Stadionul "Otto Greffner" Siria
27-02-2017, 10:26,
#1
Stadionul "Otto Greffner" Siria
Cum asta va fi casa noastra in retur pana cand "Motorul" va fi refacut, am deschis topic separat.

Pana ieri era montata doar o peluza pe partea dinspre sosea. Sunt minitribunele ce formau tribuna a II-a pe "Motorul":
[Imagine: 6GKZHYk.jpg]

[Imagine: nGpsqLH.jpg]

[Imagine: hzEV0D0.jpg]

Am inteles ca se va monta si cealalta tribuna precum si o minitribuna la a II-a pentru suporterii vizitatori.

Sursa pozelor: sabau15
Răspunde
27-02-2017, 12:34,
#2
RE: Stadionul "Otto Greffner" Siria
Vad ca este si nocturna... Stii cumva daca e omologata pentru meciurile oficiale ? Ar fi frumos sa putem juca meciuri si in nocturna.
Răspunde
27-02-2017, 12:38,
#3
RE: Stadionul "Otto Greffner" Siria
Nu este omologata (cred ca are sub 1000 lucsi, minimul acceptat de catre FRF pentru competitiile de liga a II-a) insa este utila pentru antrenamente.
Răspunde
27-02-2017, 20:04, (Ultima modificare: 27-02-2017, 20:10 de adymax.)
#4
RE: Stadionul "Otto Greffner" Siria
Si pe Aradon a aparut un articol pe tema asta, se vede si tribuna din fata:

http://www.aradon.ro/start-lucrarilor-la-siria/1789394

Cam 400 de locuri cred ca are.
Răspunde
27-02-2017, 20:11,
#5
RE: Stadionul "Otto Greffner" Siria
E adevarat ca meciul va fi programat luni la ora 15 ?Daca e asa,normal ar fi ca cei din conducere sa refuze pe cat posibil aceasta programare fiindca ar juca cu stadionul gol si pana la urma fotbalul e facut pentru suporteri !
Răspunde
27-02-2017, 22:01,
#6
RE: Stadionul "Otto Greffner" Siria
(27-02-2017, 20:11)dariusuta a scris: E adevarat ca meciul va fi programat luni la ora 15 ?Daca e asa,normal ar fi ca cei din conducere sa refuze pe cat posibil aceasta programare fiindca ar juca cu stadionul gol si pana la urma fotbalul e facut pentru suporteri !

nu stiu daca se poate face ceva in privinta asta! Sa speram ca vom fi cat mai multi si cat mai galagiosi! Smile
Stadionul arata bine, cred ca e mult mai frumos decat  stadionul "motorul". Nu stiu cum e gazonul, miercuri am vazut ca se anunta ceva ploi si pe urma se incalzeste.  Vad si un foisor acolo, tribuna I e inalta, arata foarte frumos stadionul!
Istoria adevarata nu se invata la scoala!
Răspunde
27-02-2017, 23:02,
#7
RE: Stadionul "Otto Greffner" Siria
Programarea intr-o zi de luni...o tampenie !!!
Stadionul din Siria arata chiar bine...din ce se vede in poze.
Răspunde
28-02-2017, 0:29,
#8
RE: Stadionul "Otto Greffner" Siria
Arata bine cu exceptia peretelui ala netencuit din coltul terenului de la case. Poate se poate acoperi/masca cu un banner/prelata.
Răspunde
28-02-2017, 9:05,
#9
RE: Stadionul "Otto Greffner" Siria
Avem niste bannere mari la Motorul, ar putea fi o solutie.
Răspunde
28-02-2017, 18:09, (Ultima modificare: 28-02-2017, 18:26 de adymax.)
#10
RE: Stadionul "Otto Greffner" Siria
Vad ca au acoperit zidurile alea:

http://sportarad.ro/2017/02/28/ultimele-...ea-de-joi/

Arata tot mai bine stadionul.

