Meciurile amicale ale sezonului 2016-2017
01-02-2017, 13:31,
#21
RE: Meciurile amicale ale sezonului 2016-2017
Cat timp ai jucat cu prima echipa daca pot zice asa, ai condus la pauza. Dupa s-au facut unele incercari si rezultatul chiar n-a contat.
Răspunde
02-02-2017, 19:24, (Ultima modificare: 02-02-2017, 20:09 de I 929.)
#22
RE: Meciurile amicale ale sezonului 2016-2017
Mâine amical cu Sturm Graz!!! Pfa, dacă era în Austria eram în stare să mă duc. Poate în curând vom ajunge să jucăm şi meciuri oficiale cu ei... Blush

Oare de când nu am mai jucat cu o echipă atât de importantă din fotbalul european, minus să zicem Steaua? 

Altfel uitaţi-vă şi la filmuleţul cu antrenamentele, să vedeţi nişte exerciţii faine. Ce diferenţă între ce e acolo şi fuga la Izoi plus antrenamentele pe tăpşanul din Dezna. Ar fi normal ca lucrurile astea să se vadă şi în evoluţia echipei.  Smile

EDIT: Iată ce înseamnă să joci contra unui adversar cu nume. Meciul se dă live pe canalul lor de youtube. Din punctul meu de vedere, e foarte bun cantonamentul de acolo. Contăm printre echipele mai importante din Europa!

https://www.youtube.com/watch?v=Hjj_IL5t91Y
Răspunde
02-02-2017, 22:28,
#23
RE: Meciurile amicale ale sezonului 2016-2017
Chiar asta ma gandeam si euSmile,sincer ma apuca rasu' caand vad ce antrenamente fac FC Brasov la Poiana si Mioveni la Cheile Gradistei,sincer oamenii aia par uitati de timp....
Răspunde
02-02-2017, 23:29,
#24
RE: Meciurile amicale ale sezonului 2016-2017
@I929, am jucat in urma cu cativa ani un amical la Novi Sad impotriva Vojvodinei, 2-2. In regiunea noastra Vojvodina e o echipa mare.
Totusi, maine e amical si rezultatul e mai putin important.
Semper Fidelis
Răspunde
03-02-2017, 0:06,
#25
RE: Meciurile amicale ale sezonului 2016-2017
Totusi nu uitati pe ce terenuri jucam in tara.... orezarii, transee si cine mai stie ce valuri mai apar. Aici ii partea trista.
Vad in filmulete starea de spirit, unitatea , antrenamentele, nu pot decat sa aplaud profesionalismul care il vad si mai ales faptul ca se incearca sa arate suporterilor o noua strategie de marketing.

La nivel de amicale, poate incercam si noi sa adoptam strategia cu meciurile live pe youtube sau facebook.
Răspunde
03-02-2017, 4:22,
#26
RE: Meciurile amicale ale sezonului 2016-2017
Da, foarte tare amicalul ! Pacat ca nu s-a nimerit la sfarsitul cantonamentului, sa fi avut si noi o echipa mai aproape de formula finala. Probabil ca Rosu pentru meciul asta va renunta sa incerce jucatori pe pozitii diferite de ce joaca ei normal, tinand cont de valoarea adversarului.
Răspunde
03-02-2017, 9:30,
#27
RE: Meciurile amicale ale sezonului 2016-2017
Probabil că meciul ăsta a fost stabilit la fața locului, ambele echipe fiind cantonate la același hotel. Nu ar strica nici un meci cu Slovan Liberec, dar probabil nu mai este timp dacă se mai joacă și meciurile cu asiaticii de care se știa de dinaintea cantonamentului.
Răspunde
03-02-2017, 14:48,
#28
RE: Meciurile amicale ale sezonului 2016-2017
1-1 meci echilibrat, ratari fenomenale , dar echipa mai are mult de muncit.
Răspunde
03-02-2017, 14:50,
#29
RE: Meciurile amicale ale sezonului 2016-2017
imi place Stahl! are calitate copilu'  Wink
Răspunde
03-02-2017, 14:50, (Ultima modificare: 03-02-2017, 14:50 de BogdyS.)
#30
RE: Meciurile amicale ale sezonului 2016-2017
1-1 Final. Nu am vazut foarte mult din meci, dar din cate am vazut ne-am miscat destul de bine! Parerea mea este ca Stahl este un tanar de mare viitor! Cred ca ii va depasi destul de curand pe Man si Petre!
Răspunde
03-02-2017, 16:57,
#31
RE: Meciurile amicale ale sezonului 2016-2017
Din cate am vazut, austriecii au jucat predominant cu tinerii din lot impotriva noastra cu exceptia lui (nr 10)Stankovic 30 de ani si (nr 42) Kienast 32 de ani. Din cate am vazut mai au astazi un amical cu Dacia Chisinau si acolo vor juca cu formatia de start.
Răspunde
03-02-2017, 21:41,
#32
RE: Meciurile amicale ale sezonului 2016-2017
Nu am vazut decat prima repriza si mie mi-a placut cum ne-am miscat!avem echipa de primele 7 locuri de liga 1!,daca lucrurile merg normal promovarea e doar o chestiune de timp!
Răspunde
04-02-2017, 8:49, (Ultima modificare: 04-02-2017, 8:49 de psv.)
#33
RE: Meciurile amicale ale sezonului 2016-2017
Intr-adevar ,echipa a jucat foarte foarte bine !Un atacant sa mai aducem pentru avea a variante pentru Curtuius si Petre(desi Stahl s-a descurcat foarte bine ca, si varf impins) si nu cred sa avem probleme in retur.
Incep sa ma intreb oare unde ar fi fost UTA acum daca ar fi venit Rosu din sezonul trecut?!,dar poate mai bine nu....
Răspunde
05-02-2017, 13:42, (Ultima modificare: 05-02-2017, 13:56 de I 929.)
#34
RE: Meciurile amicale ale sezonului 2016-2017
UTA va întâlni CD Castellon
Meciul amical cu Seongam FC, programat luni, 6 februarie, nu se va mai disputa, după ce echipa din Coreea de Sud s-a văzut nevoită să-și modifice planurile. Utiștii s-au reorientat rapid și au găsit un adversar spaniol. Miercuri, 8 februarie, de la 12:30, ora României, UTA va fi față în față cu CD Castellon, una din cele mai vechi grupări din Spania.
Înființată în 1922, Club Deportivo Castellon a petrecut, de-a lungul timpului, unsprezece sezoane în Primera Division, iar în 1972-1973 a jucat finala Cupei Spaniei (Atletic Bilbao a învins-o atunci cu 2-0), aliniind o echipă în care se regăsea Vicente del Bosque, antrenorul care a câștiga tot ce se putea câștiga – Liga Campionilor, Cupa Intercontinentală (amândouă cu Real Madrid), Campionatul Mondial și Campionatul European (cu Spania).
Ca de obicei, pe www.uta-arad.ro și pe paginile noastre din rețelele de socializare, vă vom ține la curent cu evoluția băieților noștri.




