Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
16-06-2017, 12:59,
#93
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
mor cand va citesc. cum p*** mea sa spuneti ca nu s-a dorit promovarea? ca falca, ca MESZAR...
1. MESZAR si-a dorit promovarea, si nu a spus ca vom promova cand Aradul e pregatit, declaratia lui a fost alta, dar marii ziaristi din Arad scriu ce vor ei.
2. data viitoare fiti atenti pe mana cui ajung fumigenele, aia care au aruncat cu ele in teren trebuiau pusi la  punct, sau sa plateasca ei amenda, sa vad daca le convine.
Cat despre meci, au fost mai buni, mai experimentati. Nu-s de acord cu reprosurile la cald, imediat dupa meci. Sa fim seriosi, ne-a vandut Miron? Ce-s cu astea? Cum sa-i reproseszi asta unui om care chiar pune suflet, e un baiat de caracter si ne-a scos de atatea ori in timpul campionatului. La golul doi se vede ca aluneca, intrati sa vedeti meciul, Gligor se si opreste din alergat pt ca era sigur ca Miron ajunge la minge. Eu sper ca Miron, Manea, Gligor,Jorza, Tanase, Chindris, Curtuius, Sthal, Adili, Stratila, chiar si Muntean (nu putem judeca un jucator dupa un tur, oricum nu a facut greseli decisive cum facea David), acestia trebuie pastrati si adusi cel putin doi fundasi centrali, un fundas stanga, un mijlocas si doi atacanti buni, altfel nu avem nicio sansa la anul. Sezonul trecut am terminat pe doi la egalitate cu Medias, sezonul acesta pe trei... Au plecat Rus si Hlistei, Botis retras, si nu au fost adusi jucatori de aceasi valoare in locul lor. Piccioni nu e ce ne-am dorit, Valceanu la fel, nu a fost adus niciun fundas crentral.
Chindris a progresat mult fata de sezonul trecut, nu mai alearga ca un bezmetic fara nicio orientare, e mai matur in joc si asta cred ca e meritul lui Rosu. La timisoara in 21 a fost printre cei mai buni de pe teren alaturi de Jorza si Curtuius. Petre pare indolent, ieri a avut cateva mingi si a facut fault in atac, nu vreau eu sa-l judec, dar sper sa-si revina pt ca avem nevoie de el daca ramane.
sunt sanse 50 % sa ramana Rosu antrenor si in sezonul urmator, antrenorii buni au deja contracte semnate cu alte cluburi.
Inca se simte dezamagirea dupa un nou sezon ratat din cauza unor meciuri cu Afumati, luceafarul oradea, balotesti sau brasov, data viitoare sa fie mai atenti, un campionat se pierde cu echipe "mici". ce folos ca am castigat la Juventus, acasa cu Sepsi, cu Olimpia, la Mioveni, la Chindia? Trebuie multa concentrare si cu asa zisele echipe mici.
Cred ca totul  s-a jucat pe teren, trebuie sa mergem inainte, ne asteapta un nou sezon greu, au promovat din C echipe bune, sustinute de primarii, Sibiul are echipa buna, l-au adus pe Pelici, Pitestiul la fel, Poli l-a adus pe B. Andone antrenor, nu  o sa fie usor, dar eu unul cred ca se poate promova la anul cu conditia sa fie adusi 4-5 jucatori buni.
Jucatorii sa nu mai plece urechea  la tot felul de comentarii negative care vad in orice meci un blat.
 Sper sa se finalizeze odata si motorul, si FN, e important sa jucam noul sezon in Arad!
Ionut Popa e un gunoi de om, un nesimtit care a uitat ca a mancat o paine la UTA, un blatist nenorocit, am fost prea bland cu-n asa om lipsiit de caracter si de orice urma de educatie. Sunt foarte dezamagit de astia care imediat dupa meciul tur au vorbit cu el cu "Nea popica". BINE CA DAM IN JUCATORII NOSTRI !!!!

Voi fi acolo in peluza si in noul sezon si imi voi cumpara din nou abonament.
parca in D si in C eram mai uniti! 
S-au facut si greseli, dar hai sa vedem unde s-a gresit, ce e de facut si sa nu abandonam lupta!
Istoria adevarata nu se invata la scoala!
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30) - de Robi - 16-06-2017, 12:59

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)