Etapa #8: Luceafarul Oradea - UTA (20.09.2016, ora 15:30, Digisport 1)
19-09-2016, 19:26, (Ultima modificare: 19-09-2016, 22:46 de Kidu.)
#1
Video  Etapa #8: Luceafarul Oradea - UTA (20.09.2016, ora 15:30, Digisport 1)
[Imagine: 14333798_10155186809613942_3758326522332...e=58382EAA]

UTA – de la Pîncota, la Luceafărul cu o singură schimbare în lot. Nagy: „Suntem ușor favoriți”

După 75 de ore, echipa fanion a Aradului intră din nou pe teren pentru puncte. Deplasarea de la Sînmartin, cu Luceafărul, va avea o cu totul altă desfășurare față de antrenamentul cu public cu Șoimii Pîncota, mai ales că arădenii au cam avut de obicei probleme în disputele cu „luceferii”.
Și mâine, la ora 15,30 (în direct pe Digi Sport), se anunță un „duel” pe muchie de cuțit, despre care Roland Nagy a spus următoarele pentru site-ul oficial al clubului utist: „Adversara noastră – o nou-promovată ce beneficiază de condiții bune, cu stabilitate și infrastructură – nu e încă unde și-a dorit, dar vine după o victorie și are moral bun. În plus, va fi mobilizată și pentru că joacă împotriva UTA-ei. Amicalele disputate între noi până acum au fost pe măsura jocurilor oficiale. Îi cunosc bine pe Erik Lincar (n.r. antrenorul principal de la Luceafărul) și Zeno Bundea (director sportiv), amândoi au făcut faimă fotbalului orădean, vor dori să transmită echipei lucruri care fac bine în ceea ce privește atitudinea și seriozitatea. E o deplasare grea, Luceafărul are lot bun, mulți au jucat cel puțin la liga a doua, dar e deschis oricărui rezultat. Noi, după sezonul trecut, chiar pierzând jucătorii pe care i-am pierdut, suntem ușor favoriți. Dar rămâne un joc greu contra unui adversar care, încet-încet, își arată potențialul”.
Pentru deplasarea în județul vecin stafful tehnic arădean a apelat la 18 fotbaliști, operând o singură schimbare față de „garnitura” anti-Pîncota. Paul Copaci a ieșit din schemă pentru a-i lăsa locul lui Cristian Costin.

Formații probabile:

Luceafărul: Ed. Pap – Balea, Hlinca, Fl. Ilie, I. Ban – Feher – Balla, Bedea, Păcurar, Zs. Lukacs – Arnăutu.
UTA: Miron – David, Manea, Gligor, Burlă – Strătilă, Jorza, Chindriș, Andor – Curtuiuș, Petre.
http://sportarad.ro/uta-de-la-pincota-la...-favoriti/
Răspunde
20-09-2016, 15:37, (Ultima modificare: 20-09-2016, 15:37 de adymax.)
#2
RE: Etapa #8: Luceafarul Oradea - UTA (20.09.2016, ora 15:30, Digisport 1)
http://mywebtv.info/dolce-sport-2

Sursa 3.
Răspunde
20-09-2016, 16:03,
#3
RE: Etapa #8: Luceafarul Oradea - UTA (20.09.2016, ora 15:30, Digisport 1)
Nimic nu jucam.
Răspunde
20-09-2016, 16:43,
#4
RE: Etapa #8: Luceafarul Oradea - UTA (20.09.2016, ora 15:30, Digisport 1)
gooooooollll!
Răspunde
20-09-2016, 17:21,
#5
RE: Etapa #8: Luceafarul Oradea - UTA (20.09.2016, ora 15:30, Digisport 1)
1-0 . galbene gratuite, 3 puncte bine venite, 17 puncte.
Răspunde
20-09-2016, 19:57,
#6
RE: Etapa #8: Luceafarul Oradea - UTA (20.09.2016, ora 15:30, Digisport 1)
Tot ce contează sunt cele 3 puncte luate pe terenul unei echipe ce poate incurca orice echipa din liga a 2 a!
Răspunde
20-09-2016, 21:15,
#7
RE: Etapa #8: Luceafarul Oradea - UTA (20.09.2016, ora 15:30, Digisport 1)
In prima repriza am jucat destul de slabut. In repriza a doua au iesit mai montati baietii de la vestiare si s-a vazut prin golul marcat de Adi. Dupa gol din nou ne-am retras, nu am mai reusit sa tinem de minge si am avut din nou emotii pe final, au si avut ei o ocazie destul de mare la acel sut plasat care a trecut foarte aproape de poarta.
Copil cand o intrat, o dat cateva degajari aiurea si o pierdut si mingi...cativa dintre noi i-am si reprosat aceste aspecte. La final a parasit direct terenul fara sa mai vina la noi, i-am si reprosat lui Gligor...

