Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 2
29-07-2020, 13:08, (Ultima modificare: 29-07-2020, 13:10 de Cristi_Arad.)
#31
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1
Eu am mai scris aici inainte de play-off ca prea ne-am luat-o in cap cu alea 11 puncte avans, inclusiv noi suporterii. Erau unii care credeau ca suntem atata de buni incat era suficient sa ne prezentam la meciuri. Idea asta a fost alimentata si de presa care vedea UTA si...restul lumii. Asta s-a transmis si celor din conducere, jucatorilor si antrenorilor care in inconstienta si comoditatea lor au crezut ca e suficient sa treaca timpul si sa se scurga etapele, iar noi vom ridica trofeul de campioana incontestabila deasupra capului. Spun ca sunt inconstienti pentu ca daca nu ar fi fost, ar fi mers si cu trasura pana in zona Bucurestiului macar pentru un meci amical care poate ar fi fost de ajutor atat cat sa te prezinti mai bine la meciul cu Turis si sa iei macar un punct. Dar pentru ce sa ne mai deranjam noi...campionii absoluti...

Acuma e groasa rau, iar noi suntem extrem de prost pozitionati fata de Mioveni si Arges in ecuatia ultimei etape pentru ca:

- am aratat foarte rau in tot acest play-off, departe de echipa din sezonul regulat
- echipa e cu moralul la pamant dupa infrangerea cu Rapid si mai mult ca sigur atmosfera in club acum e una foarte apasatoare, mai ales dupa rezultatele de ieri.
- in meciul asta ne lipsesc 2 titulari.
- jucam in deplare la o echipa cu un moral extraordinar care stie ca victoria ii promoveaza direct si in plus ii face campioni ai ligii secunde! Si mai stiu cei de la FC Arges ca intalnesc o echipa ranita, care a aratat ca stie sa piarda in play-off.
- este primul meci in care jucam cu o presiune reala in acest play-off, e un meci de totul sau...dezastru (Asta s-ar putea sa fie sansa noastra - adrenalina).
- Mioveniul a castigat si e pe 2, au moral si la fel au o sansa uriasa la promovarea directa. Vor intalni Petrolul, o echipa distrusa, singura echipa care a pierdut orice sansa la promovare si nu mai are absolut nici un motiv sa joace...deci Mioveniul cred ca isi va castiga meciul.
- mi-e frica si de statistica...poate a venit vremea sa mai castige si echipele care joaca pe teren propriu in play-offul asta.
- mi-e frica si de faptul ca avem nevoie doar de un egal! ...si cred ca Balint ar trebui sa fie primul care isi schimba mentalitatea, inaintea jucatorilor. Daca vrem sa scoatem macar un x, trebuie sa mergem acolo si sa jucam ca si cum am avea de recuperat un handicap de 2 goluri.

Daca nu scoatem x-ul si ajungem la baraj, inseamna ca suntem slabi, nu meritam sa promovam si in proportie de 99% la anul suntem in B.
Asta e parerea mea..
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1 - de Cristi_Arad - 29-07-2020, 13:08

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 4 Musafir(i)