Etapa #2: Petrolul Ploiesti - UTA, 12.08.2019, ora 18:00, Digisport 1
13-08-2019, 18:32,
#33
RE: Etapa #2: Petrolul Ploiesti - UTA (12.08.2019, ora 18:00, Digisport 1)
Meci castigat tactic de noi si fara sa fiu infatuat dar parca tot timpul partidei simteam ca o sa ii batem pe gazari, ca stie Gyuszi ce face si cum i-a pregatit si mobilizat pe baieti.
Am ramas placut impresionat de faza aia la lovitura libera cand jucatorul nostru a stat intins in spatele zidului pentru a inchide bresa care se crea prin saritura jucatorilor din zid. Eu unul nu am mai vazut asa ceva in fotbalul de la noi si asta dar si multe altele tradeaza faptul ca Gyuszi este un antrenor modern care se informeaza si studiaza constant.

Mi-a placut faptul ca Cipri Rus chiar daca nu trece prin cea mai grozava forma dupa accidentare este un adevarat capitan si isi asuma asta, vedeti si executia penalty-ului.

Mi-a placut Vali Buhacianu, mi-a placut de Hrezdac, mi-a placut Iacob cum mi-a placut toata echipa pentru felul cum au luptat si vum s-au achitat de sarcinile date de Gyuszi.

Petrolul este o echipa buna, scorul a fost putin nedrept, trebuie sa recunosc insa asta e fotbalul, se joaca pe goluri nu pe ratari si pe impresii de daca si cu parca. In opinia mea raman in continuare principalii nostri contracanditati la promovare. Mi-a placut si atmosfera de la ei, simti ca joci fotbal si ii felicit pentru asta cum ii felicit si pe baietii nostri care au facut sacrificiul deplasarii la Ploiesti.
Multumiri si prietenilor de la SUD!
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #2: Petrolul Ploiesti - UTA (12.08.2019, ora 18:00, Digisport 1) - de Kidu - 13-08-2019, 18:32

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)