Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
02-09-2017, 18:41,
#53
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
Situatia este delicata la echipa. Cineva trebuia sa isi asume rezultatele si jocul echipei. A facut-o barbatul Mihalcea. A avut onoare. Personal nu mi-a placut stilul de joc al echipei de la mijloc in fata. In nici un meci vazut de catre mine nu am vazut forta in atac.
Jucatorii, chiar fara caracter fiind, au dovedit unitate de grup si cu exceptia catorva se vede ca si-au pus in gand sa il rastoarne pe Mihalcea. Ei au acum o mare responsabilitate, sa demonstreze ca nu ei sunt de vina, ci antrenorul. Asteptam raspunsul lor.....pe teren. 
Mihlacea a platit cu capul. Jucatorii trebuie sa plateasca cu ce ii doare (banii). Asa cum la victorii echipa e platita, la rezultate negative plata trebuie sa vina in sens invers. Conducerea trebuie sa le arate jucatorilor ca e cea care conduce clubul si ca orice derapaj trebuie sanctionat.

Indiferent de numele antrenorului care va veni eu as impune ca politica a clubului jocul cu mingea pe jos inca de la portar. De asemenea UTA trebuie sa renunte la trasul de timp si simulari indiferent de adversar si de scor. Suntem un club mare, de traditie si trebuie sa jucam fotbal 90 de minute. Vom ajunge sa fim respectati macar, daca nu chiar iubiti cu ajutorul rezultatelor bune. Suntem UTA!
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad) - de mash510void725 - 02-09-2017, 18:41

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 4 Musafir(i)