Etapa #2: UTA - Farul Constanța (11.08.2018, ora 13:00, Digi Sport 1)
08-08-2018, 23:46, (Ultima modificare: 16-08-2018, 22:01 de Kidu.)
#1
Video  Etapa #2: UTA - Farul Constanța (11.08.2018, ora 13:00, Digi Sport 1)
[Imagine: 38801305_1897060593695962_72999191701188...e=5C0A9AE1]
Răspunde
11-08-2018, 9:14,
#2
RE: Etapa #2: UTA - Farul Constanța (11.08.2018, ora 13:00, Digi Sport 1)
Desi aceasta echipa SSC Farul nu este "inca" echipa veche a marinarilor, au trecut mai bine de 10 ani de la ultima confruntare, se intampla in 10 Aprilie 2008 pe FN, in Liga 1, cu Ion Barbu actualul antrenor jucand fundas central:

UTA Arad - Farul Constanta 0 - 1 ( D. Amoreirinha - autogol )

UTA: Daniel Tudor - Ionut Balan, Daniel Amoreirinha, Raul Marincau, Bruno Simao - Florin Hidisan, Radu Marginean, Cristian Todea, Florin Dan - Mircea Ilie, Alexandru Baltoi. Antrenor: Gabriel Stan

Farul: George Curca - Razvan Farmache, Ion Barbu, Cristian Schiopu, Florin Maxim - Cosmin Bacila, Dinu Todoran, Ben Teekloh, Claudiu Voiculet - Emil Nanu, Chico Fernandes. Antrenor: Ion Marin

Hai sa ne luam revansa. Hai UTA !!!
Răspunde
11-08-2018, 14:27,
#3
RE: Etapa #2: UTA - Farul Constanța (11.08.2018, ora 13:00, Digi Sport 1)
Hai ca-i bine, nu ne miscam rau deloc.
Răspunde
11-08-2018, 15:33, (Ultima modificare: 11-08-2018, 15:34 de Indianredskin.)
#4
RE: Etapa #2: UTA - Farul Constanța (11.08.2018, ora 13:00, Digi Sport 1)
Mai multă atenție la finalizarea situațiilor clare de gol, mi-a plăcut foarte mult Cipri Rus cum încuraja coechipierii după fiecare gol primit , dar și atitudinea lui in meci.
A fost foarte cald la meci, păcat că nu avem nocturnă omologată.
Felicitări echipei , galeriei și tuturor celor prezenți la meci și ptr cei prezenți doar sufletește ( Kidu Smile
Răspunde
11-08-2018, 15:42,
#5
RE: Etapa #2: UTA - Farul Constanța (11.08.2018, ora 13:00, Digi Sport 1)
Ei au gafat mai mult ca noi..patru la doi Smile)))


Din meciurile jucate pana acum in primele doua etape pare o liga a II-a echilibrata unde oricine poate sa bata pe oricine. Sa-i vedem si pe clujeni in meciul contra Chindiei.

Pacat ca nu am reusit sa scoatem macar un punct in meciul de la Bucuresti. Am ratat foarte mult din pacate. Si astazi Cublesan in prima repriza si Alex Pop in a doua parte nu au reusit sa dea gol dih situatii unu la unu cu portarul din 7-8 metri.
Răspunde
11-08-2018, 15:53,
#6
RE: Etapa #2: UTA - Farul Constanța (11.08.2018, ora 13:00, Digi Sport 1)
Mi-a fost dor de un meci in Arad, atomesfera foarte frumoasa, stadionul arata bine, am castigat, dar apararea lasa de dorit. Am luat cate 2 goluri pe meci si e clar ca mai avem nevoie de 1-2 fundasi. Pe atac desi am marcat de 4 ori si am avut si alte ocazii, de multe ori ne este frica sa tragem la poarta din pozitii bune. Cred ca si adversarul este unul modest. Etapa viitoare acasa jucam cu Ripensia si atunci vom vedea cam care e valoarea echipei.
Răspunde
11-08-2018, 16:06,
#7
RE: Etapa #2: UTA - Farul Constanța (11.08.2018, ora 13:00, Digi Sport 1)
Un meci foarte frumos, în echipa noastră există voinţă însă uneori se văd limitele tehnice. Cred ne bucurăm şi de un început uşor de campionat, de care trebuie să mai profităm pentru a ne îmbunătăţi jocul şi a aduna puncte. Păcat de greşelile de la cele două goluri primite, dar oricum victoria este fără dubii. UTA a făcut un meci bun, am condus aproape tot meciul şi de fiecare dată când s-a redus diferenţa am refăcut-o rapid. Fiecare jucător a avut intervenţii bune dar şi una-două greşeli, un exemplu bun fiind Vădradiu, cu două pase de gol şi greşeala nepermisă la golul de 2-1. Felicitări echipei şi sper să ne întoarcem cu o victorie de la Brăila pentru că prea sunt lăudate alte echipe prin tot felul de articole şi comentarii. Să demonstrăm şi noi că avem un cuvânt de spus în seria asta!

