Laszlo Balint
19-11-2020, 11:44,
#41
RE: Laszlo Balint
Ceva e putred la noi la echipa, iar declaratiile lui Apostu nu fac decat sa ne destabilizeze si deja ma enerveaza. Pai daca vrea sa il ia pe Balint sa il ia si gata. Nici macar un an in liga 1 nu a stat si deja tot ii face lobby sa plece.
Stie cineva, ceva...?
Slujba de a fi roman!!!
Răspunde
19-11-2020, 15:14, (Ultima modificare: 19-11-2020, 15:15 de Adrian07. Motivul editării: Edit )
#42
RE: Laszlo Balint
Eu sunt de parere ca Balint va ramane cel putin pana la finalul sezonului, oferte sunt  si e normal acest lucru,.
Cat despre Apostu, il reprezinta pe Balint, spune adevarul in legatura cu unele tatonari, dar oferte clare nu sunt!
Răspunde
19-11-2020, 20:38,
#43
RE: Laszlo Balint
Daca tot vorbim de oferte mai bune din punct de vedere financiar pe adresa lui Balint, nu vad de ce n-am putea plusa si noi. I-am putea mari salariul fara probleme. La urma urmei, reconstructia echipei se invarte in jurul lui. Chiar as provoca o discutie (poate din partea SCU) cu Meszar si conducerea clubului despre acest aspect.
Răspunde
19-11-2020, 22:04,
#44
RE: Laszlo Balint
Din ce stiu eu, Balint ia la noi aprox 7500 Eu pe luna, nu e chiar putin insa cu prisosinta merita fiecare banut.
Răspunde
19-11-2020, 23:52,
#45
RE: Laszlo Balint
De acord cu Kidu.
Pe langa asta, i se ofera multe conditii la UTA, eu sunt de parere ca acest club este printre primele 5 ca si conditii de munca.. ce sa mai zic de suporteri si sustinerea din spate. Stie si el ca va gasi cel mai probabil conditii similare sau si mai bune la echipele mai bine cotate gen CFR ,FCSB ,U Craiova si probabil Viitorul.
Iar salariul il vede lunar, față de alte cluburi (Astra, Dinamo, Gaz Metan, etc) unde isi vad salariul o data la 2-3 luni.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
20-11-2020, 1:05,
#46
RE: Laszlo Balint
Nu stiu daca stam chiar atat de bine la conditiile de munca.
Am ascultat conferinta de presa azi si printre randuri se cam plangea Balnit de implicarea autoritatilor locale in ceea ce priveste infrastructura, trerenuri de antrenament, baza de recuperare, etc. Nu de mult se plangeau si de FN ca nu are toate utilitatile necesare.
Eu cam asta am dedus din declaratia lui Balint de azi, ca inca nu suntem pegatiti ca si comunitate sa sustinem clubul in asa fel incat sa se dezvolte suficient ca sa emitem cu adevarat pretenti la locuruile fruntase sau la cupele europene, iar el nu se multumeste cu putin fiind la o varsta la care isi doreste sa se dezvolte personal si profesional.

Pe de o parte il inteleg, ii inteleg si doreinta de a pleca la mai bine, dar pe de alta parte...nu e cazul sa se umfle chiar atat de mult in pene ca are doar 10 etape ca antrenor in prima liga. Big Grin
Răspunde
20-11-2020, 3:08,
#47
RE: Laszlo Balint
Nu l-am auzit niciodata sa se umfle in pene. Nu e genul lui. Dimpotriva, de mult n-am mai vazut in Liga 1 un antrenor cu atata bun simt. Cred ca daca primaria ar fi mai receptiva si mai implicata, cum ziceai tu, plus o crestere modesta a salariului lui Balint l-ar face sa stea la noi mult timp. Iar eu am speranta ca in curand vor fi si suporteri pe F.N. Alta viata atunci !  Smile
Răspunde
20-11-2020, 16:11,
#48
RE: Laszlo Balint
Am spus-o sub forma de gluma, de aia am si pus smile-ul ala la final.
Răspunde
21-11-2020, 5:18,
#49
RE: Laszlo Balint
Eu nu inteteg de ce Apostu trebuie sa se laude prin presa la orice interes sau intrebare de la un club pentru Balint. Mi se pare penibil si il credeam pe Apostu un baiat simtit si calculat.
Răspunde
21-11-2020, 18:41,
#50
RE: Laszlo Balint
Si mie mise pare penibil si chiar ma deranjeaza toate aceste iesiri in presa din partea lui Apostu, ( ne strica toata bucuria si starea de spirit ce a cuprins intreg orasul), de parca am fi nimeni in drum rupti in cur si plini de praf o echipa la care ne face un maxim favor Apostu iar noi tre sa fim in joc de glezne etc.
Răspunde
10-02-2021, 9:29,
#51
RE: Laszlo Balint
Multa sanatate Mister!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)