Etapa #10: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - UTA (01.10.2016, ora 11:00)
01-10-2016, 12:57, (Ultima modificare: 01-10-2016, 13:23 de psv.)
#21
RE: Etapa #10: Sepsi Sfântu Gheorghe - UTA (01.10.2016, ora 11:00)
Parerea mea este ca nu Roly este singurul vinovat ,nu este posibil sa pierzi trei titulari si sa nu aduci nimic,dar nimic ....SE vede de la o posta ca ne chinuim efectiv .Pacat ,s-a peirdut o sansa imensa anul asta ,puteam promova la pas ....va fi greu sa ne mentinem acolo sus in actualele conditii.
Pana acum ni se spunea sa nu avem pretentii pentru ca baietii joaca pe burta goala,dar acum ce scuze mai au??? ,pentru mine era clar ca avand un aantrenor incapabil(care a trait efectiv si in sezonul trecut din rezultatele echipei venite exclusiv din entuziasm ) + un lot tot mai subtire ,deznodamantul nu putea fi decat unul singur,sa speram ca a venit la momentul potrivit !Ca si suporter astept in primul rand explicatii din partea conducerii administrative cat si o reactie de orgoliu a echipei la meciul cu JUventus!
Răspunde
01-10-2016, 12:57, (Ultima modificare: 01-10-2016, 13:04 de I 929.)
#22
RE: Etapa #10: Sepsi Sfântu Gheorghe - UTA (01.10.2016, ora 11:00)
Rezultatul nu e neapărat surpinzător. Cu ce apă rece ne putem îmbăta: şi anul trecut am făcut meciuri proaste, am pierdut fără drept de apel pe la Mioveni, Mediaş, Chindia, şi tot am ajuns la baraj.  Dar, 

faţă de anul trecut, tot mai multe echipe ne citesc. Roli nu mai are acel lot pe care şi-l doreşte, cu rezerve certe în atac şi în alte compartimente. E reticent în a promova oameni de la echipa a doua, ori în loc de Vlad Michel eu aş fi dus un atacant. Cât pot fi de răi cei nou aduşi? Pe noi ne-a dominat acasă Afumaţiul care s-a chinuit cu ASU...Apărarea avem bunicică, însă atunci când cedează, fundaşii tind să îşi piardă capul şi să nu mai steu cum trebuie. Nu ştim să schimbăm tactic mai nimic, eu nu prea am văzut aşa ceva în ultimii ani. Deci în condiţiile aste e nevoie de mai mulţi jucători buni pe atac.

Trebuie să înţelegem că avem acest lot din cauza problemelor financiare avute la începutul anului competiţional, probleme care la alte echipe probabil că nu au fost. Sper ca după vânzarea lui Man şi aceste sponsorizări să nu ne mai fie frică să aducem jucători mai cu experienţă. Uite cine face jocurile în B, ce nivel este: Hadnagy, Florin Costea, Semeghin, Bălan, Bobby Verdes...Nu trebuie să ducem din ăşita, dar în iarnă trebuie să ne întărim serios şi să mai descoperim doi-trei juniori care să se ridice la nivelul cerut. 

Nu am văzut meciul, dar se pare că iar va avea Roli posibilitatea să dea vina pe arbitraj. Iar primim 11 m şi roşu pentru două prostii. Bine că vine meciul de cupă, altfel jucam cu Juventus fără Adi Petre şi fără Curtuiuş! 

Obiectivul până la iarnă trebuie să fie maxim 5 puncte în minus faţă de locul 2.
Răspunde
01-10-2016, 12:59,
#23
RE: Etapa #10: Sepsi Sfântu Gheorghe - UTA (01.10.2016, ora 11:00)
Din cate vad, dupa ce am dat gol ne-am retras din nou, la fel cum facem in fiecare meci. Ca si la Brasov, ne-a costat mult lucrul asta. Trei goluri in zece minute...praf. Acum fara Curtuius si Petre cu ce atacanti jucam cu Juventus? Era evident faptul ca ne trebuie un atacant, ca oricand pot sa lipseasca cei doi din diverse motive, dar nu s-a facut nimic. Sper ca si conducerea sa se trezeasca dupa meciul asta si sa realizeze ca avem un lot subtire.
Răspunde
01-10-2016, 13:03, (Ultima modificare: 01-10-2016, 13:06 de Giuliano.)
#24
RE: Etapa #10: Sepsi Sfântu Gheorghe - UTA (01.10.2016, ora 11:00)
Dacă se doreşte ca această echipă să treacă la următorul nivel de performanţă, conducerea clubului ar trebui să lase sentimentalismele şi patriotismul local prost înţeles deoparte; atât în ceea ce priveşte componenţa echipei cât şi cu privire la banca tehnică

