Etapa #33: UTA - POLI (04.05.2019, ora 13:30, Digi Sport 1)
01-05-2019, 20:55,
#21
RE: Etapa #33: UTA - POLI (04.05.2019, ora 13:30)
Chiar nu îmi pasă cate bilete le dam...important e sa luam cele 3 puncte, in urma unui derby frumos atât pe gazon cât și în tribune!
Răspunde
02-05-2019, 0:31,
#22
RE: Etapa #33: UTA - POLI (04.05.2019, ora 13:30)
Pai atunci hai sa le dam doar 3 bilete sa vada toata lumea ce a ajuns unul dintre cele mai mari si vechi derbyuri din Romania...
Răspunde
02-05-2019, 9:27,
#23
RE: Etapa #33: UTA - POLI (04.05.2019, ora 13:30)
Cred ca nu are sens sa ne contram pe tema asta, vor primi 300 de bilete cu care ei au fost de acord, nu trec nici ei prin cea mai fericita perioada si cred ca au probleme serioase in a-si mobiliza oamenii.

In alta ordine de idei, ma gandeam zilele trecute ca in ultimii 30 de ani atat noi cat si ei am avut exact aceleasi probleme: "performanta ABA", mereu am fost victimele cooperativei din anii '90, lipsa banilor presarata cu o perioada foarte scurta de bunastare si stabilitate financiara, cumparari de locuri (vezi la ei episodul Dacia Pitesti si AEK Bucuresti, la noi Salonta si Covaci), reinfiintarea clubului in esaloanele judetene si lupta pentru repromovare, lipsa bazei sportive, relatia incordata cu autoritatile.
Fara niciun un fel de metafora dar existenta celor doua cluburi este una simbiotica in jurul acestei rivalitati. Atat timp cat va exista UTA va exista si Poli si invers.

Acum 17 ani, inainte de meciul ala de pomina Poli - UTA 3-4 cu golul lui Leo Chitescu din prelungiri, eram cu Luca Alecu si cu alti baieti la pregatiri si tin mintea ca i-a mai ramas lui Luca o bucata de panza neagra patrata cu latura de vreo 6-7 metri si ne intrebam cu totii ce naiba sa facem cu ea cand mi-a venit ideea de am facut acel semn al intrebarii cu textul "IDENTIFICATI-VA". Eram tare mandri pentru ca foarte multi timisoreni au fost afectati de banerul ala insa privind acum retrospectiv nu pot sa spun decat atat, "ce prosti am fost", ne-am bucurat noi de raul lor insa parca s-a intors tot raul ala si asupra noastra de a trebuit sa trecem prin aceeasi agonie.

Astazi privesc mult mai relaxat, e drept ca s-au mai dus din energiile si tensiunile care se acumulau inaintea unui astfel de meci, insa un lucru e cert, atat noi cat si ei trebuie sa mergem mai departe, derby-ul trebuie sa supravietuiasca pentru ca si asa nu a mai ramas mare lucru din fotbalul romanesc. Fara UTA-POLI tot fotbalul din vest se poate rezuma la Lugoj vs. Gloria Lunca Teuz Cermei pentru ca oricum nu ar mai avea niciun farmec.
Răspunde
02-05-2019, 14:48, (Ultima modificare: 02-05-2019, 14:56 de I 929.)
#24
RE: Etapa #33: UTA - POLI (04.05.2019, ora 13:30)
De-acord cu aproape tot ce ai scris, Kidu, cu o nuanță însă. La noi perioadele de bunăstare au fost mai scurte și bucuriile mult mai puține - poate doar victoriile cu ei (3-4,2-1, 0,3 pe timpul lui Roșu) și câte o victorie cu echipele bucureștene  (Rapid).  Ei, cu Iancu și milioanele de euro de la Primărie și CJ, au fost în cupe europene, au eliminat Șahtiorul, au jucat cu City, au fost aproape de titlu. Și asta în urmă cu doar vreo 10 ani, iar dintre tinerii atrași atunci în fenomen și-au format un nucleu dur mai numeros care a reușit să țină ASU pe linia de plutire. Noi în schimb am mers mai mult din eșec în eșec, pe muchia dintre ratarea unei promovava și desființare/faliment. Suntem la finalul încă unui an mediocru, cu rezultate și evoluții incredibil de oscilante. Dar asta e viața de suporter, măcar mai avem acest derby care de data asta sperăm că se va desfășura într-o notă normală. 

