Etapa #6: FC Brasov - UTA (09.09.2016, ora 17:30, Digisport 1)
09-09-2016, 22:21,
#21
RE: Etapa #6: FC Brasov - UTA (09.09.2016, ora 17:30, Digisport 1)
de 20 de ori m-am uitat la faza la care s-a acordat penalty, nici vorba de impingere ,Manea pune o mana (dreapta) pe moldoveanul ala de la brasov (care oricum pica de fiecare data cand ajungea in careul nostru)!nu mai conteaza....AM PIERDUT 3 PUNCTE ce in minutul 89 le aveam in buzunar
Răspunde
09-09-2016, 22:28,
#22
RE: Etapa #6: FC Brasov - UTA (09.09.2016, ora 17:30, Digisport 1)
Pai tocmai asta e problema: faptul ca a pus mana pe el. Manea nu e la prima greseala de genul si departe de mine gandul sa il scot tap ispasitor insa in opinia mea chiar daca a fost usor acordat, arbitrul e acoperit de regulament iar un arbitru ostil care te toaca tot meciul exact genul asta de greseala asteapta.
Răspunde
09-09-2016, 22:34, (Ultima modificare: 09-09-2016, 22:35 de psv.)
#23
RE: Etapa #6: FC Brasov - UTA (09.09.2016, ora 17:30, Digisport 1)
Baiu' mare este ca TOTI cei din jurul echipei nu vad slabiciunile pe care le avem , modul lamentabil cum am gestionat a doua repriza si in special finalul de meci , dovada si declaratiile la unison referitoare la arbitrii de dupa meci ,ceea ce ma face sa cred ca nu vom invata nimic din ce s-a intamplat astazi si episoade de genu' s-ar putea sa mai apara!
Pe mine ma deranjeaza mai mult incapatanarea conducerii de a nu cauta alternative pentru postul de fundas central si atacant ,atat timp cat am pierdut cel putin 3 jucatori titulari ,insistandu-se pe variante lamentabile gen Vlad ,care imi pare rau ,...dar este departe de nivelul ligii secunde!
Răspunde
09-09-2016, 22:36,
#24
RE: Etapa #6: FC Brasov - UTA (09.09.2016, ora 17:30, Digisport 1)
pana la urma sa uitam meciul asta cat de repede si sa strangem randurile ...pentru ca altfel nu ii mai ajungem pe damboviteni
Răspunde
09-09-2016, 23:53,
#25
RE: Etapa #6: FC Brasov - UTA (09.09.2016, ora 17:30, Digisport 1)
N-o să înţeleg niciodată două lucruri:

1. De ce schimbi ceva care funcţionează bine
2. Dacă ai un punct slab şi unul tare, de ce muţi jocul pe punctul slab şi nu pe cel tare.

Este a nu ştiu câta oară când aruncă pe geam un avantaj pentru că în loc să continuăm să jucăm de maniera care ne-a adus în avantaj, ne retragem în apărare deşi este evident că nici nu avem jucători de clasă acolo şi nici nu excelăm la organizarea defensivă.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
10-09-2016, 0:10, (Ultima modificare: 10-09-2016, 0:13 de I 929.)
#26
RE: Etapa #6: FC Brasov - UTA (09.09.2016, ora 17:30, Digisport 1)
Un meci în care Roli a fost neinspirat. În ciuda formei mai puţin bune, Burlă trebuie să fie tot timpul titular? Atunci mai bine jucăm cu Filaret pe stânga şi Stahl mijlocaş stânga, sau poate chiar Jorza într-o formulă de joc puţin mai inventivă. Nu spun că nu ne-a furat arbitrul, dar şi noi ne-am furat-o meciul ăsta în mod amatoricesc. 

Oare din cei 6 juniori de 20 de ani transferaţi anul acesta, nici unul nu e de valoarea lui Michel (altfel băiat bun) sau Costin, măcar dpdv fizic să fie puţin peste?

Asta este, mergem înainte, anul trecut am pierdut meciuri categoric, dar am avut şi noroc atunci când a trebuit. Şi Juventus au pierdut la Braşov tot dintr-un 11 metri contestat, din câte ţin minte. Mai sunt multe meciuri, Braşovul nu sunt de speriat, dar îi cam ajută arbitrii. Sunt echipa cooperatistă din acest campionat, din păcate pentru oraşul pe care îl reprezintă.
Răspunde
10-09-2016, 13:23,
#27
RE: Liga a II-a
Trecand peste repriza a II-a de ieri chiar nu e dracul asa negru. Ma uit si celelalte echipe din plutonul fruntas si nu ma impresioneaza niciuna. Chindia a pierdut fara drept de apel la Suceava unde noi am castigat fara probleme. Braila nu impresioneaza cu nimic, azi au un adversar slab si i-am vazut ce pot la Arad, Brasovul i-ati vazut si ieri, au avut noroc si ajutor de la arbitri cat China.
A mai ramas Juventus Bucuresti singura necunoscuta. Cu astia ne vom bate direct la promovare.
O sa ne revenim si nu ratam promovarea.
Răspunde
10-09-2016, 17:49,
#28
RE: Liga a II-a
Ca sa ne revenim avem nevoie URGENT de un atacant si un fundas central!nici nu indraznesc sa ma gandesc ce ne facem daca se vor accidenta din titulari!campionatul trecut era un Hlistei care venea cu un plus de prospetime si viteza cand era introdus in teren, era un Rus care marca at cand aveam nevoie de gol,aveam un Man ce putea decidea un meci prim inspiratia lui, aveam un Botis ce tragea echipa dupa el iar acum stam in 11 jucatori, pentru ca de pe banca nu avem un jucator ce poate aduce un plus prin introducerea lui (ex. Copil, Vlad Michel, etc.)
Răspunde
10-09-2016, 19:21,
#29
RE: Liga a II-a
Periaoada de transferuri s-a încheiat
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
10-09-2016, 22:29,
#30
RE: Liga a II-a
Doamne ajuta sa nu ratam promovarea! Resurse avem iar conjunctura e favorabila. Tine doar de echipa si de antrenor sa realizeze obiectivul. Terenul si arbitrii nu au cum sa ne impiedice, daca ne impunem jocul si luptam din primul pana in ultimul minut. Din acest punct de vedere, a luptei pana la capat, sunt putin sceptic. Parca sezonul trecut am avut mai multa vână...
Răspunde
11-09-2016, 10:18,
#31
RE: Etapa #6: FC Brasov - UTA (09.09.2016, ora 17:30, Digisport 1)
Nu e nimic pierdut. Timp avem!!!
Răspunde
11-09-2016, 11:39,
#32
RE: Etapa #6: FC Brasov - UTA (09.09.2016, ora 17:30, Digisport 1)
Si eu zic la fel cu riscul de a parea delasator la faza asta. Voi chiar aveti impresia ca Brasovul, Chindia sau Juventus or sa bata peste tot?
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)