Etapa #12: Olimpia Satu Mare - UTA (16.10.2016, ora 11:30, Digisport 1)
16-10-2016, 13:15,
#21
RE: Etapa #12: Olimpia Satu Mare - UTA (16.10.2016, ora 11:30, Digisport 1)
Mergem mai departe! Pacat ca am luat acel rosu foarte rapid, sper ca etapa viitoare sa aratam mai bine!!!
Hai UTA!
Răspunde
16-10-2016, 13:16,
#22
RE: Etapa #12: Olimpia Satu Mare - UTA (16.10.2016, ora 11:30, Digisport 1)
Din păcate nicio îmbunătățire față de jocul din etapele trecute. Suntem slabi la nivel de lot, nu avem un fundaș central solid care sa organizeze apărarea cat de cat (acuma se simte lipsa lui Botiș, care la vârsta lui își făcea destul de bine treaba) și nu avem un mijlocaș central de creație... Chindriș e catastrofal, nu e capabil sa facă un dribbling. Uitați-vă și voi ce probleme serioase avem dacă ne lipsește un jucător sau doi (suspendat sau accidentat). 

Poate ca Roșu e un antrenor bunicel însă cu lotul asta și în atmosfera de acuma, nici mourinhno nu ar reuși.
Răspunde
16-10-2016, 13:30,
#23
RE: Etapa #12: Olimpia Satu Mare - UTA (16.10.2016, ora 11:30, Digisport 1)
Toate cele 3 echipe la nivel de seniori nu produc rezultate. Ce folos ca ai cantitativ, cand la nivel de calitate ramai in urma. Sper sa se faca o triere mai importanta in perioada care urmeaza, iar fiecare sa aduca puncte, indiferent la ce nivel joaca.
Rosu are mult de munca, mult succes. Sa nu mai cautam scuze ca terenul, ca arbitrii, capul sus si sa analizam la ce suntem deficitari.
Respect celor care au facut deplasarea, sper in viitor sa vina bucurosi din fiecare deplasare.
Răspunde
16-10-2016, 13:38,
#24
RE: Etapa #12: Olimpia Satu Mare - UTA (16.10.2016, ora 11:30, Digisport 1)
Fără 3 jucători buni aduşi urgent vom rămâne o echipa bună de mijlocul clasamentului!atat
Răspunde
16-10-2016, 13:42,
#25
RE: Etapa #12: Olimpia Satu Mare - UTA (16.10.2016, ora 11:30, Digisport 1)
Mai oameni buni, am pretentii de la voi, nu fiti o adunara de hateri frustrati: sincer acum, ce ar fi putut schimba Laurentiu Rosu in cateva zile?
Ii putem imputa lui faptul ca Burla a lasat echipa in 10, ca apararea e aeriana, ca dupa minutul 60 suntem morti asta desi am avut parte de doua turnee de pregatire cum altii nici nu viseaza?

