Etapa #11: UTA - Juventus Bucuresti (08.10.2016, ora 15:30, Digisport 1)
08-10-2016, 17:37,
#21
RE: Etapa #11: UTA - Juventus Bucuresti (08.10.2016, ora 15:30, Digisport 1)
Gata si sezonul ăsta!suntem jale ...nu jucam nimic, nu avem mijloc, jocul nostru se reduce la un singur cuvânt ÎNTÂMPLARE!
Răspunde
08-10-2016, 17:52,
#22
RE: Etapa #11: UTA - Juventus Bucuresti (08.10.2016, ora 15:30, Digisport 1)
Slabi! Nubstiu de ce visam promovare!!!!
Singura satisfactie?! Sa batem pe Timisoara!
Răspunde
08-10-2016, 18:15, (Ultima modificare: 08-10-2016, 18:17 de Giuliano.)
#23
RE: Etapa #11: UTA - Juventus Bucuresti (08.10.2016, ora 15:30, Digisport 1)
E trist când am ajuns să depindem de nesimţirile oaspeţilor ca să avem unpic de atmosferă pe stadion, e trist că după un meci care altădată m-ar fi făcut să fierb de furie, nu simt decât lehamite. Un joc care ilustrează probabil atmosfera de la echipă: lipsă de orizont şi moral sub nivelul mării. Am făcut cel mai prost joc cred din ultimii ani, pur şi simplu nu poţi să spui nimic după un asemenea meci. Un meci pe care l-am pierdut noi şi în niciun caz nu l-au câştigat oaspeţii. Tot ce a trebuit să facă aceştia a fost să ţină în permanenţă doi oameni la Strătilă şi s-a terminat. Nici Andor şi nici Copil n-au venit în careu lângă Curtuiuş care a fost permanent singur înconjurat de 2-3 adversari lângă el. Practic azi toată lumea s-a mărginit să îşi facă treaba pe bucăţica lui de teren şi atât. N-am văzut idei, n-am văzut nicio încercare de a surprinde cu ceva şi, n-am văzut efort, n-am văzut orgoliu. Aşa nu se poate, echipa e complet blocată şi, după părerea mea, dacă nu se produce o schimbare de efect pe banca tehnică a echipei, ne vom duce piatră şi înfrângerile vor continua să vină.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
08-10-2016, 18:26, (Ultima modificare: 08-10-2016, 18:31 de red11.)
#24
RE: Etapa #11: UTA - Juventus Bucuresti (08.10.2016, ora 15:30, Digisport 1)
UTA a pierdut azi in fata unui adversar foarte slab( ii dau perfecta dreptate lui Oprita cand spune ca sunt lideri datorita conjuncturii), jucand acelas joc cu care ne-a obisnuit de trei ani incoace, nu stiu de ce unii inca nu inteleg sau nu vor sa vada lucrul asta?.. fata de sezonul trecut azi ne-au lipsit cativa jucatori care faceau diferenta la anumite faze, ma refer la cuplul Curtuius-Man si chiar la cuplul Botis-Manea care, desi erau lenti in aparare, apareau foarte bine la finalizare la fazele fixe. 
S-a simtit azi lipsa lui Petre langa Curtuius!
Răspunde
08-10-2016, 18:40, (Ultima modificare: 09-10-2016, 11:53 de Giuliano.)
#25
RE: Etapa #11: UTA - Juventus Bucuresti (08.10.2016, ora 15:30, Digisport 1)
Fază simptomatică pentru ce am "jucat" azi (singurul moment în care efectiv mi-am ieşit din pepeni şi mi-a venit să plec de la meci): prin minutul 80, la 1-0 pentru oaspeţi, Burlă, aflat în cercul de la centrul terenului dă o pasă în dreapta la Strătilă şi... se opreşte! Nimeni în jurul lui, avea trei coechipieri în spate care asigurau defensiva în caz de contraatac, Curtuiuş era singur între trei oameni în careu iar Burlă, la 30 - 40 de metri de poartă SE PLIMBA! Nu s-a dus în careu, nu s-a dus în stânga unde-i e postul, nu s-a dus să-l susţină pe Strătilă, nu s-a plasat mai aproape de careu pentru un eventual şut de la distanţă, nimic din toate astea... CUM SĂ DAI GOL FĂRĂ OAMENI ÎN CAREU, CU FOTBALIŞTI CARE SE PLIMBĂ PE TEREN ÎN MINUTUL 80 LA 1-0 PENTRU ADVERSARI! CUM???!!!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
08-10-2016, 20:25,
#26
RE: Etapa #11: UTA - Juventus Bucuresti (08.10.2016, ora 15:30, Digisport 1)
Ar fi un lucru de bun simt demisia lui Nagy...din pacate nu cred ca va veni. Lucrurile o iau razna rau la echipa, din pacate.
Răspunde
08-10-2016, 20:45,
#27
RE: Etapa #11: UTA - Juventus Bucuresti (08.10.2016, ora 15:30, Digisport 1)
Singurul care a spus lucrurilor pe nume a fost Stratila... Nu avem cu cine,asta ne e valoarea!
Răspunde
08-10-2016, 21:38,
#28
RE: Etapa #11: UTA - Juventus Bucuresti (08.10.2016, ora 15:30, Digisport 1)
Asta cu nu avem cu cine este scuza perfectă să nu facem mai mult. Poate avem lot de evitarea retrogradării şi nu ştim noi. 

