Etapa #7: UTA - CS Mioveni, 15.09.2019, ora 11:30, Telekom Sport
16-09-2019, 9:14, (Ultima modificare: 16-09-2019, 9:16 de psv.)
#13
RE: Etapa #7: UTA - CS Mioveni, 15.09.2019, ora 11:30, Digisport 1
Felicitari celor doua echipe pentru jocul prestat ieri, echipe preocupate exclusiv de fotbal. Mioveni-ul o surpriza extrem de placuta( baiatul ala Celea a jucat extraordinar , l-am avut in ograda dar la momentul respectiv nu a primit prea multe sanse), rezultatul cred ca este mai mult decat echitabil desi cu putin mai multa clarviziune am simtit ca se putea castiga.Despre lumea prezenta la meci , ce sa mai zici...extraordinari( a fost in jur de 4000 de oameni iar meciul era si pe televizor iar vremea nu a fost foarte prietenoasa , fiind foarte cald). S-a demonstrat inca odata ca UTA atrage ,din pacate insa foarte multi suporteri s-au indepartat in ultimii ani de echipa datorita mediocritatii in care s-a scaldat acest urias club.
Legat stric de echipa , mi-a placut din nou Iacob ( baiatul asta trebuie pastrat cu orice pret indiferent daca vom promova sau nu!), Seroni( in repriza a doua ),Ionita( are simt de prezenta in fata portii, desi inca nu este la capaictate maxima din punct de vedere fizic),chiar si baiatul ala Andrei Rus ( a mai gresit dar mi se pare mult mai curajos in joc decat Ivan de exemplu). S-au zbatut mult si Moise cu Lorenzi ,din pacate se vede ca nu au foarte multe jocuri impreuna , defapt sunt la primul si au fost momente in care ambii atacau acelasi jucator advers ramanand descoperiti de foarte multe ori in zona de mijloc.Deceptionant jocul lui Ursu, care a inceput camiponatul foarte bine , insa ieri nu a fost ziua lui!
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #7: UTA - CS Mioveni, 15.09.2019, ora 11:30, Digisport 1 - de psv - 16-09-2019, 9:14

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)