Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
12-03-2018, 10:30,
#21
RE: Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
Ideea ii ca se vede o anumita emulatie in jurul echipei, sunt curios cati o sa fie la urmatorul meci acasa, la Siria.
Răspunde
12-03-2018, 11:31,
#22
RE: Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
Putini... vine Afumatiul. Sibiul a castigat cu FCSB si a atras lumea.
Răspunde
12-03-2018, 11:37,
#23
RE: Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
Asta e problema deja cunoscuta de cand jucam la Siria. Lumea e comoda, nu vine, emite numai pretentii si pe deasupra e si tare uituca punand botul naiva la oricine si oricum. Eterna problema a societatii romanesti dar m-am saturat de polologhiile astea.
Bine ca nu au nimic de comentat la adresa lui Falca din cauza caruia jucam la Siria, bine ca nu ii deranjeaza ritmul anemic de la Francisc Neumann.
Răspunde
12-03-2018, 19:22, (Ultima modificare: 12-03-2018, 19:23 de RedNeck.)
#24
RE: Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
E si un bine in tot raul asta din ultimul timp: a inceput Tribuna 1 sa scandeze UTA ! UTA ! UTA ! Smile
Răspunde
12-03-2018, 20:19,
#25
RE: Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
(12-03-2018, 19:22)RedNeck a scris: E si un bine in tot raul asta din ultimul timp: a inceput Tribuna 1 sa scandeze UTA ! UTA ! UTA ! Smile

Da, cand rezultatul e favorabil.
Răspunde
12-03-2018, 23:07, (Ultima modificare: 12-03-2018, 23:08 de adymax.)
#26
RE: Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
Nu pricep de unde au aparut asa multi contra SCU pe SportArad, ori sunt cativa cu mai multe nickuri. Ce nu pricep iar e de ce s-au scandat injuraturi adresate lui Popa si familiei lui, am urmarie meciul inregistrat si sincer nu am auzit dar asa scriu carcotasii pe SA. 

Echipa de ce nu a fost incurajata ci doar contra lui Popa?
Răspunde
13-03-2018, 10:26,
#27
RE: Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
In SCU sunt băieți f deștepți ...sunt convins că o discuție față in față ar lamuri oarecum situația! Și când spun față in față mă gândesc la reprezentanții SCU pusi la masa cu meszar, popa și un reprezentant al autorităților!sunt convins că doar împreună se poate depăși momentul asta ce nu aduce cinste acestui club!
e o părere personală!
autoritățile locale și SCU sunt artizanii actualei forme de organizare (părinții actualei UTA) iar meszar e mintea limpede! Sper sa se găsească soluția cea mai bună pt UTA!
Răspunde
13-03-2018, 10:55, (Ultima modificare: 13-03-2018, 10:58 de Kidu.)
#28
RE: Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
Mariane, imi pare rau dar ori nu ai inteles ori nu ai fost atent, criza actuala dintre noi si club o poate rezolva un singur lucru: plecarea lui Popa.

Nu intodeauna speranta si discutiile fata in fata pot rezolva TRADAREA. Nu avem ce sa negociem cu asa ceva, cine vrea sa inteleaga bine, cine nu e problema lui. Nu are decat sa ne balacareasca toata presa din Arad, cine are demnitate si caracter nu se lasa impresionat de isteria asta.

