UTA III
17-09-2016, 22:36,
#1
UTA III
Nu înţeleg rezultatul Şoimii Lipova - UTA III, 10-0. Oricum am lua-o, este o umilinţă. De ce am înscris o echipă de copii, pentru astfel de rezultate? Sau poate că  pe bancă avem nişte lipsuri.  Huh
Răspunde
19-09-2016, 8:46, (Ultima modificare: 19-09-2016, 9:36 de I 929.)
#2
RE: UTA II
http://sportarad.ro/inca-un-succes-arade...mures-1-0/

Revenind la UTA III, cred că Bogoșel ar trebui să antreneze echipa, fiindcă se ocupă de copii la Under 17 și nu în ultimul rând este un antrenor cu experiență, care a condus câțiva ani ACU Arad în Liga a III a și a II a. Acel 0-10 NU trebuie să se mai repete. Mai bine nu înscriam echipa aia decât să fim Pâncota ligii a IV a!
Răspunde
19-09-2016, 9:22,
#3
UTA III
Dupa cum bine stiti de anul asta avem si a treia echipa a clubului care joaca in liga a IV-a. 
Cum UTA II a urcat mai sus cu un esalon, s-a luat decizia de a se constitui cea de-a treia echipa formata din pustii de la Under 15 si o parte din Under 17.
Chiara daca pana acum scorurile cu care au pierdut sunt sub asteptari eu zic ca ideea este buna si copiii se vor cali intr-o competie de seniori insa ar necesita un ajutor din partea colegilor lor mai mari sa nu fie ciuca batailor. Le afecteaza moralul si o idee buna poate avea rezultate negative.

UTA III joaca meciurile acasa pe terenul din Sanicolaul Mic.
Răspunde
09-10-2016, 16:29,
#4
RE: UTA III
Stau si ma intreb ce rost are echipa asta? Nu imi spuneti ca de calire a juniorilor ca numai calire nu e ceea ce se intampla. Faptul ca pustii astia sunt surclasati in toate meciurile nu e vina lor ci a celor ce ii arunca intr-o competitie nepotrivita.
Nu mai bine ii lasam sa isi vada de competitiile lor de juniori si varfurile le promovam la echipa a II-a si prima echipa dupa caz?
Vrem doar sa avem o organigrama stufoasa insa cheltuim bani fara rost cu echipa asta si-n plus le mai zdruncinam si moralul ce poate avea repercursiuni asupa psihicului lor fraged.
Răspunde
09-10-2016, 19:58,
#5
RE: UTA III
Nu exista cheltuieli in plus cu acea echipa (jucatorii si antrenorii erau in organigrama clubului, iar deplasarile in judet sunt f mici si pot fi decontate integral).

Sunt totusi copii de 15-16 ani care pot creste enorm intr-o competitie de seniori. Exista si riscul de care spui tu insa per ansamblu mult mai mult avem de castigat pe termen lung . Si e parerea profesionistilor asta , pe care le-am cerut-o si am primit-o si eu ca explicatie , cand am intrebat acelasi lucru.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
09-10-2016, 20:45, (Ultima modificare: 09-10-2016, 20:46 de I 929.)
#6
RE: UTA III
Da, dar în ritmul ăsta experimentul va dura doar un an pentru că dpdv sportiv mi-e greu să cred acum că vom evita retrogradarea (probabil se vor retrage alte echipe şi tot în D vor juca). Sper ca totuşi să îşi revină şi să conteze şi cu adversarii mai bine cotaţi.
Răspunde
09-10-2016, 20:48,
#7
RE: UTA III
Eu cred ca se va proceda ca si anul trecut la Elite U17 si 19 cand pe final de sezon au fost trimisi jucatorii cei mai buni in teren in ultimele 4-5 meciuri, acolo unde au fost probleme de retrogradare.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)