Etapa #16: UTA - Poli (13.11.2016, ora 14:00, Digisport 1)
13-11-2016, 16:54,
RE: Etapa #16: UTA - Poli (13.11.2016, ora 14:00, Digisport 1)
1-1 pacat, imposibil sa promovezi cu un asa gazon acasa.
Răspunde
13-11-2016, 17:20,
RE: Etapa #16: UTA - Poli (13.11.2016, ora 14:00, Digisport 1)
De mult nu m-am enervat atat!azi am văzut cum se pot pierde 3 puncte cu o echipa ce a avut o jumătate de ocazie tot meciul!...asta e!
Răspunde
13-11-2016, 20:29,
RE: Etapa #16: UTA - Poli (13.11.2016, ora 14:00, Digisport 1)
Adevaru e ca ... numa fotbal nu se putea juca pe ,,gazonul,, nostru. Prea multe nu ar fi de spus din pacate
Răspunde
13-11-2016, 20:29,
RE: Etapa #16: UTA - Poli (13.11.2016, ora 14:00, Digisport 1)
diferenta de valoare dintre echipe a fost anulata de incarcatura meciului, de motivare si de gazon.
cea mai anosta atmosfera de derby din istoria meciurilor UTA-Poli
m**** falca
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
13-11-2016, 20:33,
RE: Etapa #16: UTA - Poli (13.11.2016, ora 14:00, Digisport 1)
cu parere de rau o spun, daca jucam pe DP ii bateam cu 3-1! Asa subscriu in totalitate la cele scrise de cip_leo
Răspunde
13-11-2016, 20:42,
RE: Etapa #16: UTA - Poli (13.11.2016, ora 14:00, Digisport 1)
Foarte greu terenul!!!! Felicitari pentru atmosfera, pacat ca timisorenii nu au fost in stadion, poate poate era mai bine dupa meci! Forzza UTA si felicitari echipei pentru daruire!!
Răspunde
13-11-2016, 20:57,
RE: Etapa #16: UTA - Poli (13.11.2016, ora 14:00, Digisport 1)
V-ati facut inca o data de ras din toate punctele de vedere. Felicitari ! De la conditiile de joc pana la scuza penibila a neacordarii biletelor galeriei adverse. Ati preferat sa aveti un public anost ,o peluza goala in loc sa asistati la o atmosfera adevarata de derby. Cat despre rasturnarea wc-urilor publice din curtea omului, caracteristic voua. Pur si simplu nu aveti atitudine si din pacate pentru noi dar si pentru voi, nu sunteti demni de o asa rivalitate, cel putin generatia actuala. 0 barat. Prezentati-va doar la meciurile de acasa cum ati facut-o pana acum dar mai ridicati stacheta putin.
Răspunde
13-11-2016, 21:05,
RE: Etapa #16: UTA - Poli (13.11.2016, ora 14:00, Digisport 1)
Voi sunteti cei mai smecheri si cei mai destepti, mai ales cand inchiriati o curte, un tarc mai exact unde sa va bagati studentii de prin toata tara! Bucurati-va ca nu v am capacit calumea! Hai Uta!
Răspunde
13-11-2016, 21:25, (Ultima modificare: 13-11-2016, 21:26 de Giuliano.)
RE: Etapa #16: UTA - Poli (13.11.2016, ora 14:00, Digisport 1)
Mai bine aveţi grijă de indivizii ăia care folosesc la comun un neuron (şi ăla doar în zilele de miercuri fără soţ) care au impresia că sunt mari viteji dacă fac un gest pe care-l pot face şi copiii de 10 ani. Dacă erau bărbaţi săreau ei gardul la peluza noastră nu aruncau torţele (by the way, numa unpic mai tare dacă dădeau cu ele ajungeau în teren şi vă loveau proprii jucători). Caracteristic vouă: pietre, torţe, toate de la distanţă după care fuguţa printre blocuri sau, ca astăzi, în taxi şi la Timişoara. Prima dată faceţi-vă curăţenie în curtea voastră şi după aia oferiţi lecţii!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
13-11-2016, 21:37,
RE: Etapa #16: UTA - Poli (13.11.2016, ora 14:00, Digisport 1)
Când toată săptămâna îţi pui problema despre cum va arăta gazonul, până la urmă frica se întipăreşte în minte şi nu mai reuşeşti să te adaptezi situaţiei. Unii dintre jucători au fost sub potenţial, dar vina lor nu e deloc cea principală pentru acest egal. Nu se poate juca fotbal în condiţiile astea, mai ales fotbalul pe care-l vrea Roşu. Asta pe lângă problemele noastre de lot care se văd la unele meciuri. Poli o echipă slăbuţă, sub Afumaţi sau Clinceni zic eu, dar şi în cazul lor a intervenit problema gazonului. 

