Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
28-07-2020, 14:08, (Ultima modificare: 28-07-2020, 14:10 de Giuliano.)
#67
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
Și eu zic că exagerezi. Eu unul chiar mă uit la emisiuni în ultima vreme (că nah dacă promovăm să știu ce ne așteaptă) și în ultima lună absolut toți invitații au fost de părere că UTA promovează. De asemenea, în studio la Digi Sport am auzit părerea cea mai tranșantă în favoarea UTA-ei atunci când s-a făcut mizeria cu play off-ul, iar asta a venit de la ”miticul” de Ilie Dumitrescu. Adi Dobre (a nu se confunda cu George Dobre) este unul dintre oamenii care ne simpatizează enorm și asta s-a văzut la fiecare comentariu (din păcate în play off nu ne-a mai comentat). Că în virtutea locației mulți au prietenii cu jucători, antrenori sau conducători din București, e normal. Că vorbesc mai mult de echipele care fac mai mult rating, nu-i plăcut și corect dar e de înțeles. Într-adevăr, Angheluță e un jeg ordinar care ne-a pișcat de fiecare dată iar acum la meciul cu Rapid chiar s-a întrecut pe sine și sper că vreodată să am ocazia să îi spun ce cred despre el (nu că l-ar durea undeva dar să mă răcoresc măcar). Da, situația pe site e mai aiurea pentru că acolo, în articolele scrise se exagerează totul ducându-se la nivel de can can. Dar dacă noi trecem în extrema cealaltă și îi băgăm pe toți în aceiași oală victimizându-ne, nu vom face decât să atragem și mai multă aversiune, și mai multe ironii. Singura cale de a le închide gura e să promovăm, să jucăm bine în Liga 1, să dovedim ca și club că suntem altfel decât cei pe care-i acuzăm și atunci vom avea parte și de respectul care ni s-ar cuveni inclusiv acum. Deocamdată suntem o echipă de liga 2, cu nume dar fără performanță, care nu înseamnă foarte mult ca rating și impact la nivel național și care duminică a ajuns la știri nu datorită jocului ci datorită unei bătăi în fața stadionului. E trist, poate nu-i corectă scoaterea din context dar din afară așa se vede.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1 - de Giuliano - 28-07-2020, 14:08

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)