Da, avem probleme insa se va analiza riguros si se vor corecta. Nu suntem asa slabi cu urla unii ce nu ne inghit.
Calm chiar daca sezonul pare compromis.
Răspunde
16-10-2016, 13:42, (Ultima modificare: 16-10-2016, 13:43 de psv.)
#26
RE: Etapa #12: Olimpia Satu Mare - UTA (16.10.2016, ora 11:30, Digisport 1)
Ma uit la Vasile Pop si Silviu Pana de la ei ,jucatori care in vara au fost liberi de contract ,si -mi vine sa le urez numai de bine conducatorilor nostri!Exista o lipsa de incredere si de ce nu de valoare incredibila in acest moment in cadrul lotului,iar chiar si o infuzie de 1-2 jucatori ar fi mana cereasca in acest moment!
Cred ca pe langa Roly ar mai trebui sa fac un pas in spate si unii conducatori ,unu pentru ca l-au tinut atat de mult timp in brate pe Roly si doi pentru strtegia falimentara din acest sezon!
Sper ca Rosu sa aiba puterea sa puna lucrurile in ordine,eu unul am mare incredere in el!Ceea ce am vazut astazi este efectul si "rodul" muncii facute de alti!
Groaznica duminica!
Răspunde
16-10-2016, 13:44,
#27
RE: Etapa #12: Olimpia Satu Mare - UTA (16.10.2016, ora 11:30, Digisport 1)
A, sa nu uit: mi-a placut de Copil astazi, a fost combativ si bataios la fiecare minge. Asta vreau de la toti jucatorii chiar daca mai si pierdem.
Răspunde
16-10-2016, 13:49,
#28
RE: Etapa #12: Olimpia Satu Mare - UTA (16.10.2016, ora 11:30, Digisport 1)
Frasu stie cum colentina se poate organiza mai bine si sunt la 11 puncte de noi. Nu pot sa inteleg asa ceva...
Răspunde
16-10-2016, 13:50, (Ultima modificare: 16-10-2016, 13:51 de Giuliano.)
#29
RE: Etapa #12: Olimpia Satu Mare - UTA (16.10.2016, ora 11:30, Digisport 1)
Nu prea ai ce să spui despre un meci care s-a terminat în minutul 9. N-a fost nici penalty cu atât mai puţin eliminare. În 10 oameni era greu să vedem ceva îmbunătăţiri în joc. La nivel de atitudine am văzut ceva pozitiv în repriza a doua până la golul de 0-2.
Obiectivul promovare pare compromis, doar o minune cred că ne mai poate readuce în cursă. La cum arătăm tare îmi e că diferenţa dintre noi şi echipele de pe primele locuri ar putea să mai crească. E vital ca noua conducere tehnică să pună echipa pe picioare. Suntem slabi dar nici chiar în halul ăsta; eu cred că mulţi dintre jucători sunt în acest moment sub potenţialul lor; trebuie văzut de ce şi rezolvate problemele urgent. Ne-au rămas ca obiective realiste meciurile cu Poli... iar primul dintre ele e peste o lună!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
16-10-2016, 13:59,
#30
RE: Etapa #12: Olimpia Satu Mare - UTA (16.10.2016, ora 11:30, Digisport 1)
A fost penalty clarSmile L-a tinut de tricou 3 m
Răspunde
16-10-2016, 14:03, (Ultima modificare: 16-10-2016, 14:03 de Giuliano.)
#31
RE: Etapa #12: Olimpia Satu Mare - UTA (16.10.2016, ora 11:30, Digisport 1)
L-a prins de tricou, i-a dat drumul după care ăla a mai făcut doi metri până a picat. Dă-o-n paştele măsii, dacă fluieri penalty flurieri când are loc infracţiunea nu după ce vezi că faza nu s-a concretizat. Plus să nu mai vorbim de cartonaşul roşu... am mai văzut încă trei ţineri de tricou ca alea în timpul meciului la care nu s-a dat nici galben.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
16-10-2016, 14:13,
#32
RE: Etapa #12: Olimpia Satu Mare - UTA (16.10.2016, ora 11:30, Digisport 1)
Un meci stricat de arbitru inca din primele minute, la un fault care n-a facut in postura de ultim aparator. Mie mi-a placut ca in unele momente ale jocului chiar am reusit sa punem mingea jos si sa ajungem aproape de careul advers printr-un joc de constructie ceva mai elaborat, fara pase lungi de la fundasi spre cei doi atacanti. Daca se juca de la 11 la 11 nu pierdeam acest meci, poate chiar ne intoarceam acasa cu toate punctele.

Urmeaza o perioada in care intalnim adversare accesibile. Acum avem oportunitatea sa ne apropiem din nou de primele locuri. Distanta fata de pozitia a treia nu e mare, de doar cinci puncte, asa ca nimic nu e pierdut.
Răspunde
16-10-2016, 14:39, (Ultima modificare: 16-10-2016, 14:41 de cipri_23.)
#33
RE: Etapa #12: Olimpia Satu Mare - UTA (16.10.2016, ora 11:30, Digisport 1)
(16-10-2016, 13:49)Adrian07 a scris: Frasu stie cum colentina se poate organiza mai bine si sunt la 11 puncte de noi. Nu pot sa inteleg asa ceva...

Ar putea fi e explicatie. Noi parem ca aratam ca o echipa mica care se dezumfla incet, dar sigur dupa un sezon precedent in care toti jucatorii au atins in aceelasi timp varful de forma (lucru rar intalnit) si au reusit să producă o surpriza importanta. Aici putem da exemplu, ce-i drept la un alt nivel, pe Leicester sau Astra, iar sirul exemplelor pot continua. Asta facand o comparatie cu situatia actuala a Juventusului din Colentina...