Nu avem cum să promovăm în aceste condiţii. 

Cât despre dialogul cu adversarii, nu cred că trebuie să ne batem prea mult capul. Peluza goală a fost pentru că s-a stat pe trotuar la peluza cealaltă şi la tribune. Altfel, să zică mersi jandarmilor pentru plimbarea de duminică prin Arad şi protecţia deosebită de care s-au bucurat.
Răspunde
13-11-2016, 21:40,
RE: Etapa #16: UTA - Poli (13.11.2016, ora 14:00, Digisport 1)
Ce sa capaciti voi ma ? Uita-te putin pe filmare si revino-ti. Si aia care au sarit de la voi in prima linie erau de la steaua. Hai sa o lasam asa cu incidentele, nici noi nu am facut mare lucru. Dar macar nu ne-am facut de ras ca voi..30 de oameni in conditiile in care erau 3 peluze acolo.

Foarte neagra ziua asta pentru voi. Au venit rivalii in oras, v-au maturat in fata stadionului, atmosfera de la meci groaznica, coregrafia pentru care strangeti bani de 3 luni penibila, fotbal de 2 lei (ce sa joci pe aratura aia?) si niste oaspeti obligati sa stea intr-o curte pentru ca le-ati refuzat accesul pe stadion, ca sa stea peluza opusa goala. Am primit deja mesaje de la vreo 5 peluze cum ca asa o dovada de lasitate nu s-a mai vazut in Romania. Dar tot e mai putin penibil decat daca am fi intrat pe stadion si v-am fi dominat, deci pana la urma o decizie buna pentru voi.
Aia cu curtea inchiriata a fost pentru a putea ajunge de la gara in zona stadionului sa ne intalnim cu voi, ca replica "vrem sa stam pe strada" nu mergea la jandarmi. Si ne-a iesit.
Ce oportunitate ati avut acum......niciodata nu a mai fost asa o diferenta valorica la echipe in favoarea voastra. Trebuia sa ne bateti la scor, dar v-ati incapatanat sa jucati in cocina aia. Ati distrus derbyul atat pe teren cat si in tribune. Bravo. Cu ocazii ca asta nu va mai intalniti curand.
Răspunde
13-11-2016, 21:44, (Ultima modificare: 13-11-2016, 21:55 de Kidu.)
RE: Etapa #16: UTA - Poli (13.11.2016, ora 14:00, Digisport 1)
Mai dati-le pace ca sunt satul de ifosele lor pana peste cap.
Am avut 1150 bilete vandute la pub, 150 bilete la Meszar pentru sponsori si protocol, 100 la ei, vreo 300 de abonamente si asta a fost tot. Atat a putut pune clubul la vanzare pe cocina aia de "Motorul".

@Netoie, canta la alta masa. Ma lasa rece lamentarile tale si conspiratiile pe care le aveti in cap.
Va lamentati ca niste p****, tipic voua. Ati facut doua poze in fata primariei incolonati de jandarmi si ne dati lectii.
Ati facut plangere la OPC prin Brancovan si apoi vorbiti de moralitate.
Este ultima data cand am stat la dialog. Nu stau sa ma mai cert pe net cu toti papitoii.