Consider ca noi care facem deplasari si suntem cateodata pe drum o zi intreaga avem dreptul la pareri, critici, iar jucatorii trebuie sa accepte acestea !
Răspunde
20-09-2016, 21:42,
#8
RE: Etapa #8: Luceafarul Oradea - UTA (20.09.2016, ora 15:30, Digisport 1)
De-acord cu Oli, în prima repriză am jucat slăbuţ, cu vreo 2-3 cornere şi o lovitură liberă ca ocazii. Am forţat puţin în a doua repriză şi a venit golul, iar apoi la un moment dat am avut tendinţa să ne apărăm ca la Braşov.  Am mai avut câteva ocazii, două foarte mari dintre care una pe final, dar am şi avut emoţii la două ocazii de-ale gazdelor. Au jucat foarte bine Petre şi David. Tănase are faze când arată a jucător de calitate, dar are şi unele momente când nu prea ştie să ...aprecieze traiectoriile mingii şi se plasează greşit. 

Din păcate, de pe bancă nu prea a venit nimic nou şi încet-încet cred că intrăm în criză la capitolul ăsta, posibil şi din vina lui Roli pentru că nu ştie să gestioneze mai bine situaţia. Copil nu a fost deloc în meci, crispat, nervos, lent. Nu ştiu ce nu i-a convenit din start, probabil că n-a fost titular, dar deocamdată Andor are mai multe realizări. Să zică mersi că intră constant în minutul 60 doar pentru că Roli îl consideră un jucător important. Covaci nu s-a evidenţiat deloc, doar cu un cartonaş galben, iar Jorza a jucat prea puţin, timp în care cred că a reuşit să contribuie la ocazia din ultimele minute a lui Curtuiuş. Trebuie încercat un atacant şi de la echipa a doua. Costin mi se pare mai bun decât Covaci. Antrenorii trebuie să se decidă asupra celui mai bun dintre Costin, Covaci, Stahl, Copaci şi pe acela să îl forţeze mai mult, să îi dea încredere. Aşa s-a întâmplat şi cu Man, a durat o perioadă până când şi-a dat drumul la joc.  Mai ales în meciuri grele şi strânse, cred că mai poate fi încercată schema cu Polgar şi David pe dreapta, după ce iese Strătilă. Apropo, ieşirea lui se vede întotdeauna în joc. Azi a fost iar în filmul lui: curse din careu în careu şi pasă greşită, dar acolo pe dreapta se vede când iese. Oare nu ar putea fi urcat în atac pe final, când nu mai poate?
Răspunde
20-09-2016, 22:03,
#9
RE: Etapa #8: Luceafarul Oradea - UTA (20.09.2016, ora 15:30, Digisport 1)
De la TV mie nu mi s-a parut ca ne-am retras dupa gol insa e drept ca iesirea lui Cristi Andor s-a simtit. Impresiile si figurile astea ale lui Copil incep sa deranjeze. In loc sa reproseze faptul ca nu e titular mai bine ar trage mai tare de el pentru ca are un fizic de "shaormist" cu burta aia.
A avut n sanse la UTA si i s-a dat de n ori incredere, ar face bine sa se maturizeze dracului odata altfel poarte merge sa cante la "Unic".
In rest nu am ce sa reprosez pentru ca sunt multumit de meci, de scor si de cele trei puncte luate. Luceafarul este o echipa care intr-o zi buna poate bate orice echipa din liga a II-a.

Adi, multumim! Esti pe carea cea buna si ma bucura pofta ta de gol. Tine-o tot asa si o sa ajungi mare.
Răspunde
20-09-2016, 22:15,
#10
RE: Etapa #8: Luceafarul Oradea - UTA (20.09.2016, ora 15:30, Digisport 1)
Mie mi se pare ca ne bazam exclusiv pe Andor si Stratila cand vine vorba de constructie iar cand ei prind o zi slaba, abia avem ocazii. Parca nu avem mijlocasi centrali deloc, decat pe partea defensiva, personal cu echipe mai slab cotate as incepe la mijloc chiar si cu un Jorza-Tanase sau as incerva altceva.

