Etapa #2: Petrolul Ploiesti - UTA, 12.08.2019, ora 18:00, Digisport 1
07-08-2019, 9:34,
#9
RE: Etapa #2: Petrolul Ploiesti - UTA (12.08.2019, ora 18:00, Digisport 1)
Următorul meci de acasă e cu Miercurea Ciuc. 

Noi am avut cea mai bună evoluție în prima etapă, se și vede după cum ne laudă toți. Nu am văzut meciul Petrolului de la Metaloglobus, însă despre Stoican am o părere destul de bună. Pare să fie un antrenor cel puțin ok, dar și foarte norocos. Vom avea un meci foarte greu, cu siguranță printre cele mai grele din acest campionat. Poate e bine că vine acum, când  avem motive să credem că suntem cea mai bine pregătită/în formă echipă. 

Sper ca până la ora meciului să fie legitimat și israelianul, iar Miculescu să nu fie foarte obosit. Avem însă lot și soluții: Ursu, Isac ori Oroian cred că sunt la un nivel destul de bun. 

Am așa o senzație ciudată: îmi doresc să avem cât mai multe meciuri, unul pe zi dacă se poate, să profităm cât mai repede de optimisimul ăsta legat de lot, performanțele sportive, activitatea lui Balint. Să nu se ducă „vraja” prea repede dacă își vor băga coada problemele noastre obișnuite cu finanțarea, stadionul...
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #2: Petrolul Ploiesti - UTA (12.08.2019, ora 18:00, Digisport 1) - de I 929 - 07-08-2019, 9:34

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)