Etapa #5: UTA - CS Mioveni (03.09.2016, ora 12:30, Digisport 1)
30-08-2016, 16:04, (Ultima modificare: 08-09-2016, 5:21 de Kidu.)
#1
Video  Etapa #5: UTA - CS Mioveni (03.09.2016, ora 12:30, Digisport 1)
UTA Arad - CS Mioveni se joacă sâmbătă, 3 septembrie, ora 12:30, pe stadionul Motorul!

Eveniment Facebook: https://www.facebook.com/events/148063018971699/?ti=cl
Răspunde
30-08-2016, 16:15,
#2
RE: Etapa #5: UTA - CS Mioveni (03.09.2016, ora 12:30, Digisport 1)
Ar fi frumos ( parerea mea ) ca la sfarsitul meciului sa-i cantam la Man Dennis " La multi ani " , avand in vedere ca fusese in 26 august ziua lui. Macar atat sa putem face pentru el, pentru ca si el la randu lui face destule pentru echipa, public si oras.
Răspunde
30-08-2016, 20:42,
#3
RE: Etapa #5: UTA - CS Mioveni (03.09.2016, ora 12:30, Digisport 1)
O sa ii cantam, sigur ca nu ignoram majoratul lui.
Răspunde
03-09-2016, 11:04,
#4
RE: Etapa #5: UTA - CS Mioveni (03.09.2016, ora 12:30, Digisport 1)
De atâtea meciuri cu Mioveni imi aduc aminte, incat deja parca seamana a derby meciul asta. Senzația e întărită si de Ayza, un jucător care merita respect si care ne-a cam dat-o când a avut ocazia. Vreme faina, echipe bune, sa vina victoria!
Răspunde
03-09-2016, 11:41,
#5
RE: Etapa #5: UTA - CS Mioveni (03.09.2016, ora 12:30, Digisport 1)
Când se retrage Ayza îi facem şi noi un meci de rămas bun Smile))
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
03-09-2016, 12:48,
#6
RE: Etapa #5: UTA - CS Mioveni (03.09.2016, ora 12:30, Digisport 1)
http://www.digi-hdsport.com/Dolce-Sport-...nline.html
Răspunde
03-09-2016, 13:55,
#7
RE: Etapa #5: UTA - CS Mioveni (03.09.2016, ora 12:30, Digisport 1)
Nici vorba de penalty , fautul a fost la 1 m in afara cardului!bine ca a apărat Miron!sper sa le dăm 1 gol pe final si sa luam cele 3 punct !
Răspunde
03-09-2016, 15:03,
#8
RE: Etapa #5: UTA - CS Mioveni (03.09.2016, ora 12:30, Digisport 1)
Astazi am schiopatat serios in aparare, Burla si Gligor fiind pe nicaieri. La mijloc nu ne-am miscat rau insa in atac am fost apatici ca-n tribune de altfel.
Stiu ca ora nu a fost una stralucita insa astazi nu a fost ziua noastra.
E drept insa ca si Mioveni este o echipa buna cu jucatori experimentati ce arata un joc organizat insa asta e, nu e un capat de tara.

Multumim Miron pentru intervetiile bune si pentru pararea penalty-ului!
Răspunde
03-09-2016, 15:22,
#9
RE: Etapa #5: UTA - CS Mioveni (03.09.2016, ora 12:30, Digisport 1)
Azi slăbuţ. În faţa unei echipe atât de organizate trebuie să alergi, să munceşti, să pui presiune ca să-i desfaci. Din păcate cu un joc apatic şi fără vână doar dintr-o întâmplare fericită puteam câştiga. Bine, se putea şi mai rău, dar Miron a fost azi omul meciului. Nu-i dramatic un egal acasă cu Mioveni sper însă ca astfel de meciuri subţiri să fie excepţii din ce în ce mai rare.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
03-09-2016, 15:29,
#10
RE: Etapa #5: UTA - CS Mioveni (03.09.2016, ora 12:30, Digisport 1)
Mioveni a stat bine în teren, ne-au citit jocul. Noi n-am reuşit nimic în benzi (punctul nostru forte) şi nici nu am putut să facem ceva diferit. Rezultatul e bun după aspectul jocului, e un semnal serios de alarmă.
Răspunde
03-09-2016, 16:08,
#11
RE: Etapa #5: UTA - CS Mioveni (03.09.2016, ora 12:30, Digisport 1)
Cred ca ne-a lipsit si Petre, cu inspiraţia lui poate luam cele 3 puncte!pana la urmă un rezultat echitabil si rămâne 1 punct câştigat contră unei echipe ce poate bate orice adversar din liga 2!
Răspunde
03-09-2016, 23:56,
#12
RE: Etapa #5: UTA - CS Mioveni (03.09.2016, ora 12:30, Digisport 1)
http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Com...+Programul