***
Încă un amical tare. CD Castellon din câte înţeleg sunt pe locul 3 într-una din seriile ligii a treia din Spania, cu şanse mari să intre în play-offul pentru promovare în Segunda, deci trebuie să fie un adversar cu siguranţă peste noi ca valoare. Iată cum relaţiile lui Roşu prin zonă ne aduc probabil cel mai bun cantonament făcut de UTA după mulţi, mulţi ani. 


Sunt şi o echipă de tradiţie, una din cele mai vechi din Spania. Siteul lor: http://www.cdcastellon.com/

Nu în ultimul rând, Castellon e cel mai populat ...cu români oraş din Spania. Oare nu sunt şi arădeni printre ei care să sesizeze momentul?  Big Grin  http://www.spaniaromaneasca.com/romania-...ellon.html

Edit: Zice unul pe fb că totuşi sunt în liga 4. Asta înseamnă că poate nu e aşa mare diferenţa de valoare, dar tot ei cred că au un plus. 
Răspunde
05-02-2017, 14:15, (Ultima modificare: 05-02-2017, 14:15 de cipri_23.)
#35
RE: Meciurile amicale ale sezonului 2016-2017
(05-02-2017, 13:42)I 929 a scris: UTA va întâlni CD Castellon
Meciul amical cu Seongam FC, programat luni, 6 februarie, nu se va mai disputa, după ce echipa din Coreea de Sud s-a văzut nevoită să-și modifice planurile. Utiștii s-au reorientat rapid și au găsit un adversar spaniol. Miercuri, 8 februarie, de la 12:30, ora României, UTA va fi față în față cu CD Castellon, una din cele mai vechi grupări din Spania.
Înființată în 1922, Club Deportivo Castellon a petrecut, de-a lungul timpului, unsprezece sezoane în Primera Division, iar în 1972-1973 a jucat finala Cupei Spaniei (Atletic Bilbao a învins-o atunci cu 2-0), aliniind o echipă în care se regăsea Vicente del Bosque, antrenorul care a câștiga tot ce se putea câștiga – Liga Campionilor, Cupa Intercontinentală (amândouă cu Real Madrid), Campionatul Mondial și Campionatul European (cu Spania).
Ca de obicei, pe www.uta-arad.ro și pe paginile noastre din rețelele de socializare, vă vom ține la curent cu evoluția băieților noștri.




***
Încă un amical tare. CD Castellon din câte înţeleg sunt pe locul 3 într-una din seriile ligii a treia din Spania, cu şanse mari să intre în play-offul pentru promovare în Segunda, deci trebuie să fie un adversar cu siguranţă peste noi ca valoare. Iată cum relaţiile lui Roşu prin zonă ne aduc probabil cel mai bun cantonament făcut de UTA după mulţi, mulţi ani. 