P.S. Este amuzant ca ne judeca culmea aia care scuipa si injura antrenorii adversi din minutul 1 pana in minutul 90, aia care ii injura pe baieti de la o pasa gresita sau o interceptie ratata, ne injura aia care ne injurau si inainte pentru ca il aparam pe Meszar. Acum Meszar nu mai are nicio problema, noi suntem problema. Smile
Răspunde
13-03-2018, 11:20,
#29
RE: Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
Ramaneti uniti SCU si restul peluzei... isi vor da seama intr-un final cum sta treaba!!
Răspunde
13-03-2018, 11:20,
#30
RE: Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
Ai dreptate kidule ...popa e problema! Dar în momentul asta el e antrenorul sau director tehnic sau ce funcție are!eu sincer îmi doresc să scape UTA... atât ! Cu Todea obiectivul asta era aproape imposibil !nu sunt fan popa și nu am fost niciodată, să plece mâine dar sa vina cineva și să avem continuitate și liniște! Din păcate eu pe popa nu îl văd ca a o varianta a conducerii doar pentru atingerea obiectivului din campionatul asta ci...pt o eventuala atacare a promovării campionatul viitor! De aceea zic că fără o discuție TRANȘANTĂ, ne vom spala lucrurile în văzul întregii țări!
Răspunde
13-03-2018, 12:46,
#31
RE: Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
Maryane asa e.

popa pare adus pt promovava. Nu stim insa daca a fost adus de meszar in speranta ca in sfarsit promovava , sau daca a fost adus de falca ca si varianta la plecarea lui meszar anuntata de anul trecut.

Daca e prima varianta e o greseala (ca sa nu spun o tampenie/tradare/minciuna , ultima cireasa pe tortul greselilor facute de actuala conducere in ultimii 4 ani, dar pe care le-am tolerat/trecut cu vederea fiindca le-am considerat facute cu buna credinta si din lipsa de experienta si uneori prostie) care poate si trebuie sa fie corectata .
Nu ne garanteaza nimeni promovava , nici mourihno, dar sa mergi pe o varianta care dinamiteaza clubul si relatia cu "pilonul" pe care il tot bagau in fata cand aveau interes, e o tampenie. Cum sa raspunzi la gestul asta si la decizia asta , altfel decat am facut-o ?

Daca insa e a doua varianta ii clar ca popa nu va pleca decat dat afara de cel care l-a adus (falca) iar aici lucrurile pot deveni complicate intr-adevar

Sa vedem ce ne rezerva viitorul .

Pana la urma sa castige UTA la Balotesti si sa adunam punctele pentru care erau asa de disperati unii , ca nu le vom strange fara circar.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
13-03-2018, 13:11,
#32
RE: Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
Stau și mă uit la scandalul ăsta de când a venit Popa și parcă nu-mi vine să cred in ce situație s-a ajuns...arădeni să injure alți arădeni...mai trist de atât nici că se poate.
Problema legată de mustăcios este secundară, doar un rezultat venit in urma exilării echipei...momentan nu sunt in țară, dar orice venire acasă mi-o programez in funcție de meciurile noastre de acasă, să pot să văd de câteva ori pe an UTA pe viu...deci, am fost la Șiria...o atmosferă dezolantă, deloc cu ceea ce eram obișnuit, parcă asistam la un meci de liga a patra, excepție făcând băieții din Peluză...unde vreau să ajung: dacă UTA ar fi jucat in Arad, pe Motorul, nu ar fi ajuns niciodată in situația asta, să ne tremure curul la retrogradare, conducerea nu apela la o soluție disperată și tot scandalul ăsta n-ar fi apărut.
Nici acum nu pot să-mi dau seama cum Dumnezeu a fost ales incă o dată Falcă, când a avut un contracandidat arădean, tânăr, utist...pur și simplu noaptea minții.
Răspunde
13-03-2018, 13:44,
#33
RE: Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
Nu sunt de acord cu ceea ce a facut Popa in trecut dar totusi duminica s-a sarit cu mult calul.Ce treaba are UTA ,echipa..... cu tot circul asta ,ce treaba are familia lui Popa in tot circul asta ??Nu sunt judecator sa spun exact cum trebuia procedat in acest conflict ,respect suporterii care au facut sacrificii pentru UTA si pozitia lor, dar totusi duminica a fost mult prea mult ...am ajuns sa ne injuram utisti intre noi ,asa ceva nu este admisibil si acest conflict nu poate duce la nimic bun si asta pentru UTA in primul rand .Pana la urma avem o solutie in cazul in care actuala conducere cu Popa la pachet spune pas??avem resurse identificate sa incheiem acest campionat cu bine??
Răspunde
13-03-2018, 18:38,
#34
RE: Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
(13-03-2018, 13:11)Ovidiu a scris: Nici acum nu pot să-mi dau seama cum Dumnezeu a fost ales incă o dată Falcă, când a avut un contracandidat arădean, tânăr, utist...pur și simplu noaptea minții.
Cum ? Au fost multi contracandidati care au luat din voturile lui Seba Bulumac. Diferenta a fost doar de vreo 10.000 de voturi. Greseala de incepatori !