S-a văzut şi la acest meci mentalitatea "n-avem cu cine". Ca atitudine, Vlad Michel a fost cel mai bun dar din păcate fizicul nu îl ajută, mai ales împotriva unor jucători înalţi şi bine făcuţi. Dar asta nu înseamnă că, indiferent de rezultatele catastrofale de la echipa a II a, nu se putea găsi acolo un atacant mai cu talie care să fie pus acolo lângă Curtuiuş. Şi zic asta pentru că noi am jucat ca şi cum ar fi fost Adi Petre pe teren: centrări, lansări la bătaie, pase în gâtul lui Curtuiuş. Juventus - o echipă bunicică, clasic miticească aş spune, chiar dacă tragerile de timp nu mi s-au părut cele mai flagrante pe care să le fi văzut pe stadion la UTA. Dar la noi a fost problema, începând cu aşezarea în teren am dat senzaţia că ne aşteptăm condamnarea. Michel nu a fost problema cea mai mare astăzi, ci blazarea care de pe bancă s-a transmis şi în teren. Da, Roli are rezultate, însă nu se poate ascunde tot timpul după ce a fost sezonul trecut. Jobul lui este să antreneze ce are sau să plece, inclusiv să fie mai implicat la echipa a doua. În rest, "Messi" putea face  mai mult, cum ar fi să joace mai în centru.

Se cuvine o analiză serioasă pentru că şi în C, şi în D, suntem ciuca bătăilor. Chiar aşa de slabi să ne fie jucătorii? Eu nu cred. Nu se poate ca noi, cu n echipe de juniori, să nu avem 5-6 jucători under 21 care să poată fi oricând soluţii. Poate că unii dintre ei nu sunt luaţi în calcul şi pentru că joacă pe posturile unor senatori de drept, dar şi atunci ar trebui să avem mai multe soluţii. De ce nu s-a mai insistat cu Stahl, de ce nu este sancţionat pentru că nu vine la antrenamentele de dimineaţă? Să-i spună cineva, copile, ai o şansă mare să joci în B, alege acum: ori fotbal ori ce vrei tu. Ce profesionism e ăla când ţi se blochează un junior în care îţi pui speranţe din cauza absenţelor de la şcoală?

Cred că în rândul tuturor antrenorilor din club este o fugă de răspundere. În momentul acesta, Meszar trebuie să vorbească.
Răspunde
08-10-2016, 22:37,
#29
RE: Etapa #11: UTA - Juventus Bucuresti (08.10.2016, ora 15:30, Digisport 1)
Foarte corecte observaţiile Luci!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
09-10-2016, 9:56,
#30
RE: Etapa #11: UTA - Juventus Bucuresti (08.10.2016, ora 15:30, Digisport 1)
eu zic ca cel mai bine ar fi aducerea unui atacant in zilele urmatoare si pentru banca tehnica stabilirea unui barem de minimum 13 sau chiar 15 puncte din urmatoarele 5 meciuri!
Răspunde
09-10-2016, 10:24,
#31
RE: Etapa #11: UTA - Juventus Bucuresti (08.10.2016, ora 15:30, Digisport 1)
(08-10-2016, 21:38)I 929 a scris:  Ce profesionism e ăla când ţi se blochează un junior în care îţi pui speranţe din cauza absenţelor de la şcoală?

Smile profesionism in liga a 2-a in romania? sau in fotbalul romanesc? hai mah ce dracu
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
09-10-2016, 11:06, (Ultima modificare: 09-10-2016, 13:32 de Kidu.)
#32
RE: Etapa #11: UTA - Juventus Bucuresti (08.10.2016, ora 15:30, Digisport 1)
Am evitat sa imi spun parerea ieri la cald atat dupa rezultat cat si dupa contrele din final care din punctul meu personal au fost indreptate strict catre Copil al carui comportament lasa foarte mult de dorit atat ca fotbalist cat si ca om.
Sa ne intelegem foarte clar: in ceea ce ma priveste nu am nimic personal cu el insa el a primit atatea sanse de la UTA si nu arata pic de modestie daca nu recunostinta.
Consider ca echipa trebuie incurajata ceea ce s-a intamplat si ieri pana in final chiar daca a venit scandarea "DEMISIA" dupa multi ani.
Nu am dat eu tonul acelei scandari insa ma raliez si sunt de acord cu ea pentru ca Roli a pierdut fraiele si nu de acum. Imi pare rau pentru el, ii multumesc pentru tot ce a facut pentru UTA, pentru calitatea sa umana si nu spun asta doar pentru a impacheta frumos niste vorbe care ar putea fi considerate simpla complezenta. Chiar nu, asta e Roli insa din pacate a ajuns la un plafon pe care eu nu cred ca il poate depasi.

