Liga a II-a
22-07-2020, 9:36,
RE: Liga a II-a
Noi castigam cu rapid si restul sa faca ce vor. Nu ne intereseaza ce fac alti, noi sa castigam si gata !!!

Pentru noi doar UTA conteaza !!!

#nuneputetiopri #doarUTA
Răspunde
22-07-2020, 9:42, (Ultima modificare: 22-07-2020, 9:50 de UTAFan90.)
RE: Liga a II-a
(21-07-2020, 20:47)ritza_ a scris: Dacă Argeș bate restanta, apoi la petrolul, Turis pe, petrolul și pe Mioveni, noi pe rapid.... 

UTA 32
Turis 30
Arges 29...

Nu știu de unde entuziasmul ca a pierdut rapidul, dc ei băteau, cu egal eram matematic duminica, asa în scenariul de mai sus, tremuram pana în ultima etapa și dc batem rapid!

Bun egalul Turris - Petrolul

Daca Arges bate tot (3 meciuri, inclusiv pe noi) fac 32 de puncte
Daca Turris bate tot (2 meciuri) fac 31 de puncte
Noi batem rapidul si facem 32 de puncte, fara ultima etapa

Clasamentul arata asa :

Arges 32 
UTA 32
Turris 31

Si suntem promovati de pe locul 2. Fara emotii in ultima etapa, putem si pierde.

Pentru noi doar UTA conteaza !!!

#nuneputetiopri #doarUTA
Răspunde
22-07-2020, 9:49,
RE: Liga a II-a
Eu am făcut calculele înainte de meciul Turis-petrolul, în care egalul ne a ajutat!
Da, la victorie suntem promovati matematic!
Răspunde
23-07-2020, 11:06,
RE: Liga a II-a
Noi nu am beneficiat de rotunjire de puncte.
Răspunde
24-07-2020, 21:26,
RE: Liga a II-a
1 punct și după 12 ani suntem din nou în elita fotbalului romanesc!
Răspunde
24-07-2020, 21:38,
RE: Liga a II-a
Mană cerească! Duminică declanșăm fiestaaaa!!!! Big Grin
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
24-07-2020, 22:35, (Ultima modificare: 25-07-2020, 2:26 de adymax.)
RE: Liga a II-a
Astia pe FB sunt cretini, le spui ca Arges si Mioveni ne pot intrece daca facem 0 puncte iar acestea bat tot si unul imi zice ca Turris ca joaca cu Mioveni. Te doare mintea!
Răspunde
24-07-2020, 22:59, (Ultima modificare: 24-07-2020, 22:59 de Indianredskin.)
RE: Liga a II-a
(24-07-2020, 21:38)Giuliano a scris: Mană cerească! Duminică declanșăm fiestaaaa!!!! Big Grin

Ar fi cazul după atâția ani de suferința și așteptare .
In sfârșit răsare soarele și pe strada noastră .
Sper să readucem pe noul stadion atmosfera din anii 80-90...o uriașă galerie
Răspunde
24-07-2020, 23:50,
RE: Liga a II-a
Deocamdată din păcate pe stadion nu putem readuce nimic Sad
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
25-07-2020, 2:27,
RE: Liga a II-a
Au mutat meciul nostru la 17:00 duminica.

https://liga2.prosport.ro/seria-1/toate-...1-19140799
Răspunde
18-08-2020, 15:30,
RE: Liga a II-a
Ce kkt e asta?
Potrvit informațiilor GSP.ro, Liga 2 va avea cu 20 de echipe, sau 21 dacă Pandurii vor avea câștig de cauză la apelul pentru licențiere, fiind exclusă din cauza datoriilor. Sezonul următor se va desfășura într-un sistem inedit.

În primă fază, se va juca doar turul, adică 19 partide, iar primele 6 clasate intră într-un play-off care se joacă tur- retur. La final, locul 1 și 2 promovează direct în Liga 1, iar locurile 3-4 joacă baraj cu locurile 7-8 din play-out-ul Ligii 1.

Restul formațiilor, de la locul 7 în jos, se împart în două serii de câte 7 echipe și se va juca doar turul, adică 6 partide. Ultimele două clasate din fiecare serie vor retrograda direct în Liga 3, iar locurile 5 din fiecare serie joacă între ele un baraj de menținere în Liga 2. Astfel, cinci formații din Liga 2 vor ajunge în Liga 3.

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-2/sistem-...07607.html
Răspunde
18-08-2020, 15:48,
RE: Liga a II-a
Nu sunt bani de deplasări și teste. Probabil încearcă să reducă prin sistemul ăsta numărul de meciuri. În loc de 38 de meciuri echipele vor juca în medie 25. E foarte alambicat dar într-un sistem normal cred că am fi avut un număr record de echipe care s-ar fi retras din campionat. Nici așa nu cred că vor evita toate colapsul.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
18-08-2020, 16:02,
RE: Liga a II-a
De acord, dar atunci fa 2 serii de 10 echipe, sau de 12.
In varianta aia nu mai e campionat, e similar oarecum unui turneu final.
Răspunde
06-10-2020, 18:08,
RE: Liga a II-a
Maroniii la lucru pentru comunitate:  Rolleyes

"Clotilde Armand, noul primar de la Sectorul 1: "Clubul Rapid va fi platit doar daca presteaza servicii pentru comunitate"