(13-03-2018, 13:44)psv a scris: ...ce treaba are familia lui Popa in tot circul asta ??...am  ajuns sa ne injuram utisti intre noi ,asa ceva nu este admisibil si acest conflict nu poate duce la nimic bun si asta pentru UTA in primul rand .

Nici eu nu sunt de acord cu asta. E josnic sa injuri familia si intotdeauna voi sustine asta ! Ma doare mult si sa vad suporterii dezbinati. In schimb, sunt total de accord cu decizia SCU si consider acest conflict vina lui Popa in primul rand, apoi a lui Falca si conducerii pentru modul miselesc prin care au actionat !
Răspunde
13-03-2018, 19:47, (Ultima modificare: 13-03-2018, 20:13 de Cristi_Arad.)
#35
RE: Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
(13-03-2018, 12:46)Redpunk_one a scris: popa pare adus pt promovava. Nu stim insa daca a fost adus de meszar in speranta ca in sfarsit promovava , sau daca a fost adus de falca ca si varianta la plecarea lui meszar anuntata de anul trecut.

Daca nici macar nu esti sigur cine l-a adus pe Popa la UTA, atunci cum de ai ajuns sa il injuri pe Meszar?
Nu ma refer la tine personal, ma refer la SCU prin vocea galeriei.
Daca a venit Falca si i-a zis: vreau sa mi-l aduci pe Popa, altfel inchid robinetul...pentru ca vreau o sincronizare perfecta! (stadion finalizat / promovare / campanie elctorala / 12758 de oameni care sa ma ovationeze in picioare de pe stadion in timp ce eu le fac cu mana de la oficiala, si inca cateva zeci de mii de la TV /=> "VOTAT" ) ? 
Daca ii s-a impus? Ce era sa faca? Sa se puna rau cu THE BIG BOSS, sa redrogradeze in C de mana cu SCU si apoi sa fie injurat de alte cateva mii de aradeni pentru ca a papat degeaba banii publici?
Răspunde
13-03-2018, 20:50,
#36
RE: Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
PSV e o meteahnă a românului generalizarea şi culpabilizarea aşa la grămadă, totul într-o varză lungă. Faptele sunt simple și clare: nimeni din peluză nu a înjurat vreun spectator de la tribună, lucrurile s-au petrecut numai invers. Așa că dacă vorbim despre faptul că au ajuns unii arădeni să înjure alți arădeni, te rog să te uiți exclusiv printre cei alături de care stai la meci.
Cât despre forma de protest, nici peluza nici SCU nu suntem lăutari. Nu cântăm ce, când, cum și cât vor alții. Este decizia noastră, bună sau rea, ne-o asumăm noi, n-am impus-o nimănui. Poate că nici nouă nu ne convine că de ani de zile (nu doar la Șiria ci și pe Motorul și pe Francisc Neuman) există (și nu puțini) spectatori care înjură permanent jucătorii la fiecare rezultat prost sau evoluție proastă sau o execuție greșită, dar nu ne-am permis niciodată să mergem peste respectivii și să le impunem un anumit comportament! Cu ce este mai grav protestul nostru decât conduita de ani de zile a unor indivizi care la meciuri sparg semințe și înjură jucătorii iar acum ne judecă și ne trag de urechi?! Cu de drept moral fac asta?!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
13-03-2018, 20:58, (Ultima modificare: 13-03-2018, 20:59 de Giuliano.)
#37
RE: Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
