Etapa #22: Dacia Unirea Braila - UTA (26.02.2017, ora 11:00, Digisport 1)
26-02-2017, 14:08,
#21
RE: Etapa #22: Dacia Unirea Braila - UTA (26.02.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Determinare....zerooo...sa va fie rusine! Oare au putut sa se uite in ochii celor ce au facut deplasarea? Un mare BRAVO pentru acesti suporteri ce au calatorit o zi intreaga,din pacate sa vada niste nulitati!!!
Răspunde
26-02-2017, 14:16,
#22
RE: Etapa #22: Dacia Unirea Braila - UTA (26.02.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Un rezultat care mi a stricat toata saptamana!!! Mergem inainte, felicitari celor ce au facut deplasarea!
Răspunde
26-02-2017, 14:34,
#23
RE: Etapa #22: Dacia Unirea Braila - UTA (26.02.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Sper că a venit la timp înfrângerea asta. Aşa e la români, când ai condiţii aproape foarte bune se întâmplă ceva şi joci pe vârfuri. Brăila a meritat victoria, au fost foarte energici, întotdeauna l-au sufocat pe cel de la noi care avea mingea, chiar dacă era Strătilă sau altul. Noi de prea multe ori cu o viteză în minus. 

În meciurile astea proaste se văd defectele tuturor jucătorilor, în special faptul că iau uneori cele mai proaste decizii, de exemplu complicarea la faza de la golul 2, când adversarii au recuperat mingea în 16 metri.  

Deci trebuie să ne găsim motivarea, cadenţa şi ritmul pentru meciul următor şi să avem grijă de meciurile mult mai grele ce vin. 

Păcat de Andor pentru că e jucătorul care atunci când ceilalţi joacă prostl are capacitatea de mobilizare şi reuşită. Am rămas pe bancă cu Piccioni deşi, sincer, nu ştiu de ce nu mai putea Jorza să reziste încă 20 de minute.

Asta este, săptămâna viitoare cu "Reşiţa" avem nevoie de o victorie clară înainte de Mioveni şi Braşov.
Răspunde
26-02-2017, 15:43,
#24
RE: Etapa #22: Dacia Unirea Braila - UTA (26.02.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Am jucat fotbal pana in momentul cand am marcat, in rest am fost la mana INTAMPLARII!probabil un egal ar fi fost echitabil, pt ca si brailenii au jucat slabut dar au luat 3 puncte!scuze se pot gasi..teren, oboseala, lipsa inspiratiei etc...sper totusi sa trecem rapid peste esec si sa luam 6 puncte cu resita si la mioveni!
Răspunde
26-02-2017, 20:23,
#25
RE: Etapa #22: Dacia Unirea Braila - UTA (26.02.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Putini se aseptau sa pierdem la Braila, asta e fotbalul si nu trebuie sa facem o tragedie din meciul asta! Baietii au nevoie de sustinere si sunt sigur ca sunt si ei constienti cum au jucat si ca se poate mai mult! Cu acest lot am ajuns pe locul doi, acum au venit si patru jucatori noi, pregatrirea in Spania a fost reusita, nu exista motive de ingrijorare! Trebuie sa-i sustinem, sa fim alaturi de ei (pe sportarad sunt destui care deja critica in ultimul hal jucatorii), ca sa promovam au nevoie de noi, fara sustinerea noastra le va fi greu (vezi meciul de la baraj cu Dunarea). Sa nu uitam ca tot timpul incepem greu, cu Medias, Valcea am facut egal in prima etapa, dar pe urma ne-am revenit si am avut o serie de cateva etape fara infrangere. Cred ca la Mioveni vom avea un meci greu, acasa o sa castigam tot!
Comentatorul a fost luat din gara, de fapt asta e respectul care il are Digi pentru Liga II, pt ei e doar asa...cantitate neglijabila, de aia au si oferit doar 300 de mii pt toate echipele.
intr-un fel e bine ca a venit dusul asta rece acum si mi-e greu sa cred ca Olimpia castiga tot pana la final. Sa nu disperam si sa avem rabdare, nu cred ca lucrurile vor merge mai rau!
Istoria adevarata nu se invata la scoala!
Răspunde
26-02-2017, 21:25,
#26
RE: Etapa #22: Dacia Unirea Braila - UTA (26.02.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Dezamagitor debut la reluarea sezonului ! Slaba atitudinea si "agresivitatea" jucatorilor. Probabil sant tot cu gandul in Spania. Treziti-va !!!
Aceleasi probleme in aparare...
Trebuie sa ne revenim...dar repede ! 
In meciul cu Resita sper sa vad o alta atitudine a jucatorilor.
Răspunde
26-02-2017, 22:24, (Ultima modificare: 27-02-2017, 0:29 de Adrian07. Motivul editării: completare )
#27
RE: Etapa #22: Dacia Unirea Braila - UTA (26.02.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Capu' sus!!! UTA ARAD!
In vara , echipa asta... va scoate ARADUL in STRADA!!!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)