O mizerie de teren pe Motorul, nici nu se vad liniile careului, cred ca nu a mai fost trasat de vreun an...am inteles ca si Falca a fost la meci, dar el nu vede, orbetzul !
Răspunde
04-09-2016, 15:27,
#13
RE: Etapa #5: UTA - CS Mioveni (03.09.2016, ora 12:30, Digisport 1)
In sezonul asta macar este mai plan desi e departe de cum ar trebui sa arate un teren de liga secunda.
In sfarsit, nu cred ca asta e cauza egalului de ieri.
Am dat de o echipa buna care s-a aparat cu intreaga echipa, nu am fost nici noi in cea mai buna zi si asta a fost.
Nu e o tragedie.
Răspunde
07-09-2016, 0:38,
#14
RE: Etapa #5: UTA - CS Mioveni (03.09.2016, ora 12:30, Digisport 1)
Tirică, părăsit de Ambulanţă la spitalul din Arad, în timpul meciului dintre UTA şi CS Mioveni!
Partida de la Arad dintre UTA Bătrâna Doamnă şi CS Mioveni, încheiată la egalitate, scor 0-0, a avut parte şi de un incident ne­plăcut. Jucătorul Mio­ve­niu­lui, Andrei Tiri­că, a fost accidentat destul de grav şi apoi a fost pără­sit de perso­na­lul medi­cal de pe Ambulanţă la spital.

În minutul 43 al meciului desfăşurat sâmbătă, la o minge trimisă în careul argeşean, portarul Croitoru şi fundaşul dreapta Andrei Tirică nu s-au înţeles, iar jucătorul de câmp a fost lovit de goalkeeper. Tirică a întârziat să respingă, Croitoru a ieşit dintre buturi, s-a aruncat pe balon şi, în acelaşi timp, l-a lovit în obraz rău de tot pe coechipier. Tirică s-a prăbuşit la pământ şi a fost nevoie de intervenţia echipei medicale. Staff-ul medical al Mioveniului, dr Nicola şi maseurul Tutunaru, a intervenit şi a acordat primul ajutor, fotbalistul fiind suspect de fractură de piramidă nazală, dar şi de pomete, în timp ce sângele îi curgea din nas şi a putut fi oprit. Din această cauză, deşi starea fotbalistului era oarecum stabilă echipa medicală a cerut înlocuire, lucru ce s-a şi întâmpat, dar a solicitat şi sprijinul Ambulanţei.

Potrivit Curierul zilei, Tirică a fost dus la Salvare, unde a fost văzut de medic, iar dr echipei, Viorel Nicola, a solicitat efectuarea unei radiografii la spital, lovitura fiind destul de puternică şi primită într-o zonă periculoasă. Iniţial, cei de pe Salvare nu au vrut să facă deplasarea la spital, spunând că jucătorul nu are nimic, că nu a suferit în prealabil o comoţie, însă, până la urmă, după ce li s-a explicat gravitatea loviturii, au acceptat deplasarea la spital. Jucătorul, însoţit de maseurul Dragoş Radu s-au suit în a doua maşină cu inscripţii medicale de la stadion şi au plecat spre spital.

Însă, odată ajunşi la spital, pacientul şi însoţitorul au fost pur şi simplu părăsiţi în faţa spitalului, mai scrie Curierul zilei! Cei de pe Ambulanţă i-au dat jos din maşină, le-au spus să o ia înainte şi apoi au fugit, lăsându-i pe cont propriu. Cei doi au realizat acest lucru când personalul de gardă de la spital i-a luat la întrebări, ce fac acolo, ce caută şi ce au păţit. Ei au răspuns că aşteaptă să vină medicul de pe ambulanţă care a pus diagnosticul, iar acesta nu a mai apărut, plecând de la spital.

În cele din urmă, Tirică şi cu maseurul s-au descurcat, au intrat la consultaţie, iar după meci, lor li s-a alăturat şi medicul Mioveniului şi directorul sportiv Bogdan Stoica, aceştia stând cu jucătorul până i s-a făcut rediografie şi s-a constatat că nu are nimic grav, doar o contuzie mai puternică şi este în afara oricărui pericol.

Situaţia prin care a trecut însă jucătorul Mioveniului este însă una revoltătoare, iar staff-ul argeşenilor se întreba dacă era vorba de un caz mai grav, ce făceau cei de pe Salvare, îl părăseau pe jucător pe targă tot în faţa spitalului? Iar explicaţia pentru ceea ce s-a întâmpat ar fi că serviciile medicale închiriate de organizatori la meci au fost unele particulare, iar de fiecare dată când firmele private de acest gen accesează intervenţia celor de la spital la urgenţe, trebuie să şi plătească şi tocmai de acest lucru s-au ferit, iar pacientul a fost părăsit în faţa spitalului.

http://liga2.prosport.ro/seria-1/tirica-...i-15667240

Sper sa nu se mai intample astfel de lucruri pe viitor, iar lumea sa actioneze in mod profesionist.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)