@Cristi_Arad... Câteva MII de arădeni???!!! Dacă n-ar fi de plâns m-aș tăvăli pe jos de râs. În orașul ăsta sunt maxim câteva sute de oameni cărora le pasă de echipa asta. Restul vin când jucăm cu movii sau e meci de baraj ori n-au chef să iasă la pădure în weekend. Hai să ne revenim, faptul că pe 90% din orașul ăsta îi doare fix în partea dorsală de echipa asta e principala cauză pentru care suntem unde suntem acuma. Și în contextul ăsta îi puneți la zid exact pe ăia câțiva cretini (printre care mă număr și eu și-mi dau palme aproape zilnic că sunt atât de prost) care și-au sacrificat sănătatea, timpul și familiile la propriu de ani de zile pentru echipa asta. Măcar pentru considerentul ăsta am merita creditul de a bate cu pumnul masă atunci când consideram că lucrurile sunt extrem de grave! Pentru că n-am abuzat niciodată de el și ne-am câștigat dreptul ăsta făcând sacrificii care nu ne-au adus beneficii ci dimpotrivă. Dacă nu era SCU-ul ăsta la care-i găsiți mereu hibe, acuma mergeați la meciuri la FC Arad. Probabil tot cu favoritul vostru antrenor și poate chiar în Liga I. Mă întreb dacă nu era mai bine pentru toată lumea. Pe mulți dintre cei care ne înjură oricum îi doare undeva din nume și nu înțeleg nimic din nume, istorie și toată responsabilitatea ce decurge de aici, vor doar o distracție săptămânală și atât. Iar noi trăiam mai liniștiți în oazele noastre.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
13-03-2018, 21:27,
#38
RE: Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
Cei din peluza si-au castigat acest drept (de a protesta sau de a trage un semnal de alarma) incontestabil, sunt convins ca toti cei care au in sange ADN -ul acestei echipe UTA stiu si simt lucruruile la fel... sigur ca s-a escaladat si poate pt cei cazuti din luna ( cum sunt destui) pare ceva de neinteles, dar atunci cand iti pasa cu adevarat si suferi pt ceva care inseamna mult pt. tine reactionezi ca atare.
Stiu si eu multi UTISTi care asculta de mult doar la radio meciurile echipei refuzand sa mai vina de mult pe stadion ( si da cred si stiu ca inca suntem multi Utisti si in tara) dar ca si la alegeri nu ai fost la vot, parerea ta devine ceva doar simbolic asa si in cazul nostru nu esti in stare sa iti faci macar un abonament sa te implici minim pt echipa ta... parerea ta devine doar un balon de sapun ce se sparge prin comentarile de pe net fara nici un impact real in viata acestei echipe
Si este nevoie de fapte concrete si de sprijin real pt UTA la fel cum e nevoie si de opinii diferite si de dreptul la libera exprimare!
Răspunde
13-03-2018, 22:26,
#39
RE: Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
Am sa incerc sa nu mai citesc sportarad sau cel putin cei care detin site-ul  ar trebui sa opreasca comentariile, deja e penibil cum niste oameni care vin din an in pasti la meciurile  mai importante ,sa loveasca in niste persoane  care  doresc  doar binele clubului!
Răspunde
13-03-2018, 23:27,
#40
RE: Etapa #24: UTA - FC Hermannstadt (11.03.2018, ora 12:00, Digisport 1)
Nu va stresati. Astia apar ca sobolanii cand e rost de injurat. Mai apareau acolo pe site cand pierdea UTA, dispareau cand castiga,etc : "Unde sunt redfighters, de ce poarta negru, sa se desfiinteze scu, etc."

Cel mai mult imi plac cei care pana mai ieri ne injurau ca ba ne-a cumparat falca , ba ne plateste meszar, iar acum si meszar si falca si popa sunt buni , totul merge prost la UTA........din cauza noastra Smile)))

Peste cateva saptamani o sa dispara iarasi in gaurile de unde au iesit acum sa improaste cu noroi.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)