Sper să concretizăm avantajul valoric pe care îl avem pe hârtie și să nu mai scăpăm mingea și victoria din mâini.  Sad
Răspunde
03-05-2019, 18:37,
#25
RE: Etapa #33: UTA - POLI (04.05.2019, ora 13:30, Digi Sport 1)
Pe aradon scrie ca și-au mai luat bilete in plus fata de cele 300 primite, la noi se știe ceva reușim sa umplem motoru măcar la meciul asta ?
Răspunde
03-05-2019, 20:27,
#26
RE: Etapa #33: UTA - POLI (04.05.2019, ora 13:30, Digi Sport 1)
Nu va mai luati dupa toate fumigenele presarilor care nu stiu cum sa isi umple spatiul articolelor.
Răspunde
03-05-2019, 21:27,
#27
RE: Etapa #33: UTA - POLI (04.05.2019, ora 13:30, Digi Sport 1)
Cei care au ramas fara bilete mai pot gasi bilete maine undeva ?
Răspunde
03-05-2019, 21:37,
#28
RE: Etapa #33: UTA - POLI (04.05.2019, ora 13:30, Digi Sport 1)
Bilete se mai vand maine de la ora 10, la stadion.
Răspunde
04-05-2019, 13:10,
#29
RE: Etapa #33: UTA - POLI (04.05.2019, ora 13:30, Digi Sport 1)
Baieti, aveti ceva stream care sa functioneze?
Răspunde
04-05-2019, 16:31,
#30
RE: Etapa #33: UTA - POLI (04.05.2019, ora 13:30, Digi Sport 1)
Un meci deosebit... nu avem conducere, antrenor si nici jucatori... inca o dezamagire
Răspunde
04-05-2019, 18:01, (Ultima modificare: 04-05-2019, 19:04 de maryan.)
#31
RE: Etapa #33: UTA - POLI (04.05.2019, ora 13:30, Digi Sport 1)
Jenant ! Dezamăgitor ! Meszare i-ai pe toți și du-te la atletico !

Felicitări galeriei ....superbă coregrafia!
Răspunde
04-05-2019, 19:10,
#32
RE: Etapa #33: UTA - POLI (04.05.2019, ora 13:30, Digi Sport 1)
Meci la pace sau incompetență, nepăsare, nu știu, dar UTA a ajuns de râsul P...o conducere căpușă, bani publici aruncați pe nimic, jucători indolenți și un amator care ocupă postul de principal.
Iată, deci, un tablou de 2019 pentru clubul simbol al Aradului...dacă mai pun la socoteală și șmecherească scumpire a biletelor pentru meciul ăsta ajung la concluzia că in fruntea clubului avem niște dușmani, in niciun caz utiști.
Dați, bă, banii inapoi oamenilor, nimicurilor care vă aflați!!!
Răspunde
04-05-2019, 20:35,
#33
RE: Etapa #33: UTA - POLI (04.05.2019, ora 13:30, Digi Sport 1)
Bătaie între noi in peluza,noroc ca a aplanat kidu in rest .....
Răspunde
04-05-2019, 22:51,
#34
RE: Etapa #33: UTA - POLI (04.05.2019, ora 13:30, Digi Sport 1)
Da am vazut si asta... penibil
Răspunde
04-05-2019, 23:21,
#35
RE: Etapa #33: UTA - POLI (04.05.2019, ora 13:30, Digi Sport 1)
Hai sa nu exageram acum, era un baiat mai "afumat", nu e cazul sa facem un doliu din asta in conditiile in care a fost un derby lipsit de incidente.
Altele sunt problemele noastre si nu are sens sa ma pun si sa le.dezvolt aici pentru ca nu vreau sa fac rau nimanui insa un lucru e clar, Meszar si ai sai continua sa ia utistii drept prosti.
Răspunde
05-05-2019, 1:04, (Ultima modificare: 05-05-2019, 1:32 de BaTAI.)
#36
RE: Etapa #33: UTA - POLI (04.05.2019, ora 13:30, Digi Sport 1)
Inca un derby ratat... 

