Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
02-09-2017, 19:25,
#57
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad)
De acord cu tine Cristi, asa cred si eu, insa conducerea a facut deja alegerea, si anume indepartarea antrenorului in loc sa schimbi jumatate de lot. Mereu a fost mai simplu asa.

Intreaga prima repriza a strigat la ei, iar cand a ramas fara o critica specifica a spus doar "jucati, suntem UTA", in momentul ala am crapat de rusine, si de nervi, si de orice. L-a pauza n-a mai revenit, am ramas socat, ce naiba... am egalat, si pe urma am marcat golul 2, revenim in joc, respiram... dar la golul 2, egalizator pt Balotesti sa fac o criza de nervi.. NU SE POATE ASA CEVA, la faza aia nu au "dormit" ci e lucratura pe fata!!!! Numai la judet mai vezi asa ceva, poate nici la aia.

Si s-a ajuns la inlocuirea antrenorului, in primul rand pt ca Mihalcea si-a dorit sa renunte, s-a vazut la conferinta de presa ca nu mai poate cu ei (si uitandu-te pe teren ce se intampla asa si e), era mahnit.

Sincer preferam sa spuna in fata microfoanelor tot ce l-a deranjat in aceasta perioada, si pe urma sa plece, asa cum avea de gand oricum. Macar asa aflam si noi in mod public care sunt "capii" care au pus la cale mizeria asta.

Iata si dezavantajul aducerii jucatorilor "experimentati", sunt foarte "uniti", si desi au venit recent la echipa, gen alde Ciuca, isi permite sa il injure pe antrenor. Sunt niste FETE, nu cumva sa urli la ei, sunt sensibile, pana la urma ce a cerut Mihalcea ? Respectarea numelui UTA, combativitate, dorinta, domnii jucatori nu vad la fel lucrurile prin urmare unii au plecat deoarece nu rezista presiunii (gen Roman), altii se dau loviti (Stratila), altii isi injura antrenorul (Ciuca)

Din pacate, desi il placeam mult pe Mihalcea, chiar aveam mari sperante cu el ca poate fi cel mai potrivit antrenor sa ne duca in Liga I, fiind un tip ambitios care isi propune sa ajunga sus, nu poate nici el cu astfel de jucatori (sa nu se inteleaga tot lotul) dar conducerea a facut pana la urma cel mai la indemana lucru: SCHIMBAREA antrenorului.
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #6: UTA - CS Balotești (02.09.2017, ora 11:00, TV Arad) - de Triple H - 02-09-2017, 19:25

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)