Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
02-09-2017, 12:54,
#21
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
fata de anul trecut si fata de acum doi ani am involuat serios! Am pierdut doi atacanti si pilonul din aparare si se pare ca nu vom revenii prea curand! Asta este, mergem inainte!
Răspunde
02-09-2017, 12:55,
#22
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
Încredere totala...vai de p*** noastra
Răspunde
02-09-2017, 12:56,
#23
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
Am avut noroc si am facut egal. Daca erau mai hotarati cei de la balotesti ne mai dadeau un gol pe final. Cred ca pretentiile noastre sunt prea mari pentru posibilitatile acestor jucatori de fotbal. Daca ne plangem de arbitru dupa un meci cu balotestiul cand am primit un penalti gratuit atunci nu cred ca se poate pune problema promovarii.
Răspunde
02-09-2017, 12:56,
#24
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
Poate la anul... Pacat!
Răspunde
02-09-2017, 13:18,
#25
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
Asta putem în momentul asta...capul sus! Ii dam pe toți afară și jucam cu juniorii! Tot aia e...
Răspunde
02-09-2017, 13:25, (Ultima modificare: 02-09-2017, 13:30 de Kapa.)
#26
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
Acum am ajuns de la meci, unde am vazut urmatoarele lucruri, Stratila cere schimbare in prima repriza, nu am inteles cum s-a accidentat ( sper ca e pe bune ) am vazut la pauza cum unii dintre jucatorii nostri in drumul spre vestiare, il injurau pe Mihalcea ( mi se pare inacceptabil) dupa pauza Mihalcea nu a mai revenit pe banca ( no coment) atmosfera nu mi se pare ok de loc, parca unii jucatoril-ar lucra, in fine Degringolada e cuvantul de ordine la UTA... trist ceea ce se intampla, sincer nu ma asteptam
Răspunde
02-09-2017, 13:34,
#27
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
Si a dat demisia!!! Oleee!!!
Răspunde
02-09-2017, 13:45,
#28
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
Situatia e destul de dramatica oricum. Ori jucatorii l-au lucrat ceea ce e grav pentru ca inseamna ca nu au caracter si au sabotat obiectivul ca sa scape de Mihalcea, ori Mihalcea a gresit campania de transferuri si nu se poate impune in vestiar
Cel care il va urma trebuie sa antreneze echipa facuta de Mihalcea...greu. Cred ca va urma inca un an greu pentru noi. Pacat
Răspunde
02-09-2017, 13:55, (Ultima modificare: 02-09-2017, 13:56 de Kapa.)
#29
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
Pt mine e clar a fost tradat de jucatori... Stratila e clar ca stia ceva din moment ce a cerut schimbare iar Ciuca l-a injurat pe Mihalcea in drum spre vestiare da din pacate am ramas cu jucatori fara caracter care nu au ce cauta la UTA, s-a dus naibii tot
Răspunde
02-09-2017, 14:01,
#30
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
Nu s a dus nimic...5 pct de locul 1!!! Dar jocul nu ne da sperante si cel ce vine trebuie sa schimbe rapid tot!
Răspunde
02-09-2017, 14:03,
#31
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
Mihalcea a fost lucrat de unii jucători...motivul nu-l știu, o fi fost prea dur cu ei, n-a știut să se facă ințeles....habar n-am. Acum mingea este in terenul conducerii, trebuie adus un antrenor cu carte de vizită, un antrenor experimentat, sunt destui care stau pe margine.
Răspunde
02-09-2017, 14:31, (Ultima modificare: 02-09-2017, 14:32 de maryan.)
#32
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
Eu nu renunțam la Mihalcea! Sau dacă renunț la el aduc un antrenor ce nu sta la discuții cu Stratila sau Ciuca! Sincer prestația asta o aveam și fără ei! Păcat...suntem pe punctul sa mai compromitem un sezon! Doamne dă-i sa ia conducerea hotărâri înțelepte pt ca nimic nu e pierdut...ÎNCĂ!
Răspunde
02-09-2017, 15:11, (Ultima modificare: 02-09-2017, 15:15 de I 929.)
