Etapa #2: Foresta Suceava - UTA (13.08.2016, ora 11:00, Digisport 1)
12-08-2016, 12:07, (Ultima modificare: 13-08-2016, 11:25 de Kidu.)
#1
Video  Etapa #2: Foresta Suceava - UTA (13.08.2016, ora 11:00, Digisport 1)
Trei foști fundași plecați în fotbalul mare de la Ceahlăul își dau mâna la Foresta: „Ne-am înhămat la o muncă dificilă, dar dorim să afcem lucruri frumoase”


Conducerea tehnică şi administrativă a Forestei, în frunte cu preşedintele executiv, Dorin Goian, preşedintele Consiliul de Administraţie, Andrei Ciutac, directorul sportiv, Dănuţ Perjă plus antrenorul principal Adrian Iencsi s-a prezentat în faţa presei înaintea primului meci de pe teren propriu din actualul sezon al Ligii a II-a. Sucevenii joacă sâmbătă, începând cu ora 11, împotriva UTA-ei, pe stadionul „Areni”.
Cu este prilej, s-a discutat despre situaţia la zi a grupării sucevene, despre planurile de viitor ale echipei, dar şi despre iminenta confruntare cu arădenii. „Sunt deosebit de bucuros că m-am întors acasă, la Suceava, într-o postură oficială la clubul Foresta. Nu va fi uşor să aducem lucrurile pe un făgaş normal, ne-am înhămat la o muncă dificilă, dar cu sprijinul Consiliului Local şi cu ajutorul mediului privat din judeţ, sper să facem lucruri notabile la Suceava. Am primit promisiuni din partea consilierilor locali că ne vor susţine, iar în paralel am demarat şi o serie de întâlniri cu oamenii de afaceri din judeţ, pentru a putea construi un buget care să ne permită să ne desfăşurăm activitatea în bune condiţiuni”, a declarat Dorin Goian, care se va afla la primul său meci pe Areni în calitate de președinte ale clubului Foresta Suceava.
Tot de o revenire în fotbalul sucevean este vorba şi în cazul directorului sportiv Dănuţ Perjă, care după încheierea activităţii sportive a activat în structura de conducere a clubului Rapid Bucureşti. „M-am întors acasă acasă după 20 ani, însoţit de gânduri mari. Nu mă interesează ce-a fost înainte aici, eu vreau să vorbesc doar despre prezent. Am acumulat destulă experienţă administrativă în perioada în care am lucrat la Rapid Bucureşti şi sper să fiu de ajutor clubului. Dorim să facem lucruri frumoase, să dezvoltăm şi centrul de copii şi juniori, dar pentru a reuşi avem nevoie de sprijinul comunităţii locale”, a precizat Dănuţ Perjă.
În ceea ce îl priveşte, antrenorul Adrian Iencsi s-a declarat norocos că îi are alături pe Dorin Goian şi Dănuţ Perjă. „Sunt doi foşti colegi de-ai mei, alături de care am evoluat la Rapid sau la echipa naţională. E foarte important că îi voi avea pe ei conducători, acest lucru îmi va da mai multă încredere. Sper să avem rezultate, pentru a putea beneficia de susţinerea Consiliului Local şi a tuturor oamenilor care iubesc această echipă. Ştiu că la Suceava oamenii sunt foarte ataşaţi de fotbal, iar dacă vom avea evoluţii bune, sunt sigur că lumea va veni la stadion în număr foarte mare. Sunt încă multe lucruri de pus la punct la echipă, clubul este într-o totală transformare. Nu se poate îndrepta totul peste noapte, dar cu foarte multă muncă şi dedicare tragem speranţe că vom reuşi să realizăm ceea ce ne-am propus”, a mărturisit Adrian Iencsi.
În cadrul intervenţiei sale, Andrei Ciutac a vorbit despre strategia de marketing a grupării sucevene. „Lucrăm la acest proiect, pentru că dorim să ne prezentăm în faţa celor care ne susţin cu un plan pus la punct şi cu strategie de viitor bine elaborată. Vrem să deschidem şi un fan shop, astfel încât fanii să aibă de unde să-şi cumpere un tricou cu însemnele clubului sau o eşarfă”, a declarat preşedintele Consiliului de Administraţie al Forestei.
Gabriel Toderașcu
FOTO: monitorulsv.ro