Vina nu e numai ai lui, e una colectiva incepand cu el si terminand poate cu noi ca am fost prea blanzi cu unele derapaje.

P.S. Dupa discutia de la gard am inteles ca si Burla avea ceva de comentat si injura. Eu unul nu l-am auzit insa daca citeste forumul  sper sa bage la cap ca nu are nimeni nimic cu el insa pe mine unul agresivitatea lui prost inteleasa si atitudinea asta de mardeias ma lasa rece. Daca vrea sa isi compromita viitorul n-are decat s-o tina tot asa. Nu poti trai o cariera de fotbalist doar pentru ca ti s-a pomenit de doua ori numele la Digisport.
Răspunde
09-10-2016, 11:59,
#33
RE: Etapa #11: UTA - Juventus Bucuresti (08.10.2016, ora 15:30, Digisport 1)
Din punctul meu de vedere cred că ar fi nevoie cât mai urgent de o întâlnire între suporteri, Mezsar, Roli, Gligor ca și căpitan al echipei, Copil și Burlă. Lucrurile trebuie spuse față în față și răspunsurile date la fel nu printre dinți. Eu unul am ajuns la o vârstă și o saturație după ani de chin și stres în care nu mai pot accepta să fiu înjurat printre dinți de unii jucători în condițiile în care sunt plătitor de abonament iar în calitatea asta am dreptul la niște păreri. Nu am înjurat sau jignit pe nimeni nici eu nici Kidu și nici alții dar, dacă, așa cum spuneam, în calitate de plătitori de abonamente nu avem dreptul să atingem marile vedete nici măcar cu o floare, atunci, eu unul cel puțin, pot să îmi găsesc altceva mai bun de făcut cu banii și timpul meu. Milionul ăla și jumătate pot foarte bine să-l donez pentru o grupă de juniori și de asemenea pot foarte bine ca și fularul alb-roșu să-l scot la aer și la meciurile echipelor de copii de exemplu.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
09-10-2016, 12:24,
#34
RE: Etapa #11: UTA - Juventus Bucuresti (08.10.2016, ora 15:30, Digisport 1)
Da Giuli, asa simtim toti... Dar nu vad asta ca o solutie (a te retrage) din cauza unui jucator sau a unui antrenor. Nu-i convine la Mitrut ca nu poate face o preluare sau da o pasa buna de cand a inceput campionatul? Sa plece!
Suntem slabi, nu avem idei... Trebuie schimbat ceva si dupa cum ai zis, ar fi buna o intalnire cat mai rapida intre suporteri ,jucatori,antrenori si Meszar!
Răspunde
09-10-2016, 13:22,
#35
RE: Etapa #11: UTA - Juventus Bucuresti (08.10.2016, ora 15:30, Digisport 1)
Nu, nu e doar un jucător. Atunci când unii jucători au un astfel de comportament iar conducerea e pasivă înseamnă că o astfel de atitudine e considerată normală sau permisă de către club. Actele astea de indisciplină și vedetism se tot adună: vezi povestea cu manele din vestiar (țineți minte circul de la Târgoviște și cum ne-am făcut de râs), prezența în club (și ieri chiar în lotul de 16!) a unui junior care face bișniță cu bilete înaintea barajului cu Voluntari, jucători care trag de urechi suporteri pe facebook, căpitan de echipă care reproșează publicului că vrea spectacol, antrenor care am înțeles a transmis printre dinți ceva mesaj cu mame și acte sexuale după meciul de la Becicherecu Mic. Atâta timp cât conducerea nu pune piciorul în prag să elimine astfel de derapaje eu pot să o consider ca atitudine acceptată. Și asta unde, la un club unde jucătorii, echipa, clubul au beneficiat de o susținere necondiționată, unde n-au fost scandaluri provocate de suporteri, unde n-a fost presiune deloc. Din păcate ajungem la vorba lui Proca, fotbalistul român nu muncește decât atunci când e ars la bani și când sunt suporterii tot timpul cu gura pe el! Cum începem să ne comportăm cu toții normal, cum și-o iau în cap și se cred super vedete!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)