Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
16-06-2017, 0:52,
#80
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
Avem, prin urmare, si motivatia pentru care a fost indepartat Andor? Mult prea putin discutata si cu batista pe tambal... Asta, asa ...sa nu mai aduc in discutie si momentele Copil si Burla. Nu stiu cata influenta poate avea un antrenor (observatie facuta in special pt contestatarii lui Rosu) si cata putere de decizie are conducerea. Aia cu painea si cutitul. Dati-mi va rog macar 3-4 exemple de antrenori din Romania care se impun in fata conducerii...indiferent cat de simpatica ori antipatica ne-ar fi ea.... Se poate sa gresesc... pe plan international, dar cred ca recordul lui Otto Rehhagel de 11 ani la Werder Bremen sta inca in picioare plus un titlu la CE cu Grecia in 2004 (si grecii mari amatori de dat suturi in fund)....asa ca azi e pe nicaieri,,,, balcanisme, ce mai ....
(16-06-2017, 0:08)Giuliano a scris: Am văzut momentul şi chiar mi s-a părut deplasat. Dar de unde eram (nu vedeam bine primele două rânduri) nu mi-am dat seama cât de aproape s-a dus fumigena de peluză, am remarcat doar furia cu care a fost aruncată. Oricum, atitudinea lui Petre a fost execrabilă cam pe tot parcursul returului. Declaraţiile, atitudinea faţă de coechipieri şi faţă de joc, mimica, limbajul corpului, toate trădau un jucător care se crede mult prea bun pentru echipa la care joacă şi care abia aşteaptă să plece spre zări mai însorite. Doar că după evoluţiile sale în aceste două meciuri împotriva unei echipe din coada primei ligi, s-ar putea să aibă o surpriză neplăcută. Dar e timp zilele următoare pentru lucrurile astea.

Dacă tot s-a deschis acest subiect. Nu cred că discuţiile cu jucătorii la finalul meciului sunt cea mai bună soluţie. Ei furioşi, noi şi mai furioşi, se poate ajunge la lucruri urâte. Dar asta nu scuză cu nimic atitudini ca cea a lui Petre sau ca cea a lui Manea. Dar, în ultimii 4 ani s-a văzut că toleranţa actualei conduceri faţă de atitudini ca acestea are o limită. Şi cred că lucrurile astea nu vor rămâne fără urmări.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30) - de suporterutabuc - 16-06-2017, 0:52

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)