Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
16-06-2017, 7:34,
#84
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
Cea mai corecta si buna analiza dupa acest meci am citit-o pe pagina de facebook Ultras Arad. Respect :

"Tot parcursul vieții noastre e o nesfârșită luptă între bine și rău. Această luptă se dă pe toate fronturile, chiar și în interiorul nostru.
În România, se pare că fotbalul modern și valuta au câștigat. Valul clonelor mizerabile și al echipelor fără identitate a strivit cluburile de tradiție, istoria, fanii înfocați și, în cele din urmă, dragostea și speranțele noastre că vom mai putea iubi echipa favorită nu doar pentru ce reprezintă, ci și pentru rezultate.
E greu să te recunoști înfrânt când ți-ai pus toate speranțele într-o minciună pe care te-ai forțat singur s-o crezi. Noi, la Arad, facem asta de doi ani deja. E al doilea an în care am refuzat să fim realiști. Am rămas fideli, trup și suflet, ideii că o armată de glasuri puternice și inimi calde poate împinge din spate niște simpli jucători să-și depășească nivelul și să facă o minune, iar realitatea ne-a lovit din nou și mai crunt, încercând să ne trezească.
Ăsta-i adevărul, acest sistem de promovare nu este potrivit pentru fotbalul de la noi. Barajele sunt mult prea dezechilibrate și nu ar trebui să se joace în două manșe. Diferența de valoare dintre un lot de Liga 1 și unul de Liga a 2-a este enormă. Pe prima scenă a sportului rege vor mai juca mult timp de acum încolo aceiași actori fără farmec, iar noi nu suntem capabili să oprim acest lucru.
În schimb, știți cu toții că atunci când iubești refuzi să vezi viața cu ochii cu care o vedeai înainte să cunoști acest sentiment. Dacă va fi să mai fie, noi probabil vom "da cu capul" din nou pentru că așa ne-am jurat și ne jurăm la fiecare meci, că vom fi mereu alături de iubirea noastră. Vom rămâne acolo, în spatele porții, indiferent ce vremuri ne așteaptă și vom răzbi în continuare în furtuna asta de tristețe și dezamăgiri, ghidați de undeva din depărtare de lumina unui ideal.

Pentru noi doar UTA contează!"
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30) - de Redpunk_one - 16-06-2017, 7:34

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)