Clotilde Armand a castigat alegerile in Sectorul 1 si este pusa pe fapte mari. Vrea sa shimbe fata celui mai bogat sector din Bucuresti, insa nu va uita nici de sport.
Ziare.com a stat de vorba cu Clotilde Armand despre echipa de fotbal Rapid, grupare pe care fostul edil de la Sectorul 1, Dan Tudorache, o sustinea din toate punctele de vedere.
El este cel care a initiat proiectul de revenire al echipei giulestene in prim-planul fotbalului romanesc.
"Daca Rapid presteaza servicii pentru primarie, adica antrenament pentru copiii sectorului, va fi platit. Win-win. Doar daca presteaza servicii pentru comunitate", a spus noul primar de la Sectorul 1, pentru Ziare.com.
Clotilde Armand nu a uitat nici de Pro Rapid, fosta baza sportiva, care a ajuns intr-o stare deplorabila.
"Voi proteja aceasta baza sportiva, vom investi acolo. In Planul Urbanistic Zonal (PUZ) al lui Tudorache era condamnata. Era trecuta ca centru de business, de birouri.
Am luptat in instanta impotriva PUZ-ului si am castigat de doua ori. Am reusit sa suspendam avizul de mediu pentru acest plan", a mai spus Clotilde Armand.
Clotilde Armand a castigat Primaria Sectorului 1 in fata contracandidatului Dan Tudorache, cu un avans de aproximativ 1.000 de voturi."

https://ziare.com/fotbal/stiri-fotbal/cl...id-1635597
Răspunde
30-10-2020, 10:54,
RE: Liga a II-a
Ce sa vezi, ciorile sunt mai aproapre de Liga 3 decat de Liga1. Ma bucur sincer pt ei, sper sa reuseasca, ca doar L3>L1.
Ar fii bine sa cadem cu ei in Cupa, oh wait...
Răspunde
30-10-2020, 14:29,
RE: Liga a II-a
Smile))))

"Doar sa nu ma injurati de morti"


Smile))))))

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-2/noul-an...14562.html

Ulterior, Iosif a făcut noi declarații pentru Rapid TV, unele mai puțin obișnuite pentru microbiștii din România: „Scuze rapidiștilor. Eu sunt vinovatul. Nu sunt nici Guardiola, nici Mourinho. Vă spun din suflet că am făcut totul pentru voi. Nu pot să cred... Nu caut scuze pentru acest dezastru! Trebuie schimbată atitudinea, care e înfiorătoare. Eu până acum nu am reușit să schimb ceva. Să nu mă înjurați de morți, în rest criticați-mă. Eu vă iubesc la fel de mult pe toți. Aveți tot dreptul să criticați, doar să nu mă înjurați de morți. Șanse avem la promovare, dar trebuie mai mare atenție la lot. Mă înclin și-mi cer încă o dată scuze”.

Ce a spus Mihai Iosif imediat după Rapid - CS Mioveni 0-3
„Scuze rapidiștilor. Eu sunt vinovatul. Nu sunt nici Guardiola, nici Mourinho. Vă spun din suflet că am făcut tot ce am făcut am făcut pentru voi. Nu pot să cred... Nu caut scuze pentru acest dezastru! Trebuie schimbată atitudinea care e înfiorătoare. Eu până acum nu am reușit să schimb ceva. Să nu mă înjurați de morți, în rest criticați-mă. Eu vă iubesc la fel de mult pe toți. Aveți tot dreptul, doar să nu mă înjurați de morți”

„Cum vreţi să fiu? Vesel? Nu, sunt supărat! Sunt mort de supărare! Sunt trist cu adevărat! Trist! Trist! Trist! În viaţa mea nu am simţit asemenea tristeţe! Am crezut în ei, și cred în continuare. Am venit pompier cu o găleată într-un crater! Nu cred că pot să sting aşa ceva.

Nu pot eu să învăţ jucători de 30 de ani să dea pasă de 5 metri. Cred că o să fim şi bătuţi. Şi alergaţi! Eu am trăit clipele astea la Rapid. Şi cred că aşa şi merităm. Îmi vine să plâng, să mă bag în pământ, nu să mă ascund. Chiar îmi vine să plâng!”, a declarat Iosif după finalul partidei.

De asemenea, omul care asigură interimatul pe banca giuleștenilor a oferit și un moment inedit la flash-interviu: „«Critici voi cu flori deşarte / care roade ne-aţi adus / e uşor a scrie versuri / când nimic nu ai de spus» Asta vreau să le transmit criticilor mei. Cum spunea Mihai Eminescu (n.r. în poezia «Criticilor mei»)”.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
06-01-2021, 13:08,
RE: Liga a II-a
Atât Ioniță, cât și Moldovan și Ursu au ajuns la Academia Crapid.
Măcar asa sa aibă ceva șanse la promovare.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
06-01-2021, 15:18,
RE: Liga a II-a
Sa stea in b mult si bine chiar nu sunt curios de soarta celor de la Rapid si asa se vorbeste chiar si acum mai mult de ei decat de UTA pe la emisiuni pe langa ca ne sunt rivali.
Răspunde
06-01-2021, 23:21,
Wink  RE: Liga a II-a
Oricum, noi ii asteptam pe Poli in Liga 1 !      Wink
Răspunde
10-01-2021, 1:39,
RE: Liga a II-a
(06-01-2021, 23:21)RedNeck a scris: Oricum, noi ii asteptam pe Poli in Liga 1 !      Wink
Să stea acolo unde sunt mult și bine.. imi este frica de o eventuala promovare a lui Poli, cel mai probabil primăria Timișoara ar investi în club iar atunci s-ar vedea diferența dintre Arad și Timișoara prin sumele trimise către cluburi.. asta e părerea mea, poate adevărul e altul dar personal nu dau doi bani, observ doar interesul clubului nostru, atâta tot Smile
Dupa atata timp in care ei au fost prin Liga 1 ba cu ACS Recas, ba cu Politehnica Timisoara a lui Iancu.. e vremea noastra sa fim inaintea lor, cum am fost mai mereu in istoria noastra.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 17 Musafir(i)