Etapa #24: CS Mioveni - UTA (10.03.2017, ora 18:00, Digisport 1)
09-03-2017, 15:21, (Ultima modificare: 10-03-2017, 15:47 de Kidu.)
#1
Video  Etapa #24: CS Mioveni - UTA (10.03.2017, ora 18:00, Digisport 1)
Citat:"Am reușit să câștigăm ultimul meci, a fost foarte important pentru moral. Avem trei puncte și suntem foarte concentrați pe meciul de la Mioveni. Chiar dacă ne așteaptă și o deplasare lungă, trebuie să jucăm și încercăm să câștigăm. Știm că ne așteaptă un gazon bun, deci ne convine”, a spus antrenorul Laurenţiu Roșu
Răspunde
10-03-2017, 9:52,
#2
RE: Etapa #24: Dacia Mioveni - UTA (10.03.2017, ora 18:00, Digisport 1)
19 jucători pentru Mioveni

19 jucători au făcut deplasarea, antrenorul Laurenţiu Roşu urmând să aleagă primul unsprezece dintre următorii: Miron, Barna – David, Gligor, Manea, Adili, Filaret, Copaci, Costin, Strătilă, Jorza, Tănase, Chindriş, Copil, Andor, Stahl, Vîlceanu, Ad. Petre, Piccioni.

Din lot lipsesc Muntean şi Curtuiuş, bolnavi, Polgar şi Burlă – accidentaţi. Vă reamintim faptul că CS Mioveni – UTA se joacă Vineri, ora 18, în direct pe Digisport 1.

„Mergem în ideea de a lua cele trei puncte, însă nici o remiză nu e de lepădat. Deoarece avem probleme de lot, vom juca doar cu un singur vârf, o să vedem cine va evolua în spatele lui. De altfel, aşa am procedat şi în partida cu Metalul Reşiţa. Mă bucur că Adrian Petre e un jucător de execuţie, dar mai avem şi alţii ca el” – spune Laurenţiu Roşu.

http://www.aradon.ro/19-jucatori-pentru-mioveni/1795645
Răspunde
10-03-2017, 10:06,
#3
RE: Etapa #24: Dacia Mioveni - UTA (10.03.2017, ora 18:00, Digisport 1)
De la astia, Ayza mereu mi-a dat emotii. E un fotbalist care in pofida varstei joaca excelent. Trebuie avut foarte mare grija la el.
Răspunde
10-03-2017, 13:58,
#4
RE: Etapa #24: Dacia Mioveni - UTA (10.03.2017, ora 18:00, Digisport 1)
Batem azi!!! Simplu...
Răspunde
10-03-2017, 17:19,
#5
RE: Etapa #24: CS Mioveni - UTA (10.03.2017, ora 18:00, Digisport 1)
Avem nevoie de un rezultat bun astăzi, o victorie ar fi excelentă.Hai băieții!
Răspunde
10-03-2017, 20:01,
#6
RE: Etapa #24: CS Mioveni - UTA (10.03.2017, ora 18:00, Digisport 1)
Mai desfaceti o bere! Victorie azi!
Răspunde
10-03-2017, 20:15,
#7
RE: Etapa #24: CS Mioveni - UTA (10.03.2017, ora 18:00, Digisport 1)
Jucam execrabil!
Răspunde
10-03-2017, 20:58,
#8
RE: Etapa #24: CS Mioveni - UTA (10.03.2017, ora 18:00, Digisport 1)
Dupa ce a intrat Ionut Tanase s-a jucat mult mai frumos, dar pana in momentul respectiv nu am aratat asa mult ca o echipa care merita promovarea.
Vilceanu are tehnica buna, dar inca nu ii asa hotarat pe finalizare, Petre a stralucit cand a fost nevoie de el,iar la Copil vad putina schimbare in bine, vad determinare dar mai are inca de munca. Felicitari echipei, felicitari celor care au facut deplasarea, saptamana viitoare sper la o victorie cu Brasovul.
Răspunde
10-03-2017, 20:59,
#9
RE: Etapa #24: CS Mioveni - UTA (10.03.2017, ora 18:00, Digisport 1)
Am castigat desi nu am jucat grozav, cu atat mai imbucurator. Mioveniul e o echipa jegoasa si rudimentara, mai trebuaiu sa ia vreo 3-4 galbene. Apararea noastra in zona centrala e cam praf, cred ca Adili a demonstrat astazi ca merita o sansa in fata oricaruia dintre cei doi fundasi centrali. Cred totusi ca am castigat doi oameni in aparare, Filaret si Adili, daca revine Munteanu pe dreapta, cu Adili mutat in centru..ne mai ramane maxim o gaura. Cred ca putem promova si asa, dar pentru liga 1 asta va ramane la "to do".
Răspunde
10-03-2017, 21:31,
#10
RE: Etapa #24: CS Mioveni - UTA (10.03.2017, ora 18:00, Digisport 1)
Felicitari ! 3 puncte mari !
Răspunde
10-03-2017, 22:34,
#11
RE: Etapa #24: CS Mioveni - UTA (10.03.2017, ora 18:00, Digisport 1)
Într-o cursă pentru promovare se mai câştigă şi aşa meciurile: pragmatic, exploatând la maxim talentul ofensiv al unor jucători (la noi există cu carul aşa ceva, cel puţin pentru nivelul ligii secunde), cu noroc în privinţa deciziilor de arbitraj şi, mai ales, la propriile greşeli, chiar dacă au fost destul de multe. Ei au avut gol valabil zic eu, dar norocul nostru adevărat e că arbitrii au văzut cum fundaşul l-a lovit pe Petre fără minge. Avem lot, avem antrenor, într-adevăr avem puncte mai vulnerabile în apărare dar până una-alta să privim şi altfel lucrurile: sunt jucători arădeni, se vede că îşi doresc, şi iată că la rândul lor ne ajută în atac! Manea-Gligor-Chindriş-Miron-Filaret, toţi arădeni, sunt la vârful carierei. E normal să le fie greu, dar eu îi dau dreptate lui Gligor: meciurile le câştigă sau le pierde toată echipa.  