8 puncte nu-s chiar asa multe avand in vedere lungimea campionatului. Totusi, e greu de crezut ca in actuala formula am putea bate cam tot si in acelasi timp, echipele de sus sa aiba sincope repetate. Vedem ce va fi si in iarna. Mergem inainte!
Răspunde
16-10-2016, 15:24,
#34
RE: Etapa #12: Olimpia Satu Mare - UTA (16.10.2016, ora 11:30, Digisport 1)
Penalty ca penalty, dar acea pasa in spate total la adversar care practic a dus la eliminare si penalty mi s-a parut a fi o greseala la fel de mare. Pacat.
Răspunde
16-10-2016, 15:34,
#35
RE: Etapa #12: Olimpia Satu Mare - UTA (16.10.2016, ora 11:30, Digisport 1)
Nu e de vina nici arbitrajul nici terenul nici antrenorul...e de vina atitudinea lor. Parca n-au chef sa joace, nu mai au motivatie. Zicea bine Meszar ca inca nu l-au putut inlocui pe Botis.
Inca nu-i nimic pierdut si sper ca Rosu sa fie mai autoritar decat Roly si sa taxeze miserupismul de care dau dovada cativa jucatori.
Răspunde
16-10-2016, 15:34,
#36
RE: Etapa #12: Olimpia Satu Mare - UTA (16.10.2016, ora 11:30, Digisport 1)
Sper ca Rosu sa produca un soc la echipa, multi jucatori sunt blazati, exista o atmosfera de automultumire combinata cu neputinta.
Jucatorii alearga de parca ar avea saculeti cu nisip legati de picioare, e un fotbal de retrogradare....ce sa mai visam la promovare. Nu cu atitudinea asta. Nu vezi mai mult de 2-3 pase consecutive, aceleasi bubuieli fara adresa.
Ce sa mai zici cand nu esti in stare 90 minute sa ai un sut spre poarta din actiune...nu ocazie, un simplu sut.
Răspunde
16-10-2016, 19:17, (Ultima modificare: 16-10-2016, 19:24 de Robi.)
#37
RE: Etapa #12: Olimpia Satu Mare - UTA (16.10.2016, ora 11:30, Digisport 1)
Sunt multe de zis, din pacate astia suntem, dar... conducerea are partea ei de vina, in primul rand se stia din sezonul trecut ca avem nevoie de un fundas central, se stia ca se retrage Botis si nu a fost adus nimeni in locul lui! Pe urma se stia ca avem probleme la mijloc si nu a fost adus nimic de valoare, plus ca l-am pierdut si pe Hlistei (gratis)! C. Rus nu trebuia lasat sa plece cand se stia ca Man are oferte si esti dispus sa-l vinzi! Am pierdut patru jucatori valorosi si cine a venit? David si Andor care inca nu s-au integrat, sau mai bine zis, au si ei limite si asta le e valoarea! Nu e de condamnat David, dar la autogolul cu Juventus, a fost singur cu spatele la poarta si el respinge mingea in spate, sunt lucruri care se invata la juniori! Dupa parerea mea Polgar trebuie sa fie titular, iar David urcat la mijloc. Ai ca obiectiv promovarea, dar faci un turneu in italia cu o zi inainte de inceperea campionatului.
Oricum, NU E NIMIC pierdut, daca castigam toate meciurile din tur (jucam cu echipe sub nivelul nostru, doar in ultima etapa intalnim Chindia), si daca in iarna ne intarim cu un fundas central, minim doi mijlocasi si doi atacanti! Am auzit ca Man vine inapoi sub forma de imprumut, nu stiu daca e adevarat, dar ar fi un lucru bun pentru el si club! Campionatul e lung si urmeaza si returul, am incredere in Rosu si sper ca vor fi adusi jucatori, daca obiectivul e promovarea! Oricum, daca asta a fost obiectivul de la inceput, conducerea a dat chix la unele lucruri! Indiferent ca C. Rus a dorit sa plece, trebuia sa se faca rost de niste bani si sa se dea cu pumnul in masa, inca avea contract cu UTA si nu trebuia lasat de capul lui! Lotul e slab numeric si in unele compartimente si valoric, juniorii de la echipa a doua inca nu fac fata in competitia de seniori!
Inca sper ca ne revenim si in iarna vor fi adusi acei jucatori de care avem nevoie! SI SPER ca se face si curatenie in lot, unde cap de lista trebuie sa fie Copil care nu joaca nimic, nu am nimic cu el personal, dar jocul lui e sub orice critica, mai nou se tavaleste la fiecare contact ca sa acopere neputinta lui sportiva!

