016, 14:51, (Ultima modificare: 05-10-2016, 14:51 de Adrian07. Motivul editării: corectare )
#53
RE: UTA in Cupa Romaniei 2016-2017
Bun !!!Roly e bun\nu e bun, dar trebuie sa recunoastem ca nu avem nici lot pentru ce visam ... (Promovarea)
Răspunde
05-10-2016, 15:18,
#54
RE: UTA in Cupa Romaniei 2016-2017
Roli e un antrenor limitat! Ce rezultate a avut pe unde a mai antrenat??!
Ne-a promovat intradevar, dar in liga a patra si eu daca eram antrenor promovam cu lotul ala (sa nu uitam ca am avut ceva emotii). In liga a 3-a a fost la fel. Iar anul trecut am ajuns la baraj dintro conjunctura favorabila si pe niste executii individuale, nicidecum in urma unui joc stralucitor. In timpul meciurilor nu le transmite nimic jucatorilor(doar se plimba in spatiul marcat) si daca greseste vreun jucator ii striga numele. Atat. Nicio idee tactica, nicio schimbare daca jocul nu merge, nimic!
Răspunde
05-10-2016, 15:34,
#55
RE: UTA in Cupa Romaniei 2016-2017
Anii trecuți eram o echipă destul de imprevizibilă, în sensul că puteam pierde aproape orice meci dar la fel de bine puteam câștiga orice meci. Așa s-a și scos Roli de vreo câteva ori, cu meciuri (rezultate) foarte bune ce au urmat unor  rezultate și evoluții mai puțin bune. Mi-e frică să nu mai fie cazul de data asta, Juventus sunt o echipă bună și șmecheră. În plus, eliminarea asta din cupă nu ar trebui să se uite prea ușor. Se impune o ședință de analiză în club, având în vedere evoluțiile de la toate echipele din campionatele de seniori.
Răspunde
05-10-2016, 16:46,
#56
RE: UTA in Cupa Romaniei 2016-2017
Sa zicem ca pleaca Roly... Cine vine?
Răspunde
05-10-2016, 16:59,
#57
RE: UTA in Cupa Romaniei 2016-2017
DA,intr-adevar asta e o mare problema ,pe bune???Sunt zeci de antrenori in tara chiar cu licenta PRO fara job !Roly e baiat bun dar este limitat ,in afara de UTA nu a facut purici niciunde ,nici macar la Sebis nu a rezistat in liga a treia mai mult de cateva etape!
Daca intr-adevar se vrea progres la club ,el ar trebui sa fie primul care pleaca ,urmat de copii lui de suflet!
Răspunde
06-10-2016, 19:28,
#58
RE: UTA in Cupa Romaniei 2016-2017
Ioan Ovidiu Sabau ar fi alegerea mea. Ar fi fantastic daca l-ar convinge conducerea sa vina la UTA.
Răspunde
06-10-2016, 22:38,
#59
RE: UTA in Cupa Romaniei 2016-2017
Au fost discutii cu Sabau insa nu s-au concretizat. Acum e ceva manager general la renasterea U Cluj prin liga a IV-a deci nu cred ca mai e de actualitate.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
07-10-2016, 6:03,
#60
RE: UTA in Cupa Romaniei 2016-2017
Poate ar incerca o promovare, in loc sa stea in Liga 4...
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)