Să batem Braşovul ca să le ducem şi lor cuţitul la gât. Mioveniul trebuie acum să tragă tare în meciurile directe pe care le mai are cu Sepsi, Satu Mare sau Juventus.
Răspunde
10-03-2017, 22:44,
#12
RE: Etapa #24: CS Mioveni - UTA (10.03.2017, ora 18:00, Digisport 1)
F importante cele 3 puncte, obtinute in fata unei echipe ce poate invinge orice echipa din liga 2!
Răspunde
11-03-2017, 4:30, (Ultima modificare: 11-03-2017, 4:31 de adymax.)
#13
RE: Etapa #24: CS Mioveni - UTA (10.03.2017, ora 18:00, Digisport 1)
Felicitari echipei petru cele 3 puncte foarte importante si celor care au facut deplasarea. Trebuie sa recunoastem ca am avut ajutorul arbitrilor la victoria asta. Mi-a placum cum am jucat pana la primul gol cand sa jucat pe contre si in viteza si am reusit sa punem stapanire pe adversar si sa ne instalam in jumatatea lor, asa a venit si golul. Dupa gol ne-am relaxat si a venit si golul Mioveniului perfect valabil dar anulat. Valceannu si Stratila mi s-au parut stersi la fel si David care a gafat decisiv de cateva ori.   Adili mi-a placut si mie si merita sa inceapa titular la fel si Tanase.
Răspunde
11-03-2017, 9:57, (Ultima modificare: 11-03-2017, 10:02 de Kidu.)
#14
RE: Etapa #24: CS Mioveni - UTA (10.03.2017, ora 18:00, Digisport 1)
Ieri am dat peste o echipa foarte buna unde victoria a fost mult mai dificila decat ar fi trebuit sa fie cea in meciul de la Braila.
Faptul ca am marcat rapid ne-a facut meciul mai usor insa in prima repriza, argesenii ne-au presat si ne-au aratat inca o data ca apararea este punctul nostru slab.

Eliminarea jucatorului de la Mioveni a fost justa la fel cum si golul lui Ayza a fost valabil pentru ca semnalizarea de off-side a fost eronata. Inca o data si-a aratat clasa chiar daca are o varsta.
Nu stiu cum ar fi decurs soarta partidei odata egalati insa tot arbitrajul la nivelul esalonului secund este slab. Ieri am fost noi cei favorizati insa in dese randuri a fost invers, ba chiar mi-ar mult ne-au fost viciate rezultate (vezi meciul de la Brasov).
Acum asta e, trei puncte sunt trei puncte. Baietii ne-au facut week-end-ul placut.

