Playoff #1: UTA - Petrolul Ploiești, 15.07.2020, ora 18:30, Digisport 1
16-07-2020, 11:08,
#43
RE: Playoff #1: UTA - Petrolul Ploiești, 15.07.2020, ora 18:30, Digisport 1
După înfrângerea cu Turris am spus că nu pierdem cu Petrolul și batem la Mioveni, mizând pe o creștere de la meci la meci care la noi ar fi întârziată față de celelalte echipe din cauza lipsei amicalelor. E îngrijorător faptul că, dincolo de micul progres reprezentat de punctul cucerit (care e mai mare decât pare la prima vedere ținând cont de particularitățile play off-ului și de celelalte rezultate înregistrate până acum) nu am crescut cu nimic față de meciul cu Turris. Tactic încă nu stăpânim jocul decât pe mici bucățele din timp, tehnic facem erori, fizic am terminat benzina prin minutul 70 iar mental pare că nu avem siguranța unui lider. În plus avem câțiva băieți care clar au o problemă de formă sportivă. Din perspectiva rezultatelor și a clasamentului stăm încă bine, n-am frisoane. Dar trebuie să începem să jucăm ceva. Nu sunt absurd, știu că nu avem cum să arătăm la fel ca înainte de întreruperea campionatului, dar pentru a ne păstra avantajul avem nevoie de un progres în joc la meciurile următoare altfel stăm la mila sorții. Sper ca antrenamentele de săptămâna asta plus posibilele, probabilele forțe proaspete în primul 11 să ne aducă această capacitate de a tranșa promovarea noi înșine fără a ne mai uita la jocul rezultatelor. Orice-ar fi... Hai UTA! Până la capăt!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Playoff #1: UTA - Petrolul Ploiești, 15.07.2020, ora 18:30, Digisport 1 - de Giuliano - 16-07-2020, 11:08

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)