#33
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
Fază mai penibilă în totalitatea ei, de la arbitrii la cum am tratat-o noi, decât cea de la golul doi al Baloteştiului nu ţin minte să mai fi văzut. În primul rând nu e posibil să iei două goluri aşa nici la antrenament: un şut slab şi parabil pentru un fost campion al României şi dacă acesta ar fi ajuns la 50 de ani, iar apoi o banală centrare în careu de unde nici nu am ieşit la offside, nici nu am reuşit să respingem. Aici s-a văzut, zic eu, faptul că Mihalcea a fost lucrat de unii jucători. Chiar dacă nu sunt greşeli flagrante, e de ajuns să joci cu frâna de mână trasă pentru ca adversarul să-ţi dea gol. Şi ce adversar am avut azi...
Ca să termin cu faza respectivă, arbitrul a greşit pentru că nu a ţinut mâna sus până când s-a bătut faza de prima oară. S-a comportat ca la o lovitură liberă directă şi de aceea noi ne-am pus la zid şi jucătorul Baloteştiului a tras direct la poartă. Arbitrul a ridicat mâna când a fluierat talpa, dar apoi a lăsat-o jos. Faza a doua cu neacordarea autului de poartă, semnalizarea tuşierului...penibil, ce mai. Dar asta nu scuză cum am luat două goluri la aceeaşi fază, în două moduri total diferite. 

Ce să faci, să schimbi jucătorii şi să renunţi la obiectiv? Celelalte rezultate din serie nu prea spun asta, încă nu e pierdută lupta. Deci clar trebuie schimbat antrenorul pe care într-adevăr l-am plăcut pentru stilul dur, faţă de Roli sau Roşu, dar uite că atunci când lucrezi cu jucători români "cu personalitate", îţi trebuie şi tact. Nu e întotdeauna o virtute să fii franc, să spui adevărul (tău) verde-n faţă pe un ton ridicat, mai ales după un meci bunicel cum a fost cel cu Mioveni şi în condiţiile în care ai un obiectiv de îndeplinit. În plus, azi am jucat şi cu un singur vârf, şi cu un singur închizător tot meciul. Rezultatul: două goluri date de fundaşi, două goluri primite.

Cine să vină acum? Să vedem, prefer să nu spun nume la cald pentru că îmi vin în minte doar prostii. Pe undeva îmi pare rău de Laurenţiu Roşu, în locul altor experimente mai bine aş merge pe mâna unui antrenor inteligent care, poate, a învăţat din unele greşeli şi are sigur sete de revanşă.

Edit: Pe de altă parte, fiindcă am văzut postarea lui Giuliano de pe blogul lui, da, prin faza asta jucătorii şi-au asumat o mare mare responsabilitate. Practic, aproape oricine ar veni, acum ei trebuie să zbârnâie. Oricum, conducerea trebuie să dea şi amenzi pentru ca să nu plătească doar antrenorii.
Răspunde
02-09-2017, 15:24,
#34
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
Eu nu as renunta la Mihalcea. Cu astfel de jucatori esti mereu in pericol. Si asa nu am nicio certitudine ca aducand alt antrenor vom promova.
Unii dintre ei nu au caracter, altfel nu s-ar fi pretat la o astfel de boicot.
Sper ca Meszar sa aiba luciditate si sa intoarca situatia pe toate partile pentru ca ceea ce se intampla este inacceptabil.

Cat despre golurile lui Grahovac, ce as mai putea spune. Sa se duca acasa, sa isi creasca copiii dar aici nu mai are ce cauta. Este rusinos ce a facut.
Răspunde
02-09-2017, 15:35, (Ultima modificare: 02-09-2017, 15:35 de robert.)
#35
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
Cred ca e greu sa intorci o asemenea situatie, cand se rupe ceva in felul asta cam greu pentru ca nu poti sa mai aduci asa inca 3-4 jucatori noi in plin campionat si probabil nici antrenorul nu prea mai poate lucra cu anumiti jucatori?. Poate si sistemul de joc folosit de Mihalcea e prea mult pentru anumiti jucatori pe care ii avem. Cred ca trebuie facuta o analiza din toate punctele de vedere si luata o decizie clara.
