Etapa #18: Metaloglobus București - UTA, 17.11.2019, ora 14:00, Digisport 1
17-11-2019, 19:28,
#14
RE: Etapa #18: Metaloglobus București - UTA, 17.11.2019, ora 14:00, Digisport 1
Cele mai frustrante meciuri sunt cele în care ratezi o sumedenie de ocazii și nu reușești să câștigi. Am avut 3 ocazii singuri cu portarul plus alte două importante. Din punctul ăsta de vedere, nu aveam voie să scăpăm cele trei puncte. Sigur, orice jucător poate rata, se întâmplă, dar în cazul lui Ursu problema asta devine cronică. Repet ce am observat meciurile trecute, băiatul e foarte activ, intră excelent în combinații, citește jocul, ajunge extrem de ușor la finalizare dar nu reușește să concretizeze. Nu știu dacă e o problemă de tehnică în acele poziții sau una mentală dar e una pe care trebuie să o rezolve pentru că e păcat de jocul lui și de efortul echipei. Dincolo de asta, azi am jucat bine pe faza ofensivă în marea parte a timpului, am combinat rapid, în viteză, ne-am creat ocazii. Mă îngrijorează însă inexactitățile pe faza defensivă care azi au fost nepermis de numeroase. Și dacă la copii precum Hrezdac sau A. Rus sunt de înțeles, la un jucător cu experiența lui Florin Ilie dau de gândit. Marea problemă continuă să fie cea medicală însă. Melinte a avut probleme și azi, am înțeles că Moise la fel, Tomozei a părăsit terenul mai devreme. Îmi e teamă că miercuri Gyuszi va trebui să încropească o echipă din ce i-a mai rămas, poate chiar să mizeze pe jucători care sunt departe de capacitatea lor fizică. Să sperăm însă că stafful medical va scoate maxim din această situație problematică.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #18: Metaloglobus București - UTA, 17.11.2019, ora 14:00, Digisport 1 - de Giuliano - 17-11-2019, 19:28

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)