Cu tabela de marcaj cum ramane? Plasele din spatele portilor for fi montate si ele? Pana la urma doar o tribuna de 300 de locuri s-a montat plus 50 pt oaspeti?
Răspunde
03-03-2017, 14:48,
#11
RE: Stadionul "Otto Greffner" Siria
Din câte se pare, s-a renunțat la ideea de a aduce tabela de pe "Motorul" la Șiria și s-a comandat una nouă de la Cluj-Napoca. Acum se lucrează la scheletul tabelei.
Răspunde
03-03-2017, 16:12,
#12
RE: Stadionul "Otto Greffner" Siria
Cea de la "Motorul" este praf din cauza lipsei de mentenanta si a utilizarii defectuoase.
Răspunde
03-03-2017, 17:23,
#13
RE: Stadionul "Otto Greffner" Siria
O veste buna. Epava de pe motorul sa ramana acolo " forever" . Kidule-partea buna e ca nu o poate Falca refolosi pe noul stadion.
Răspunde
03-03-2017, 22:55,
#14
RE: Stadionul "Otto Greffner" Siria
S-a achitionat o alta tabela mai mica si s-au pus niste banere mari pe partea cu dealul sa mascheze gradinile oamenilor. Arata tare bine.
Răspunde
04-03-2017, 18:57,
#15
RE: Stadionul "Otto Greffner" Siria
http://sportarad.ro/2017/03/04/tabela-mo...-la-debut/

Mai sunt 48 de ore până la primul meci oficial al echipei fanion al Aradului pe stadionul „Otto Greffner” din Șiria. După rezultatele primelor două runde a ligii secunde UTA – Metalul Reșița devine o mica finală pentru arădeni, care nu-și pot permite să piardă puncte dacă vor să nu-și complice viațșa în zona promovabilă.

E mult spus că „Bătrâna Doamnă” susține acest meci acasă, atâta timp cât elevii lui Laurențiu Roșu au efectuat un singur antrenament pe gazonul din Podgorie. Este vorba despre cel de vineri, ocazie cu care utiștii au realizat că suprafața de joc e mai bună decât pe „Motorul”, deși există și mici porțiuni în care iarba nu este prea mare, iar mingea nu sare cum ar trebui.

Totodată, jucătorii au observat că pe una dintre laturile terenului tribunele lipsesc și, deci, suporterii nu vor fi la fel de aproape de ei ca și în Aradul Nou. Bineînțeles, vorbim din punct de vedere fizic, căci sufletește și auditiv, suporterii Campioanei Provinciei pot ajuta la fel de mult. De altfel, Laurențiu Roșu solicită sprijinul fanilor la ceas de debut. „Sper ca suporterii să ne înțeleagă, să ne fie alături la acest prim meci pe un teren nou și pentru noi. Știm că nu e prea confortabil să se deplaseze la Șiria într-o zi de luni, dar prezența lor în număr cât mai mare contează pentru băieți. În ceea ce privește gazonul este ceva mai bun decât pe Motorul, iar dimensiunile sunt și ele aproximativ aceleași. Ne propunem să facem un meci bun, cu ocazii multe de poartă și fără a repeat greșelile din apărare, de la Brăila”, a spus antrenorul principal al UTA-ei, care are absolut toți jucătorii la dispoziție, după ce atât David, cât și Andor, și-au revenit după problemele medicale avute.

În fine, pe arena „Otto Greffner” a ajuns și mini-tabela electronica achiziționată de conducerea clubului. Primul scor care l-a afișat aceasta este cel de neprezentare în favoarea UTA-ei, unul mobilizator și, de ce nu, premonitoriu.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
04-03-2017, 19:45,
#16
RE: Stadionul "Otto Greffner" Siria
Părerea mea e că arată aiurea ditamai bannerul cu mesajul: "Aici poate fi reclama ta"...
Răspunde
11-03-2017, 15:03,
#17
RE: Stadionul "Otto Greffner" Siria
(04-03-2017, 19:45)cipri_23 a scris: Părerea mea e că arată aiurea ditamai bannerul cu mesajul: "Aici poate fi reclama ta"...


Nu aiurea... EXTREM de aiurea.
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
11-03-2017, 16:12,
#18
RE: Stadionul &quot;Otto Greffner&quot; Siria
Nu-i aiurea, e o bună strategie de marketing pentru că acolo poate apărea cu scris mare, la televizor 90 de minute, clar, frumos, numele , logoul şi sloganul firmei tale.
Răspunde
21-08-2017, 11:34,
#19
RE: Stadionul &quot;Otto Greffner&quot; Siria
Incepand cu sezonul 2017-2018, pe durata sederii la Siria galeria va incuraja echipa din peluza opusa celei in care a stat pana acum.
Asa puteti ajunge acolo daca doriti sa incurajati echipa in mod organizat:
[Imagine: 8caLXvV.jpg]

Pentru traseul cu verde, vedeti si imaginea de mai jos:
[Imagine: fNhvxP5.jpg]
Răspunde
01-12-2017, 22:43,
#20
RE: Stadionul "Otto Greffner" Siria
Super arena
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)