Răspunde
02-09-2017, 15:52,
#36
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
Asta nu e portar sa fim serioși, e mult sub Miron! Nu aveam nevoie de circarul asta sincer
Răspunde
02-09-2017, 16:33, (Ultima modificare: 02-09-2017, 16:49 de Cristi_Arad.)
#37
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
Fratilor treaba e groasa rau de tot. Nu vreau sa par fatalist, dar e o debandada generala la club, iar riscul sa compormitem sezonul e urias.
Cum e posibil sa ajunga jucatorii sa injure antrenorul si sa il sape, pierzand intentionat puncte importante??? Si sa nu aveti dubii, pentru ca asta e adevarul. Tot vestiarul e impotriva lui Mihalcea. Erau jucatori in tribuna azi care comentau la schimbari "baa da asa schimbare faci? post pe post??"
Dar oare jucatorii cand il alunga pe Mihalcea sunt constienti ca ei ai fost adusi si sunt platiti ca sa joace fotbal si au obiectiv o promovare?
Condru parea coplesit dupa meci si spunea ca intr-adevar e un moment foarte dificil pe care trebuie sa avem grija cum il gestionam.
Dar sunt mai multe probleme, una ar fi cea cu Mihalcea, aici cred ca ar fi trebuit sa intervina conducerea si sa puna fata in fata banca tehnica si jucatorii daca stia ca exista ruptura asta intre ei. O alta problema e cum bine spunea cineva azi, oare nu am avut noi ouale prea mari cand nu am vrut sa fim " parte din sistem" si acuma suferim si din cauza arbitrajelor? Asta pe langa problemele din bucataria interna.
Ce facem acum? Pleaca Mihalcea? Cine vine in locul lui sa preia o echipa cazuta la mijlocul clasamentului si cu jucatori adusi sa se plieze pe stilul de joc al lui Mihalea? Presiunea va fi mare de acum la fiecare meci. Cine vine si isi asuma presiunea asta?
Răspunde
02-09-2017, 16:35, (Ultima modificare: 02-09-2017, 16:37 de cristi b.)
#38
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
Am abonamentul chiar deasupra bancii noastre tehnice. In prima repriza Mihalcea striga mereu la ei sa nu mai joace cu pase inapoi, ei tot inapoi pasau. A cerut de nenumarate ori sa vina om la bara a doua la fazele fixe, nu s-a intamplat asta decat in repriza secunda cand a venit Scutaru si a si inscris, Adili a venit la banca si a strigat : "Nimeni nu intelege sa vina la bara a doua " ! Dupa pauza nu l-am mai vazut pe Mihalcea ci doar pe Mihali care le cerea sa intre si sa paseze pe spatiile libere, bineinteles ca nimeni nu s-a conformat! Dupa ce am efectuat toate schimbarile, Stahl nu a mai alergat deloc, la apostrofarile lui Mihali a motivat ca a facut intindere; nu l-am vazut sa schiopateze nici macar o data, sper sa fie asa cum a spus ! Ultima data cand a strigat Mihalcea la ei, a strigat JUCATI, SUNTEM UTA !
Răspunde
02-09-2017, 16:37,
#39
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
Afara cu toți mercenarii ăștia! Sa rămână mihalcea
Răspunde
02-09-2017, 16:40,
#40
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
Oricine ar veni, sa zicem ca vine un antrenor ok ce performanta sa faci cu asemena caractere infecte sincer sunt foarte dezamagit acesti jucatori ( o parte ) nu ma mai reprezinta si nu vreau sa ii mai vad in Tricoul UTA-ei nu poti murdari un asemenea simbol astazi am vazut un om mai in varsta plangand la sfarsitul meciului zicea ( nu Mihalcea e de vina, nu Mihalcea e de vina) era constient probabil ca nu o sa mai apuce aceasta echipa in Liga I !
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 6 Musafir(i)