Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
13-06-2017, 20:24,
#13
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
Giuliano, ai dreptate in multe din ceea ce spui. Am vazut foarte bine ce ai scris, nu e nevoie sa ma iei peste picior si nici sa-mi sari la gat. Am vrut doar sa subliniez faptul ca, probabil, sunt foarte multi prin toata lumea care sunt vaduviti de o astfel de decizie, mai multi decat se strang in mod normal la un meci. Si acest lucru am spus-o ca un element pozitiv (faptul ca UTA are mai multi fani decat banuiesc unii dintre noi) si nicidecum ca o critica sau mai stiu eu ce. Si, NU, nu pot impartasi parerea unora care spun ca suporterii adevarati sunt doar cei care merg la fiecare meci si au abonamente.
Cum de altfel nu pot fi de accord nici cu cei cativa, fie ei si moderatori, care mereu au un ghimpe impotriva celor care nu le impartasesc parerea. Nu sunt nici eu nou pe forum, si nici tanar nu mai sunt, si chiar daca nu am mai postat de cativa ani nu inseamna ca nu am citit zi de zi. Am fost lezat de o afirmatie a catorva ca daca nu esti aradean nu esti suporter al UTA-ei adevarat si de aceea am luat o pauza. Nu intru in polemica, nu merita.
Si din nou iti dau dreptate, si la faza cu abonamentele. Sper sa pot gasi sectiunea pe forum unde ma pot informa cum pot comanda de la distanta abonament si alte material promo, daca nu un PM ar fi util si apreciat. Multam pt sugestie.

(13-06-2017, 19:52)Giuliano a scris:
(13-06-2017, 19:05)Giuliano a scris: Eu pot înţelege frustrarea celor care nu sunt în / din Arad şi îmi pare rău pentru ei, chiar sunt victime colaterale... lăsând la o parte excepţiile nefericite ale celor care din motive obiective nu pot fi la meci..."

Mi se pare aiurea să fiu nevoit să mă citez singur dar poate trebuia să bolduiesc acest pasaj...

Altfel, cred că şi deminitatea şi respectul sunt branduri şi produse de marketing, ce spuneţi? Mi-aş dori să vă întreb când a fost ultima dată când vreun şmecheraş v-a combinat să-i faceţi un serviciu gratuit şi aţi acceptat? Că aşa, să dăm altora lecţii despre cum să gestioneze banii clubului (care apropo, repet, vin de la suporteri aşa cam într-o proporţie de maxim 5% din bugetul clubului) e uşor. Am tot respectul pentru suporterii UTA-ei din alte părţi dar o să am şi mai mare respect când voi vedea un astfel de suporter că la începutul sezonului îşi achiziţionează un abonament, ştiind că nu va ajunge la 99% dintre meciuri, doar pentru a ajuta clubul pe care-l susţine. Că, după câte ţin eu minte, termenul de "suporter" cam asta înseamnă. Să oferi tu sprijin complet clubului nu să ceri clubului să renunţe la bani pentru tine.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1) - de suporterutabuc - 13-06-2017, 20:24

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)