Sunt şi o echipă de tradiţie, una din cele mai vechi din Spania. Siteul lor: http://www.cdcastellon.com/

Nu în ultimul rând, Castellon e cel mai populat ...cu români oraş din Spania. Oare nu sunt şi arădeni printre ei care să sesizeze momentul?  Big Grin  http://www.spaniaromaneasca.com/romania-...ellon.html

Edit: Zice unul pe fb că totuşi sunt în liga 4. Asta înseamnă că poate nu e aşa mare diferenţa de valoare, dar tot ei cred că au un plus. 

După cum îți ziceam și pe fb, e în liga a 4-a, dar tot pe locul 3 și sezonul acesta, la 8 puncte distanță de primul loc. Interesant e de urmărit dacă vor juca totuși cu prima echipă. Ei au programat un meci astăzi și unul pe 12 februarie în campionat, iar amicalul cu noi e între cele două programări la doar câteva zile distanță.
Răspunde
05-02-2017, 15:40,
#36
RE: Meciurile amicale ale sezonului 2016-2017
Vedem, oricum nu va fi un meci formalitate pentru noi. Am uitat că în Spania este şi o "segunda B", deci liga a III a unde joacă cei de la Castellom e de fapt a patra ligă valorică.
Răspunde
07-02-2017, 19:43,
#37
RE: Meciurile amicale ale sezonului 2016-2017
Ce face UTA după revenirea acasă?

Utiştii continuă să se antreneze fără probleme la Oliva Nova, pregătind meciul de mâine, cu echipa spaniolă de liga a IV-a, CD Castellon. Partida e penultima înainte de venirea acasă şi va fi un bun prilej pentru antrenorul Laurenţiu Roşu să testeze jucătorii pe mai multe posturi, pentru a-şi da seama pe ce poate conta în campionat.

Cu chinezii, sâmbătă!
Al patrulea joc de verificare, va avea loc sâmbătă şi nu duminică, aşa cum era stabilit. Adversarul rămâne acelaşi, Dalian Yifang, liga a II-a chineză. Apoi, jucătorii UTA-ei vin acasă şi au liber până miercuri, 15 februarie.

Amical”, cu FK Pancevo
După câteva antrenamente, pe plan local, UTA va întâlni, duminică, 19 februarie, echipa sârbă FK Dinamo Pancevo. Momentan, nu se ştie terenul pe care se va juca, se doreşte „Gloria”. Ar fi şi ultimul joc de pregătire înainte de startul campionatului, care va avea loc o săptămână mai târziu, arădenii urmând să evolueze la Brăila, cu Dacia Unirea.

Probleme cu terenurile
Din păcate, UTA revine acasă, din Spania şi nu are unde să se antreneze peste o săptămână. Nu s-a făcut nimic, la niciun teren. La Motorul e tot mlastină, iar la Gloria nu s-a făcut nimic. Doar vorbe, foarte multe vorbe aruncate în vânt. Practic, însă, nu s-a întâmplat nimic.

Tănase, ok!
Ajuns în Spania, la jumătatea cantonamentului, Ionuţ Tănase se simte bine şi face antrenamentele cot la cot cu colegii săi. Va purta apărătoare la cele două degete rupte, şi după ce va sosi din cantonament, pentru a se proteja.
În schimb, Cristian Andor a început, la Arad, tratamentul pentru a scăpa de durerile la nervul sciatic.

http://www.aradon.ro/ce-face-uta-dupa-re...sa/1777875

Interesant daca chiar putem sustine fie el si un meci amical pe gazonul de pe Gloria.
Răspunde
08-02-2017, 0:39,
#38
RE: Meciurile amicale ale sezonului 2016-2017
Nu cred. Probabil ne asteapta Siria. Asta in varianta optimista daca nu ramanem pe Motorul si chiar nu se face nimic la nici o arena.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
11-02-2017, 20:41,
#39
RE: Meciurile amicale ale sezonului 2016-2017
Astia de la aradon sunt cam jenanti, in special scridon care scrie cum il  taie capul. Doar ei scriu UT Arad, ar fi bine sa le spuna cineva ca UTA Arad e corect. Nu exista nicio legatura cu fabrica in zilele noastre, e un nume si nu o abreviere.
Din cate stiu se joaca amicalul cu Pancevo duminica viitoare pe Motorul sau Gloria.
Istoria adevarata nu se invata la scoala!
Răspunde
12-02-2017, 2:12,
#40
RE: Meciurile amicale ale sezonului 2016-2017
Pe Gloria încă nu s-a făcut nimic, nu sunt nici măcar porţi sau linii trasate, ce să mai vorbim de locuri pentru spectatori sau vestiare conforme. Până la urmă vom juca la Şiria, pentru obiectivul clubului va fi cred cel mai ok, deşi ca imagine sau idee.... Angry Angry Angry Angry Angry
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)