Sursa: www.sportarad.ro

Un meci mai greu decât pare la prima vedere. Ei sunt în reorganizare, au ambiție, în timp ce noi am avut problemele noastre săptămâna aceasta. Sper ca atmosfera din lot să fie una care să permită obținerea victoriei la Suceava, altfel riscăm să plecăm din startul campionatului cu un handicap important față de alte echipe.
Meciul se dă la digisport din câte am înțeles, cine dorește poate veni la Old Ladys Pub.
Răspunde
12-08-2016, 19:30,
#2
RE: ETAPA #2 Foresta Suceava - UTA (13.08.2016, ora 11, digisport)
Mâine vine prima victorie a sezonului!
Răspunde
13-08-2016, 11:08,
#3
RE: ETAPA #2 Foresta Suceava - UTA (13.08.2016, ora 11, digisport)
Stie cineva un stream? Mersi!
Semper Fidelis
Răspunde
13-08-2016, 11:47,
#4
RE: Etapa #2: Foresta Suceava - UTA (13.08.2016, ora 11:00, Digisport 1)
Digisport.ro

E 1-0 pt UTA . gol Denis Man.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
13-08-2016, 12:06,
#5
RE: Etapa #2: Foresta Suceava - UTA (13.08.2016, ora 11:00, Digisport 1)
Jucam bine, apararea e organizata iar cele doua extreme Stratila si cu Andor impreuna cu varfurile isi fac treaba foarte bine.
Bine ca il blamau unii jucatori chiar pe Stratila ca are salariu mare insa Stratila le-a facut cota multora dintre ei.
Răspunde
13-08-2016, 12:49, (Ultima modificare: 13-08-2016, 12:53 de Xtreme.)
#6
RE: Etapa #2: Foresta Suceava - UTA (13.08.2016, ora 11:00, Digisport 1)
Stratila, Curtuius aproape toti au jucat bine, cu putin noroc sau mai mare atentie castigam azi la scor. Bravo!
si cum zic bravo cum ia Petre un rosu gratuit, vai vai...
Răspunde
13-08-2016, 13:07,
#7
RE: Etapa #2: Foresta Suceava - UTA (13.08.2016, ora 11:00, Digisport 1)
Gol, 2 galbene urmate de rosu in 8 minute pt Adrian Petre. Destul de "activ" Smile)))

Bine ca am castigat si cu destul de multe ocazii pe langa. Foresta o echipa cu jucatori buni si f buni pt liga a II a insa inca neinchegata, ii bine ca i-am prins acum fiindca peste cateva luni nu cred ca o sa fie prea usor sa obtii vreun punct la Suceava

Ne trebuie inca un fundas central, sper sa reusim sa aducem in urmatoarele saptamani 1-2 intariri in aparare.

Fundasii nostri laterali au fost ambii putin defazati azi
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
13-08-2016, 13:09,
#8
RE: Etapa #2: Foresta Suceava - UTA (13.08.2016, ora 11:00, Digisport 1)
Nici măcar nu o fost offside la al doilea galben la Petre...
Răspunde
13-08-2016, 13:18,
#9
RE: Etapa #2: Foresta Suceava - UTA (13.08.2016, ora 11:00, Digisport 1)
Nici mie nu mi s-a parut offside. Pacat, a luat pe nedrept cel de-al doilea galben.
Oricum, frumos golul. Frumos si golul lui Dennis.
Răspunde
13-08-2016, 13:39,
#10
RE: Etapa #2: Foresta Suceava - UTA (13.08.2016, ora 11:00, Digisport 1)
Bravoooo!!!
Răspunde
13-08-2016, 14:41, (Ultima modificare: 13-08-2016, 14:44 de I 929.)
#11
RE: Etapa #2: Foresta Suceava - UTA (13.08.2016, ora 11:00, Digisport 1)
Am făcut un joc bun şi ne puteam desprinde mai repede dacă eram mai inspiraţi la finalizare. Ce jucător putea fi Strătilă dacă ştia când să dea drumul la pasă şi când să şuteze la poartă...Cred că am "controlat" partida (cum zic antrenorii), am avut şi ceva noroc atunci când a trebuit. Foresta nu e o echipă rea, dar s-a văzut că încă nu e la nivelul nostru. Pot creşte, nu cu Bălan şi Semeghin, cred că vor fi o echipă bună de mijlocul clasamentului.

Felicitări lui Man şi mă bucur pentru primul gol 100% de atacant, într-un meci important, al lui Adrian Petre. Păcat de acel roşu, nu cred că îl caracterizează astfel de nebunii. Pur şi simplu a fost o scăpare, prea multă adrenalină după golul dat. Eu aş fi mai liniştit şi cu o achiziţie pe atac ce să umple golul lăsat de Cipri Rus şi Hlistei. Apropo de Rus...încă nu a semnat cu nimeni, nu se pregăteşte cu nimeni?
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)