@13nov, ati maturat cu noi? Bai baiatule, esti cam strain de astea bag seama. I-ati dat niste picioare in spate la ala care a sarit singur intre voi. A fost greseala lui desi garda voastra (erau toti din TM) suspect de pasiva cu voi si extrem de agresiva cu noi. Dadeau cu telescopicele direct la cap, drept dovada ca unui baiat i-au crapat capul. Niciodata nu am avut asa garda spurcata la niciun UTA-Poli.
Ati facut atata taraboi ca veniti 1000 si ati venit 250 cu tot cu nemti. Ati stat intr-o curte unde n-am inteles care a fost smecheria dar ma rog. Eu unul v-as fi preferat in stadion.
Si da, ai dreptate, ati avut noroc cu noroiul de pe teren si a fost greseala conducerii noastre ca s-a incapatanat sa organizeze meciul in conditiile astea. Acum insa asta e. Nu e o scuza pentru noi ca Arad ca asta e tot ce putem oferi ca stadion in momentul de fata si ca ne facem de ras cu mizeria asta de teren si conditiile astea. Ne afecteaza in primul rand pe noi.
Răspunde
13-11-2016, 21:55,
RE: Etapa #16: UTA - Poli (13.11.2016, ora 14:00, Digisport 1)
M-am saturat de cacaturile astea ale voastre! Iarasi va credeti superiori cand defapt v ati tras pe cur! O zi ratata pentru noi intr-adevar (stiti de ce)!!!
Răspunde
13-11-2016, 21:56,
RE: Etapa #16: UTA - Poli (13.11.2016, ora 14:00, Digisport 1)
Papitoiu asta are mai multi ani de stadion, cate deplasari ai tu pentru uta. Cat despre lamentari, nu stiu daca va intrece careva. Iar daca te referi la cei 10 jandarmi care ne-au insotit de la gara la stadion, da, iti dau dreptate. Asta a fost si ultimul meu mesaj aici pe forum, vad ca sunteti mai multi acum online decat cea mai forta deplasare a voastra in liga a doua. Seara faina !
Răspunde
13-11-2016, 22:00, (Ultima modificare: 13-11-2016, 22:04 de Kidu.)
RE: Etapa #16: UTA - Poli (13.11.2016, ora 14:00, Digisport 1)
Vezi ca iti cam da cu virgula. Deplasari la Bazos si Ictar-Budint.
Cum am zis si inainte de meci, tragem linie aici. Nu noi suntem aia care o ardem la voi pe forum si nici nu suntem pe romanianultras. In plus pe astea le-am fumat demult. Punct!
Răspunde
13-11-2016, 22:02,
RE: Etapa #16: UTA - Poli (13.11.2016, ora 14:00, Digisport 1)
Pe un gazon normal le dădeam 3 încă din prima repriză!păcat, movii sunt poate cea mai slabă echipa pe care am întâlnit-o si daca se juca meciul in prima parte a turului, când pe motorul era si gazon îi băteam ca pe pancota!
Asta e ...îi batem in retur si sărbătorim promovarea la ei pe stadion!
Răspunde
13-11-2016, 22:05,
RE: Etapa #16: UTA - Poli (13.11.2016, ora 14:00, Digisport 1)
Ce ma bucur din toata treaba asta,  faptul ca suporterii Utei sunt baieti destepti si cu capul pe umeri. Dati dovada de o maturitate fantastica, modul in care tratati problemele, dialogul civilizat, si evitarea cu tact a unor gusteri asa zisi ultrasi din spatele iphoneului . bravo baieti !
Răspunde
13-11-2016, 22:08,
RE: Etapa #16: UTA - Poli (13.11.2016, ora 14:00, Digisport 1)
Obiectiv vorbind mie mi-a placut ambitia si daruirea lor. Si eu au jucat pe acelasi teren si chiar daca au stat masati in jumtatea lor au fructificat singura sansa avuta si au marcat. Bravo lor!
Greseala este a noastra pentru ca meciul asta nu trebuia sa aiba loc in conditiile astea, greseala este a noastra pentru ca am tolerat prea mult mizeriile facute de Falca asta dupa ce ne-am facut de ras la meciul ala de pomina cu Voluntariul.
Ne scoate milogul ochii cu stadionul nou si prostimea pune botul. Trebuia sa ii dam la m**** si sa il contestam meci de meci. Acum il doare la basca, e mare sef de campanie.
Răspunde
13-11-2016, 23:10,
RE: Etapa #16: UTA - Poli (13.11.2016, ora 14:00, Digisport 1)
Da intr-adevar cea mai anosta atmosfera de pana acum in acest derby, pot spune ca la mitingul de acum cativa ani care s-a desfasurat pe frig si lapovita si in care s-a marsaluit de la stadion pana in fata primariei, a fost o atmosfera muult peste cea de azi, mai cred ca au fost oameni care poate aveau bilet si nu au venit la meci ( trist), cei care stateau pe culoar in fata scaunelor nu ar fi umplut peluza goala daca s-ar fi asezat acolo pe scaune, ( nu erau atat de multi), oricum fara cei de la Timisoara in stadion cu care sa ne duelam a fost anost desi decizia le-a apartinut ( cred ca au facut asta sa arate cat suntem noi de nedrepti lasi ..penibili etc preferand sa nu isi incurajeze echipa) pacat de punctele pierdute... falca si dugaescu cred ca jubilau si sunt convins ca inca jubileaza.
Răspunde
13-11-2016, 23:30,
RE: Etapa #16: UTA - Poli (13.11.2016, ora 14:00, Digisport 1)
parca am revazut meciul de vineri, dupa care sandu, mitica, becali si restul comunistilor imputiti jubilau dupa esecul Romaniei datorita in mare parte organizarii proaste si a gazonului destul de alunecos...
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)