I929, când îl titularizezi repetat pe Copil în dauna lui Andor n-ai dreptul moral să te plângi de lot. La fel cum nu ai dreptul moral să te plângi de lot atunci când în meciul cel mai potrivit pentru a testa tinerii jucători de pe bancă, tu îi trimiţi sau accepţi să fie trimişi la echipa a doua.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
01-10-2016, 13:12,
#25
RE: Etapa #10: Sepsi Sfântu Gheorghe - UTA (01.10.2016, ora 11:00)
Poate scriem acum la nervi unele lucruri, dar eram sigur că Roli aşa cum e el mai "emo", când a văzut cum se organizează echipa a doua a început să simtă puţin "lucrat" şi să interpreteze lucrurile de acolo ca pe un fel de competiţie. Nu e normal nici ca echipa a doua să nu joace acelaşi sistem cu prima echipă, adică 4-4-2. Roli cedează într-adevăr la ifosele lui Copil şi iată că nici nu mai reuşeşte să-l strunească pe Strătilă aşa cum trebuie. Meszar nu e genul, cred, să schimbe radical după un astfel de meci, îl văd mai degrabă dând un obiectiv de genul: 9 puncte din următoarele meciuri.
Răspunde
01-10-2016, 13:18,
#26
RE: Etapa #10: Sepsi Sfântu Gheorghe - UTA (01.10.2016, ora 11:00)
Nu fac inmormantare, inca se poate promova si recupera diferenta de puncte insa trebuie sa fim barbati si sa recunoastem ca jocul nu a mers in ultimele etape.
1) Da, am pierdut jucatori si se impunea sa aducem intariri in atac si in aparare.
2) Andor este un castig cert insa ma dispera la maxim ca pana acum il tot schimba cu Copil si astazi culmea tupeului il bag pe Copil titular. Chiar asa prosti ne crezi Roli?
Ok, e copilul tau de suflet, ia-l acasa domne' ca ne mananci zilele si meciurile cu el. Asta n-a fost si nu va fi niciodata fotbalist. E prea prost si prea guraliv sa invete vreodata ceva in viata asta.
3) Nu avem nici aparare. In afara de Manea si David suntem praf. Burla e tare oscilant, nu mai e demult jucatorul ala care impresiona. Nu are minte nici asta pentru ca dupa doua laude gata, s-a taiat. Alin Gligor e baiat bun insa e prea panseluta. Nu e de UTA. Imi pare rau pentru el insa asa vad eu lucrurile.
4) Roli, cand naiba vei da o sansa si celor de la echipa a II-a? Ce astepti? Poti astepta mult si bine sa rupa careva norii. Nu asa stau lucrurile. Toti juniorii care au confirmat, au facut-o la prima echipa pentru ca acolo e mediul propice.
5) Conducerea are si ea partea ei de vina. Stiau clar ca suntem deficitari mai ales in aparare. Nu au miscat nimic. Ba am mai pierdut si doi atacanti de top si n-a venit nimic in schimb.

PLM, ma duc sa ma culc pentru ca mi-au ***** week-end-ul.