 P.S.: In div C am avut un lot mai bun, cu jucatori mai experimentati si mai valorosi!
Istoria adevarata nu se invata la scoala!
Răspunde
16-10-2016, 19:34,
#38
RE: Etapa #12: Olimpia Satu Mare - UTA (16.10.2016, ora 11:30, Digisport 1)
Campionatul e lung ...vom recupera distanta fata de podium, cu condiţia sa aducem vreo 3 jucători de valoare saptamana asta!
Răspunde
16-10-2016, 19:38, (Ultima modificare: 16-10-2016, 19:40 de I 929.)
#39
RE: Etapa #12: Olimpia Satu Mare - UTA (16.10.2016, ora 11:30, Digisport 1)
La final au venit băieţii să ne aplaude, câţiva dintre noi i-am aplaudat, câţiva i-am mai apostrofat pentru joc. Ultimii care au rămas la gard au fost Gligor şi Miron care au spus aceleaşi lucruri: ăştia suntem, ne-au plecat 4-5 jucători. Eu zic că această mentalitate trebuie să o schimbe Roşu în primul rând. Iar apoi să le spună unora ca Burlă că n-au ce să întindă tricoul pe adversari în minutul 9, în careu, chiar şi pentru două secunde. Asemenea trucuri le ies fundaşilor cu experienţă, iar ţinând cont de ce arbitraje am mai avut în acest tur, mai bine îl lăsa pe respectivul să tragă la poartă. Aveam 0-1 (poate rata...), dar eram în 11. 
Alte observaţii:

 - până la eliminare a mai venit o greşeală a lui Filaret când a scăpat o minge undeva aproape de careu, în general fost multe greşeli personale;
 - eliminarea a cântărit greu, noi oricum nu stăm bine cu pregătirea fizică;
 - deşi schimbările au fost logice, Gligor a avut azi trei parteneri în mijlocul apărării: Filaret,  Polgar şi Tănase. Cand se intamplă asta, trebuie să fii o echipă foarte bună ca să nu primeşti gol. Filaret vine după un an de bancă + accidentare. Polgar vine după o accidentare. Cel mai bun: Tănase, luând în calcul şi restul partidei. A fost cel mai bun jucător al nostru
-    a fost logic si sa iasa Curtuius, nici el nici Petre nu sunt jucatori de viteza. Din pacate la Petre cred ca s-a resimtit si din oboseala acumulata la lot. Dar alta varianta nu exista...

-        Tanase cred ca s-a descurcat mai bine decat Chindis la ce a cerut Rosu. Dupa cum a observat si Giuliano, am avut cateva minute mai bune, pana la golul lor de 2-0, dar din pacate nu am reusit sa fim periculosi. S-a vazut ca jucatorii isi doresc mai mult, insa din pacate cred ca si-au setat limita prea jos (sau le-a fost setata) si nu au reusit sa se concentreze prea bine, mai ales dupa ce s-au vazut cu o eliminare atat de devreme;

-        In cele 10-15 minute a fost si Copil mai activ, dar si el, si Stratila au perioade de joc in care sunt prea absenti. Nu i-a avantajat  terenul imbibat, dar nici Motorul nu are incalzire subterana...Stratila cred ca trebuie sa faca mai mult, atat pe teren cat si in vestiar;

-  nu poate fi judecat Roşu după acest meci, după doar câteva zile petrecute la noi. Să vedem cum vom arăta sâmbătă, eu cred că lucrurile vor merge spre bine. Să fiu sincer mi-a fost frică de o înfrângere astăzi. Acum Laurenţiu a văzut reacţia băieţilor şi ştie cum să pună problema. 
 
Răspunde
16-10-2016, 20:14,
#40
RE: Etapa #12: Olimpia Satu Mare - UTA (16.10.2016, ora 11:30, Digisport 1)
Felicitari voua care ati facut deplasarea si ati indurat la fata locului o infrangere atat de drastica pe o vreme atat de nasoala. Respect
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)