Conducerea din nou incompetenta, pe langa toate gafele pe care le-au facut pana acum, azi Gradinaru statea la povesti cu soarecele clasei si un alt "ultras" in fata stadionului Big Grin Antrenor nu avem, CP nu e rau intentionat dar astea-i sunt limitele. Jucatorii... atata de prosti sa fie incat nici sa faca un blat cum trebuie nu stiu?! Nu putem vorbi de onoare, daruire si altele, ii doare in p*** pe marea majoritatea (poate exceptie C. Rus si mai 1-2...) iar daca pana acum nu v-ati convins acum sper ca e clar pentru toata lumea ca sunt niste amatori care fac manevre.

Movii... marea dezamagire. Cu tot cu femei si cetateni aproape au reusit sa umple acel tarc, se puteau desfasura in voie si sa "razbune" cele 2 meciuri de la Arad la care nu au intrat, sa ne arate cu ce se mananca ultraseria...  Big Grin  Vorbind serios, aveam minime pretentii de la ei, insa oricat de bine ar incerca sa dea "pa online", in realitate sunt tot mai slabi. Si apropo de online, cum sa fie atat de prosti sau orbi incat sa rupa netu in doua si sa se bucure pentru "marea victorie/umilinta" cand defapt oricine are ochi vede ca a fost o regie ieftina???!!! E ca si cum ne-am bucura noi pentru ca i-am batut atunci cand au iesit de pe teren. Parca nu a fost diferenta mare intre cei 50 de copii trimisi la meciul anterior de pe Motoru si cei de astazi. In fine, au reusit doar suferinte la bustul gol, cantat ok doar la goluri si la final, singura batalie castigata a fost cu gardul din fata lor (frumos ar fi fost sa le multumeasca gaborilor ca n-au intrat in ei...). Inca sper ca au venit cu zeci de torte si fumigene, cu multe mesaje briliante (ca de fiecare data...) si vreo 2 coregrafii "de alea 3D smechere rau"... doar ca le-au fost confiscate de garda. Inca sper... 

Garda... prea multa si informata  Wink  Atat pe strazi cat si in stadion. 

Peluza a fost la inaltime. Coregrafie, fum, mesaje, ironii, cantat pana la ultimii nervi. PENTRU CINE/CE? Daca si dupa teatrul ieftin de azi se decide ca peluza sa ii sustina, sunteti chiar nebuni. Retrase drepturile si aia e... 

La m**** derby!
Răspunde
05-05-2019, 7:39, (Ultima modificare: 05-05-2019, 7:40 de Kidu.)
#37
RE: Etapa #33: UTA - POLI (04.05.2019, ora 13:30, Digi Sport 1)
Cea mai amuzanta scandare a lor a fost "de ce fugiti mereu?" Pe bune, chiar nu mai avem simtul ridicolului?

In sfarsit, toate astea palesc dupa ce au facut ai nostri in frunte cu conducerea. Nu ai voie sa faci astfel de mizerii la un meci cu Poli.
Lumea isi dorea un derby ca in vremurile bune, a venit intr-un numar decent pentru "Motorul", s-au vandut toate biletele, iar tu conducere ce faci, te dedai la astfel de porcarii si alungi lumea de la stadion?