P.S. Felicitari baietilor ce au insotit echipa in deplasare. Drum bun inapoi!
Răspunde
01-10-2016, 13:19, (Ultima modificare: 01-10-2016, 13:21 de Giuliano.)
#27
RE: Etapa #10: Sepsi Sfântu Gheorghe - UTA (01.10.2016, ora 11:00)
Luci hai să nu mai căutăm explicaţii fanteziste. Roli făcea aceleaşi greşeli şi anu trecut şi în mandatele precedente la UTA, când nu îl lucra nimeni. Uneori lucrurile sunt mai simple decât par: ăsta e modul lui limitat de a înţelege fotbalul şi ăsta e caracterulul lui: mereu caută vinovaţi în altă parte şi are o plăcere tipic mioritică de a se victimiza.
Despre ce naiba vorbim: pretenţii să joace nu ştiu cum echipa a doua... păi 90% dintre echipele din România au echipa a doua doar de formă! Ce naiba crezi că Sfântu Gheorghe care ne-a ridiculizat azi e Barcelona şi are în spate La Masia cu jucători crescuţi în aceleşi sistem încă din burta mamelor lor?! El ce sistem joacă?! Dăm mingea la Strătilă şi după ce marcăm ne tragem în apărare! Asta să joace şi echipa a doua?! Sau sistemul arădenii musai pe teren, viniturile pe bancă şi dacă-s mai buni?! Poate da, ăsta e sistemul care trebuie aplicat şi la echipa a doua care să-i convină domnului Nagy
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
01-10-2016, 15:09,
#28
RE: Etapa #10: Sepsi Sfântu Gheorghe - UTA (01.10.2016, ora 11:00)
Exact, jucam acelasi lucru ce jucam sezonul trecut doar ca anul trecut ne-au mai scos fazele fixe si reusitele individuale dar nu te poti baza la infinit pe ele. Majoritatea echipelor ajung la poarta noastra in doar cateva pase, parca ne inghesuim in careu si ii asteptam sa vina iar pe langa copil se pare ca nici Chindris nu poate fi scos din primul 11.
Răspunde
01-10-2016, 15:59, (Ultima modificare: 01-10-2016, 16:04 de mash510void725.)
#29
RE: Etapa #10: Sepsi Sfântu Gheorghe - UTA (01.10.2016, ora 11:00)
Nu trebuie sa facem inmormantare dupa aceasta infrangere. Trebuie sa fie ocazia perfecta pentru conducatorii clubului sa faca putina ordine la nivelul clubului. Ma doare sufleftul de ce se intampla in tribune in zona bancii de rezerve oaspeti. Eu acolo stau de obicei si sunt cateva persoane nesimtite de-a dreptul care injura in continuu staful echipei adverse, arbitrii si jucatorii oaspeti iesiti la incalzire. Am fost pe multe stadioane de fotbal dar astfel de exemplare trebuie interzise pe stadion. Efectiv imi este rusine ca sunt concitadin cu aceste exemplare involuate. De cate ori le-am zis sa termine cu admonestarile s-a ajuns la injuraturi intre noi, iar ceilalti spectatori taceau malc deoarece ei au venit la meci sa manance seminte nu sa incurajeze UTA. Fortele de ordine sunt formate din figuranti nu i-au masuri pentru ca lor li se pare normal ceea ce se intampla. Spectatorul aradean mananca tone de seminte la fiecare meci si scuipa pe jos resturile. Are gura ocupata si nu stie sa mai incurajeze echipa noastra. Eu nu spun ca suntem la teatru, dar putina civilizatie nu strica. In fiecare pauza a meciurilor copiii invadeaza terenul iar jucatoriii de rezerva se pierd printre acestia pe teren. Nu am nimic cu copiii, dar imi face impresia ca sunt de capul lor pe teren, fiind total dezorganizati. 
La nivelul echipei Roland Nagy pare usor depasit de situatie. Arbitrii ne-au dezavantajat in ultimele meciuri, insa nu o puteau face daca eram mai pragmatici si mai putin figuranti. Nu poti da vina pe arbitri cand in echipa exista jucatori care nu sunt concentrati la joc si nu trag de ei pentru a aduce victoria echipei. Mai departe vreau sa ii nominalizez pe Burla si Copil ca fiind doi jucatori care nu imi mai plac, datorita comportamentului lor neadecvat in teren. Nu observa nimeni din club ca acestia nu sunt demni de tricoul UTA-ei, ca ii influenteaza negativ pe ceilalti? La meciul precedent acasa din vestiarul nostru se auzeau manele. Oare nu le poate interzice nimeni la UTA? In mediul privat pot sa asculte numai Guta si Salam, dar cand imbraca tricoul UTA-ei parca trebuie mai multa decenta. Astept masuri! Astfel de masuri care sa ne faca sa fim mandri de echipa noastra permanent. Vreau sa jucam fotbal chiar daca conducem cu 3-0 sau suntem condusi. Nu vreau vaicareli pe jos si trageri de timp. Haideti sa fim altceva decat este fotbalul romanesc la ora actuala prin comportament si atitudine si va asigur ca acest club va deveni din nou ce a fost odata. 
La nivel tactic antrenorul raspunde pentru joc, insa personal as fi jucat pe dreapta cu David si Polgar, iar pe Andor l-as fi tras in mijloc in locul lui Chindris sau Jorza dupa caz. In meciurile viitoare poate fi chiar un varf retras in lipsa lui Petre sau Curtuius.
Răspunde
01-10-2016, 19:46,
#30
RE: Etapa #10: Sepsi Sfântu Gheorghe - UTA (01.10.2016, ora 11:00)
atunci cand in lot apare michel vlad de 1,50 m inaltime in detrimentul unui (oricarui) junior ...atunci cand incepi titular cu copil, ce aduce la fizic mai mult cu un manelist decat cu un fotbalist si asta intr-un meci in deplasare, in conditiile in care andor e mult peste si chiar david la mijloc e peste mitrut in momentul asta....atunci cand ti se retrage liderul din teren....atunci cand vindem cel mai promitator jucator...atunci cand lasi gratis sa plece 2 jucatori capabili oricand sa joace titulari sau daca nu atunci cand sunt introdusi in teren sa aduca un mare plus echipei...atunci cand faci toate astea si nu aduci nimic in schimb la ce dracu ne putem astepta?cred ca e evident ca avem un prim 11 decent pentru liga a 2 a (cu care putem bate orice echipa de nivelul asta) insa restul lotului e de nivelul ligii a 4 a, cu indulgenta!toate astea dublate de un antrenor fricos si moale, ne vor scoate multe fire de par alt campionatul asta!
poate ne trezim ...pana nu e prea tarziu!
Răspunde
01-10-2016, 20:33, (Ultima modificare: 01-10-2016, 20:35 de Kidu.)
#31
RE: Etapa #10: Sepsi Sfântu Gheorghe - UTA (01.10.2016, ora 11:00)
Ce rost are sa tot batem apa in piua cu vanzarea lui Dennis?
Initial clubul a refuzat vanzarea insa cand FCSB a plusat si familia jucatorului si-a dorit sa plece asta deci si ei nu voiau initialca baiatul sa plece de la UTA, s-a luat decizia corecta.
Problemele la UTA sunt altele si vina o poarta atat conducerea, staff-ul tehnic, unii jucatori si poate chiar si noi ca nu ii luam mai tare.
Am zis ca vrem sa fie liniste la echipa insa prea ne iau de fraieri.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)