Interesant că astăzi a fost căpitan Costin, deşi pe teren au fost Manea sau Cipri Rus. Felicitări lui Costin pentru "post", însă sunt curios cum de a ajuns să poarte banderola. Oricum a fost cu noroc.  Smile
Răspunde
11-08-2018, 16:51,
#8
RE: Etapa #2: UTA - Farul Constanța (11.08.2018, ora 13:00, Digi Sport 1)
Daca incepem sa eliminam greselile personale si incet incet sa castigam in omogenitate putem sa fim o nuca tare in actuala editie de campionat. Mi-a placut ca nu am bubuit mingi, am plimbat mingea de pe o parte pe alta la firul "ierbii", am atacat perpendicular pe poarta de fiecare data cand am recuperat mingea in jumatatea lor. Si asta e meritul lui nea mustata (mie personal inca nu mi-a trecut suparearea pe el dupa mascarada de la baraj). Sa vedem ce face si cum se comporta in continuare  Wink

Mi-a placut foarte mult Cipri Rus!!!
Răspunde
11-08-2018, 17:08,
#9
RE: Etapa #2: UTA - Farul Constanța (11.08.2018, ora 13:00, Digi Sport 1)
Ne-am miscat bine am pasat, am inscris, pacat ca inca luamm goluri usor, dar poate vom reusi sa crestem meci de meci. Atmosfera ok mi-a placut tot!
Răspunde
11-08-2018, 20:23,
#10
RE: Etapa #2: UTA - Farul Constanța (11.08.2018, ora 13:00, Digi Sport 1)
Chiar am avut momente bune azi! Cublesan seamănă ca stil de joc cu stratila, cipri rus sufletul echipei! Arătam tot mai bine că relații de joc dar...mai e mult de munca! Avem nevoie de un fundaș central și poate chiar și un portar ! Cu tot respectul dar băiatul ăsta ce o aparat azi poate fi numit oricum numai portar nu!
In concluzie felicitări băieților pt jocul de azi și să ne întoarcem cu 3 puncte de la Brăila!parcă și sfârșitul asta de săptămâna e mai dulce după meciul de azi și mai ales după întoarcerea echipei în Arad!
Răspunde
11-08-2018, 20:44,
#11
RE: Etapa #2: UTA - Farul Constanța (11.08.2018, ora 13:00, Digi Sport 1)
(11-08-2018, 20:23)maryan a scris: Chiar am avut momente bune azi! Cublesan seamănă ca stil de joc cu stratila, cipri rus sufletul echipei! Arătam tot mai bine că relații de joc dar...mai e mult de munca! Avem nevoie de un fundaș central și poate chiar și un portar ! Cu tot respectul dar băiatul ăsta ce o aparat azi poate fi numit oricum numai portar nu!
In concluzie felicitări băieților pt jocul de azi și să ne întoarcem cu 3 puncte de la Brăila!parcă și sfârșitul asta de săptămâna e mai dulce după meciul de azi și mai ales după întoarcerea echipei în Arad!

Băi baiatule, ești paralel total cu fotbalul. Ți s-a spus de atâtea ori aici pe forum, înțelege și tu, du-te și te culcă.
Răspunde
12-08-2018, 7:40,
#12
RE: Etapa #2: UTA - Farul Constanța (11.08.2018, ora 13:00, Digi Sport 1)
Hai sa nu ne inflamam mai ales ca avem un week-end linistit si UTA s-a miscat binisor.
Sincope au fost si vor mai fi insa e important sa strangem cat mai multe puncte in primele 4-5 meciuri pentru un bun moral pentru tot restul campionatului.