As mai vrea sa remarc intelingenta lui Laurentiu Rosu care ne arata inca o data ca este antrenor, ca are reactie si schimbarile sale sunt reusite. Mi-a placut siguranta pe care Adili a dat-o in aparare dupa intrarea lui.
Răspunde
11-03-2017, 11:08,
#15
RE: Etapa #24: CS Mioveni - UTA (10.03.2017, ora 18:00, Digisport 1)
Sunt putin nemultumit dupa meciul de ieri pentru ca echipa noastra are potential dar din pacate parem intr-un oarecare regres fata de ultimele etape din sezonul trecut.Mi-a placut foarte mult ieri ,cred ca de fapt tuturor jocul lui Adili,baiatul asta nu trebuie sa lipseasca din primul unsprezece!Am convingerea ca odata cu recuperea completa a lui Tanase si Andor vom castiga mai multa consistenta la mijloc iar jocurile mai putin reusite de la Braila si Mioveni vor deveni istorie.
Răspunde
11-03-2017, 11:35, (Ultima modificare: 11-03-2017, 11:41 de Adrian07. Motivul editării: completare )
#16
RE: Etapa #24: CS Mioveni - UTA (10.03.2017, ora 18:00, Digisport 1)
Brasovenii vin degeaba pana la Arad. Victorie Duminica pentru toata suflarea care merge la meci!!!
UTA ARAD!!1
Umplem Otto si ii bagam mintile in cap lui Talnar!!!
Răspunde
11-03-2017, 14:43, (Ultima modificare: 11-03-2017, 15:14 de Triple H.)
#17
RE: Etapa #24: CS Mioveni - UTA (10.03.2017, ora 18:00, Digisport 1)
Am obtinut o victorie norocoasa ieri la Mioveni, dar ... vorba cuiva de mai sus "Într-o cursă pentru promovare se mai câştigă şi aşa meciurile: pragmatic" . Asa este, insa trebuie sa ne reglam jocul, sa fie cat de cat constant. Observ ca incepem mai mereu slab repriza a doua, Mioveniul a avut 2-3 ocazii f.bune chiar in debutul reprizei a doua. Noi, parca adormiti.
Comentatorii meciului au precizat si ei, ca nu convingem ca si joc, ca suntem pretendenti la promovare si ca ei nu vad o schimbare majora in joc fata de finalul sezonului trecut, spre exemplu. Foarte mult nu-i pot contrazice, ca jocul nu mergea cum trebuie, mai ales in acele momente.
Se vede intr-adevar ca suferim rau in aparere, Adili chiar a intrat bine si cred ca e demn de a fi titular, astept revenirile lui Muntean si Burla, e nevoie de ei. Mai am avea nevoie de macar un fundas bun la vara, pe care sa ne putem baza, vedem eventual ce putem lua (bun valoric) si de la echipele de prima liga care ori retrogradeaza ori pe final de contract de la alte echipe. Altfel, apararea va ramane si in prima liga prea slabuta, prea vulnerabila.

3 puncte sunt 3 puncte, noroc ca "tusierul" e semnalizat total eronat golul lui Ayza. Intrarea lui Tanase s-a simtit bine, vine cu suturi bune de la distanta, a mai tinut mijlocul acolo (Jorza n-a prea fost in meci), aici sunt de parere ca suferim, la nivelul mijlocasilor centrali, am avea nevoie de un om de valoare, pt ca ne vor astepta meciuri grele in Liga 1 in caz de promovare, eu zic ca nu ne permitem sa neglijam nici zona asta.
Valceanu cu mingea la picior se descurca bine, e tanar, are viitorul in fata... Stratila imi pare sters de ceva timp, nu stiu ce se intampla cu el, se vede prea putin in joc in meciurile cu miza. Cu atat mai imbucurator e faptul ca revine Andor, pt ca avem nevoie de consistenta la mijlocul terenului ("spune-mi ce mijloc ai, sa-ti spun ce echipa ai").
Petre desi n-a lovit calumea cu capul la faza golului 2, si-a facut datoria si ne-a asigurat linistea pe finalul de meci, o centrare buna a lui Tanase.

Una peste alta, o victorie importanta... ne asteapta meci mare cu FC Brasov etapa viitoare la Siria, Talnar si Fl.Petre sunt f.optimisti, ramane doar sa le dam peste nas.
Noi trebuie sa umplem stadionul, si sa ne purtam echipa spre o noua victorie, una care ne-ar mentine un ritm sustinut... catre Liga 1.
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
11-03-2017, 15:50,
#18
RE: Etapa #24: CS Mioveni - UTA (10.03.2017, ora 18:00, Digisport 1)
Cu părere de rău dar nu știu ce se întâmplă cu băiatul ăsta David?Pare că nu face față la UTA. Ezitant , mai ales în careu ,respinge aiurea mingile ,de foarte multe ori direct la adversar in careu , faulturi inutile și riscante ,autogol ...pare depășit de condiția de a se impune la UTA... ar trebui căutat o variantă fiabilă de înlocuire.
Mi-a plăcut cum a reacționat Roșu cu schimbările și zvâcnirile lui Vâlceanu.Totuși nu mi-au plăcut perioadele de dominare ale Mioveniului deși erau in inferioritate , în final bine că am învins ,sperăm la o victorie și cu Brașovul.
Hai UTA!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)