P.S. Ati vazut ca iarasi nu s-a umplut peluza opusa? Asta pt ca lumea s-a inghesuit din nou la noi in peluza unde nu sunt scaune insa biletele au fost vandute toate.
Răspunde
05-05-2019, 9:29, (Ultima modificare: 05-05-2019, 9:47 de Adrian07. Motivul editării: Edit )
#38
RE: Etapa #33: UTA - POLI (04.05.2019, ora 13:30, Digi Sport 1)
Ar trebui sa explice marele 'parinte' Meszar cum pregateste el sezonul viitor in halul asta si cu mizeriile astea!!!! A fost prea liniste, am mai scris undeva , plecand de acasa am fost sigur ca pierdem , am simtit ca ceva nu-i bine,  am  si vazut pe jucatori ca nu sunt impresionati de nimic. In schimb, a-i lor chiar au jucat pentru suporteri si ne au batut cu jucatori aruncati de noi ( Scutaru si Ignea). La cum s-au prezentat jucatorii, normal ca te gandesti ca a fost o magarie, am zis de multe ori ca acest Costin e slab fundas dreapta, ne-a omorat si cu Ripensia si ieri. 
Cat despre suporteri, a fost o coregrafie geniala si o prezenta buna a noastra, timisorenii chiar nimic , nimic... foarte slab la un asa derby... chiar sunt curios de ce???

Echipa asta cand vrea sa joace... joaca. Exemple sunt meciurile cu Snagov si Chindia.
Răspunde
05-05-2019, 10:34, (Ultima modificare: 05-05-2019, 10:35 de Kapa.)
#39
RE: Etapa #33: UTA - POLI (04.05.2019, ora 13:30, Digi Sport 1)
Daca UTA echipa noastra un asa club mare , a ajuns sa vândă un meci celei mai mari rivale, asa caracter, asa demnitate sa iti patezi numele si istoria pentru un meci ...cand lumea, vezi contrar anilor grei ce au trecut fara bucurii peste noi Utistii inca vine langa echipa, inseamna ca nu avem valoare nici morala nimic...
eu am vazut totusi si lipsa de valoare ... ( nu stiu ce sa mai cred)
timisorenii au cantat ok au fost destui pt situatia ce nu e roz nici la ei... ar trebui sa ne vedem prima data pe noi
Răspunde
05-05-2019, 13:25,
#40
RE: Etapa #33: UTA - POLI (04.05.2019, ora 13:30, Digi Sport 1)
(05-05-2019, 10:34)Kapa a scris: Daca UTA echipa noastra un asa club mare , a ajuns sa vândă un meci celei mai mari rivale, asa caracter, asa demnitate sa iti patezi numele si istoria pentru un meci ...cand lumea, vezi contrar anilor grei ce au trecut fara bucurii peste noi Utistii inca vine langa echipa, inseamna ca nu avem valoare nici morala nimic...
eu am vazut totusi si lipsa de valoare ... ( nu stiu ce sa mai cred)
timisorenii au cantat ok au fost destui pt situatia ce nu e roz nici la ei... ar trebui sa ne vedem prima data pe noi

Multi dintre noi incercam sa explicam rusinea de ieri printr-un aranjament,mie unul mi se pare o utopie.Mai degraba ceea ce s -a intamplat ieri este exclusiv vina conducerii care nu intelege sau nu vrea sa inteleaga ca o echipa nu poate fi condusa prin telefon !Pacurar saracu’ face ce poate ,din pacate e complet depasit nimeni nu asculta de el, chiar si asa insa ieri daca echipa ar fi avut caracter ar fi castigat meciul cu sau fara antrenor!
Avem jucatori cu ifose de vedete care nu dau totul ,gen Kanda ,Melinte, Neagu,avem tineri fara valoare (Iuga,Popa,Stahl)care sunt fortati la nesfarsit, pe deasupra pare ca vom reusi performanta sa adunam mai putine puncte in retur decat in tur (cand chipurile am cules nu am ales jucatori)si asta cu jucatori platiti la zi, unii dintre ei cu salarii de primele 5 locuri in liga 2 ,avem tabloul complet al unui nou sezon dezastruos.Vorbim de promovare dar cred ca cel mai realist obiectiv pentru sezonul viitor ar fi salvarea de la retrogradare!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)