Cum vi s-a parut terenul ieri, s-au plans jucatorii de el?
Răspunde
12-08-2018, 11:04,
#13
RE: Etapa #2: UTA - Farul Constanța (11.08.2018, ora 13:00, Digi Sport 1)
Terenul este clar denivelat, se vede atat din tribuna cat si de la nivelul terenului. Oricum nu este mai denivelat decat cel cu iarba naturala care a fost inainte. Mie mi se pare ca cea mai mare problema e ca nu sare aproape deloc mingea din el, parca ai juca la sala pe parchet cu minge dedicata de sala - sa si plans de acest lucru Barbu ( antrenorul Farului )
Dar fata de ce am vazut ieri la TV la Targu Jiu mi se pare mai bun al nostru - si acela de la gorjeni este foarte denivelat si se vad foarte bine si imbinarile rulourilor.
Răspunde
12-08-2018, 11:11,
#14
RE: Etapa #2: UTA - Farul Constanța (11.08.2018, ora 13:00, Digi Sport 1)
(11-08-2018, 16:06)I 929 a scris: Un meci foarte frumos, în echipa noastră există voinţă însă uneori se văd limitele tehnice. Cred ne bucurăm şi de un început uşor de campionat, de care trebuie să mai profităm pentru a ne îmbunătăţi jocul şi a aduna puncte. Păcat de greşelile de la cele două goluri primite, dar oricum victoria este fără dubii. UTA a făcut un meci bun, am condus aproape tot meciul şi de fiecare dată când s-a redus diferenţa am refăcut-o rapid. Fiecare jucător a avut intervenţii bune dar şi una-două greşeli, un exemplu bun fiind Vădradiu, cu două pase de gol şi greşeala nepermisă la golul de 2-1. Felicitări echipei şi sper să ne întoarcem cu o victorie de la Brăila pentru că prea sunt lăudate alte echipe prin tot felul de articole şi comentarii. Să demonstrăm şi noi că avem un cuvânt de spus în seria asta!

Interesant că astăzi a fost căpitan Costin, deşi pe teren au fost Manea sau Cipri Rus. Felicitări lui Costin pentru "post", însă sunt curios cum de a ajuns să poarte banderola. Oricum a fost cu noroc.  Smile

Cica noua regula este schimbarea capitanului de echipa la fiecare partida prin rotatie. Si la portari avem o noua regula, cel care ia doua goluri sta urmatorul meci - astfel la Braila ar trebui sa-l gasim in poarta pe Roberto.
Răspunde
12-08-2018, 12:55,
#15
RE: Etapa #2: UTA - Farul Constanța (11.08.2018, ora 13:00, Digi Sport 1)
Asta e regula interna a echipei, sa nu se inteleaga altceva.
Răspunde
13-08-2018, 5:00,
#16
RE: Etapa #2: UTA - Farul Constanța (11.08.2018, ora 13:00, Digi Sport 1)
Rezumatul meciului: https://www.youtube.com/watch?v=Rvo2uTz5Zkk
Răspunde
13-08-2018, 14:13,
#17
RE: Etapa #2: UTA - Farul Constanța (11.08.2018, ora 13:00, Digi Sport 1)
Legat de Motoru',nu cred ca exista termen de comparatie intre actualul gazon si cel precedent,e clar si actualul.nu este perfect dar este mult pentru campul din trecut ca gazon nu puteai sa i spui.Actualul gazon pare deja mai plan decat la asa zis ul meci de inaugurare,granulele sunt mult bine infipte intre firele de iarba, si cred ca adevarata utilitate a acestui gazon se va vedea in lunii de toamna si iarna care vor urma.Legat de celelalte imbunatatiri care s au adus stadionului,zona de fan arata binisor ,sper in curand sa dispara si scena aia care pare ca ,cuiul in perete.S a schimbat si statia audio,un mare minus sunt insa scaunele care dupa cum s a mai spus aici sunt foarte casante si se rup foarte usor.Chiar si tabela arata mai.mult decat decent pentru un asemenea stadion
Răspunde
13-08-2018, 15:25,
#18
RE: Etapa #2: UTA - Farul Constanța (11.08.2018, ora 13:00, Digi Sport 1)
Legat de scaune, cel putin 2 scaune au fost sparte de mingile care au ajuns sa le loveasca cazand de sus fara prea mare viteza, iar un spectator care a calcat pe un scaun, l-a spart si a intrat cu piciorul in el si s-a dus in jos, pentru ca sub scaune nu mai exista scandura. Ce-i drept, nu a folosit scarile ca sa coboare...dar totusi, te poti accidenta rau daca nu esti atent.
Gazonul in schimb, cum zice si PSV, chiar daca nu e perfect, totusi e un gazon mult peste ce am avut si pe care cred se poate juca fotbal fara probleme.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)