Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
25-04-2018, 9:02, (Ultima modificare: 25-04-2018, 11:25 de Kidu.)
#90
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
@lucid,

Te inteleg perfect si aceeasi lehamite simt si eu fata de Meszar si Codru. Daca in vara trecuta cand am contestat decizia si practicile lui Meszar dupa vanzarea lui Adi Petre, i-am mai dat o sansa ulterior desi nu eram impacat cu explicatiile primite atunci la intalnirea aia la sediul clubului pentru ca ati vazut si voi in actele care le-a adus ca si dovada ce artificii a facut si sunt convins ca sunt multe ilegalitati insa nu vreau sa fac valuri pentru a nu face rau clubului, de data asta nu mai am ochi sa il vad si cat timp aceste personaje marunte vor fi la club nu ne va fi bine indiferent care ne-ar fi obiectivul.
Nu asta ne-a fost intelegerea acum aproape cinci ani cand am plecat la drum. Mereu a avut sprijinul nostru insa in momentul cand a devenit sluga umila al lui Falca s-a compromis total si n-a facut decat sa confirme ceea ce ne spuneau unii ca este doar un om perfid alunecos care isi urmareste doar propriul sau scop.

Daca stiam ca asta va ajunge UTA, carpa de sters pe jos al lui Falca si a sclavetilor sai mai bine muream acum cinci ani si aia era. Oricum totul a ajuns un buboi purulent care va exploda intr-un final si orice ar face tot va trebui sa raspuna la niste intrebari de care fuge si tot fuge:
1) Unde sunt banii de pe Petre si pe ce i-ai cheltuit? De ce nu faci publice sumele pe care le-ai platit pentru incompetenta ta? Ma refer la banii pe care i-ai dat jucatorilor care si-au reziliat contractele cu noi in tur.
2) De ce nu ati facut un pas in spate dupa ce ati fos pusi sub acuzare de Parchet? Speta aia nu e inchisa si riscul pentru club e unul foarte mare.
3) Unde ti-au fost principiile alea la care faceai trimitere cand ti-ai batut joc de Cipri Rus, Cata Hlistei, Alin Gligor, Marius Chindris si multi altii dar pe care le-ai uitat cand ni l-ai adus pe circar pe cap? Al naibii coloana vertebrala, al dracului de flexibila!
4) La meciul din campionatul trecut de pe "Motorul" te-ai folosit de aceleasi practici cu biletele desi noi ti-am sugerat si atunci ca nu e ok sa procedezi asa si in final ne-am facut de ras atat cu mocirla cat si cu peluza goala si timisorenii in curtea aia de pe Constitutiei. Exact aceeasi manevra penibila, chipurile in litera regulamentului, ai facut si atunci insa noi am fost aia care ne-am facut de ras nu tu pentru ca tu nu ai oficial nicio functie la UTA si mereu ti-a placut sa te scalzi in ape tulburi.

Felicitari "managerule", ai omorat de tot un derby frumos si ti-ai batut joc de tot proiectul la care ne-am inhamat cu totii cand am plecat din judet. Daca nu eram noi erai un nimeni cu tot cu Atletico-ul tau.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1) - de Kidu - 25-04-2018, 9:02

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)