Copil de cand a intrat a fost mult prea agitat, pare sa aiba ceva frustrari.
Răspunde
20-09-2016, 22:20,
#11
RE: Etapa #8: Luceafarul Oradea - UTA (20.09.2016, ora 15:30, Digisport 1)
E frustrat ca nu e titular si nu e pe buna dreptate. La felul cum joaca nu il vad cum ar putea sa ii ia fata lui Andor care e cu trei clase peste el in momentul de fata.
Ocazia aia ratata astazi pe final nu se rateaza nici la liga a IV-a. In fine...
Răspunde
21-09-2016, 0:01, (Ultima modificare: 21-09-2016, 0:10 de Robi.)
#12
RE: Etapa #8: Luceafarul Oradea - UTA (20.09.2016, ora 15:30, Digisport 1)
David a jucat foarte bine, a alergat foarte mult, a recuperat multe mingi, a fost foarte atent pe faza de aparare... O singura data a fost depasit de o centrare lunga cand Balla a tras peste poarta usor din unghi! Nu stiu cum s-a vazut meciul la televizor, dar nu a fost un meci stralucit. Ma bucur ca Petre marcheza in fiecare etapa, dar jucatorii care au intrat nu au venit cu un plus de pe banca. Copil si Covaci au intrat degeaba, primul a fost nervos, iar al doilea s-a remarcat doar printr-un cartonas galben! Costin la ora actuala e peste Covaci, e mult mai calm cand are mingea, are viziune si cred ca merita sa intre in banda dreapta, cu Valcea a jucat fundas dreapta si s-a descurcat foarte bine, desi el e mijlocas! De pe banca de rezerve cu un plus cred ca pot intra doar Jorza, Costin, Stahl, Polgar si poate Filaret.

Ce a facut Copil e lipsa de respect, si asa stau jucatorii acolo doua minute pana ne saluta asa formal! Putea sa vina si el sa mimeze acel cantec asa cum fac majoritatea jucatorilor! Probabil nu e curios de noi si nu e nici diplomat! Daca nu era UTA, acum juca la Mailat!
Istoria adevarata nu se invata la scoala!
Răspunde
21-09-2016, 4:53,
#13
RE: Etapa #8: Luceafarul Oradea - UTA (20.09.2016, ora 15:30, Digisport 1)
Copil e un fotbalist talentat. Eu consider ca e foarte bun, dar trebuie sa realizeze ca e necesar sa fie foarte bine pregatit fizic. Daca ar avea mai multa ambitie sa slabeasca si sa faca mai mult efort, ar fi tot timpul titular. In rest, trebuie sa inteleaga ca nu are nimeni treaba cu el, suporterii isi spun parerea obiectiva.
In rest, 3 puncte mari, astia vor incurca alte echipe in sezonul asta.
Răspunde
21-09-2016, 8:29, (Ultima modificare: 21-09-2016, 8:30 de psv.)
#14
RE: Etapa #8: Luceafarul Oradea - UTA (20.09.2016, ora 15:30, Digisport 1)
(21-09-2016, 4:53)RedNeck a scris: Copil e un fotbalist talentat. Eu consider ca e foarte bun, dar trebuie sa realizeze ca e necesar sa fie foarte bine pregatit fizic. Daca ar avea mai multa ambitie sa slabeasca si sa faca mai mult efort, ar fi tot timpul titular. In rest, trebuie sa inteleaga ca nu are nimeni treaba cu el, suporterii isi spun parerea obiectiva.
In rest, 3 puncte mari, astia vor incurca alte echipe in sezonul asta.

Nu inteleg de unde atat permisivitatea din partea staff-ul in raport cu atitudinea lui Copil si Covaci?!?Oare ce or zice ceilalti copii talentati de la UTA 2 ,referitor la Covaci care mai acum doua etape refuza sa fie rezerva la echipa a doua  iar peste nici doua saptamani , ca rasplata este convocat la echipa mare si mai ,si prinde cateva minute ???
 Referitor la Copil ,al catelea meci este in care colectioneaza un cartonas gratuit???sincer nu stiu ce ar mai fii de zis ,cred ca el ar trebui sa fie suparat in primul rand  pe cele cateva kilograme pe care le are in plus ....

Sper ca in iarna vom mai starnge mana la cativa ,pentru ca atat timp cat am renuntat la Cipri Rus deoarece facea atomsfera negativa in lot ,cred ca ar trebui sa-i urmeze si alti"suparati"
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)