Etapa #4: UTA - FC Politehnica Iași, 20.09.2020, ora 18:45, Digisport 1
20-09-2020, 20:43,
#21
RE: Etapa #4: UTA - FC Politehnica Iași, 20.09.2020, ora 18:45, Digisport 1
Am urmarit toate meciurile de pana acum si din pacate aratam cel mai rau din punct de vedere fizic (alaturi de Arges) este evident acest lucru, sper sa ne redresam si sa adunam puncte.
Răspunde
20-09-2020, 20:51,
#22
RE: Etapa #4: UTA - FC Politehnica Iași, 20.09.2020, ora 18:45, Digisport 1
Da, cam așa, in vreo 13 luni terminăm cu munca, sunt de acord.
Cum adică cu ce bani? Păi ce, ai dat bani pe transferuri până acum? Dai salarii...Jucători se găsesc dar trebuie să-ți extinzi aria de selecție chiar dacă-l superi pe Apostu.
Răspunde
20-09-2020, 20:55, (Ultima modificare: 20-09-2020, 20:56 de Kidu.)
#23
RE: Etapa #4: UTA - FC Politehnica Iași, 20.09.2020, ora 18:45, Digisport 1
Ai idee cat costa fondul de salarii lunar, ai idee care sunt cheltuielile ligii I, ai idee care e bugetul nostru si din ce se constituie sau vorbesti numai asa de dragul de a da replici?

Nu inteleg ce aveti cu Apostu, multe echipe si-ar dori o astfel de relatie dar ma rog, sunteti cativa care abia asteptati o sincopa sa sariti ca hienele.
Răspunde
20-09-2020, 20:56,
#24
RE: Etapa #4: UTA - FC Politehnica Iași, 20.09.2020, ora 18:45, Digisport 1
(20-09-2020, 20:51)Ovidiu a scris: Da, cam așa, in vreo 13 luni terminăm cu munca, sunt de acord.
Cum adică cu ce bani? Păi ce, ai dat bani pe transferuri până acum? Dai salarii...Jucători se găsesc dar trebuie să-ți extinzi aria de selecție chiar dacă-l superi pe Apostu.

fără supărare,

1. astăzi am marcat doua goluri, din păcate am luat trei... deci cred ca mai degrabă avem o problema în apărare
2. jucători buni avem, nu sunt pregătiți fizic și
3. tactica și schimbările nu ne-au avantajat, ca sa nu zic ca ne-au dezavantajat

apropo, Balint ce părere are și ce masuri va lua?
Răspunde
20-09-2020, 20:56,
#25
RE: Etapa #4: UTA - FC Politehnica Iași, 20.09.2020, ora 18:45, Digisport 1
Da, un regres fata de meciurile precedente. De acord si ca Iacob trebuie sa revina in poarta. Pacat ca nu am stiut sa tinem de scor la 2-1. Trebuie sa fim mai pragmatici, fiindca avem nevoie si de puncte.
Răspunde
20-09-2020, 20:57, (Ultima modificare: 20-09-2020, 21:01 de maryan.)
#26
RE: Etapa #4: UTA - FC Politehnica Iași, 20.09.2020, ora 18:45, Digisport 1
E greu sa construiești cu albu la mijloc, Roșu nu a prins un meci grozav azi și a ieșit ce a ieșit! Păcat...azi chiar nu meritam sa pierdem! Mergem înainte! Se vede diferența enorma între liga 2 și liga 1! Poate odată cu revenirea lui miculescu si poate bustea și chiar introducerea lui klapan, ne va aduce alta consistenta la mijlocul terenului!!!

Am încredere deplina în gyuszi și în băieți! Din păcate sunt și momente din acestea în jocul unei echipe! Toți ne dorim sa defilam însă cred ca ar trebui sa nu uitam ca suntem o echipa nou promovata
Răspunde
20-09-2020, 20:59, (Ultima modificare: 20-09-2020, 21:00 de diangelis.)
#27
RE: Etapa #4: UTA - FC Politehnica Iași, 20.09.2020, ora 18:45, Digisport 1
Nu stiu ce sa zic, Erico si Benga sunt doi jucatori foarte buni, impreuna cu Simo. Problema e pe cealalta parte unde nu avem un jucator sigur. Tomozei din fericire e un jucator cu viteza, dar nu este destul. Albu astazi a jucat foarte slab.. pase gresite, alerga fara o idee de joc, doar alerga..
Moldovan este un jucator care are un potential mare, dar astazi nu stiu ce a fost cu el.. nu ne-a oferit acea siguranta cu care ne-a obisnuit in primele meciuri. Rosu parca are nevoie de niste vitamine sa dea mai tare in mingea aia, Cipri Rus a incercat sa miste ceva, dar nu cu prea mult succes. Vali Buhacianu baga capul in pamant si fuge, atat!
Singurii care mi-au placut sunt Erico, Simo si Benga. Desi Benga era s-o comita in ultimele minute, dar in rest s-a descurcat binisor.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
21-09-2020, 9:23,
#28
RE: Etapa #4: UTA - FC Politehnica Iași, 20.09.2020, ora 18:45, Digisport 1
Personal am incredere maxima in Gyuszi dar pentru binele lui si al echipei ar cam fi cazul de anumite masuri drastice dar totodata necesare.Este clar ca lucrururile nu mai pot continua asa , si aici nu ar strica si o mai mare fermitate din partea conducerii in luarea unor decizii, parcursul slab ,sa nu zic dezastruos continua chiar daca parte din actori s-au schimbat !Ieri cred ca ne-a batut cea mai slaba echipa din liga 1 , poate mai slaba e doar Arges.... Cred ca e cat se poate de limpede, ca echipa este praf fizic , s-a vazut asta atat in play -off cat si in acest inceput de campionat.Pe langa problema fizica exista un numar limitat de jucatori care nu sunt de anvergura si obiectivele echipei noastre, unii dintre ei veniti chiar in aceasta vara !
Răspunde
21-09-2020, 10:35,
#29
RE: Etapa #4: UTA - FC Politehnica Iași, 20.09.2020, ora 18:45, Digisport 1
(21-09-2020, 9:23)psv a scris: Personal am incredere maxima in Gyuszi dar pentru binele lui si al echipei ar cam fi cazul de anumite masuri drastice dar totodata necesare.Este clar ca lucrururile nu mai pot continua asa , si aici nu ar strica si o mai mare fermitate din partea conducerii in luarea unor decizii, parcursul slab ,sa nu zic dezastruos continua chiar daca parte din actori s-au schimbat !Ieri cred ca ne-a batut cea mai slaba echipa din liga 1  , poate mai slaba e doar Arges.... Cred ca e  cat se poate de limpede, ca echipa este praf fizic , s-a vazut asta atat in play -off cat si in acest inceput de campionat.Pe langa problema fizica exista un numar limitat de jucatori care nu sunt de anvergura si obiectivele echipei noastre, unii dintre ei veniti chiar in aceasta vara !

Parerea mea esta ca lotul e ok, ce sa mai zicem de Arges sau Iasi la nivel de lot. Problema este doar fizica, asa am terminat motorina cu un Voluntari slabit, asa am rata victoria cu FC Arges si tot asa nu am tinut de cele 2 avantaje luate pe tabela ieri...

Sa nu fie preparatorul fizic de nivelul primei ligi?
Răspunde
21-09-2020, 11:19,
#30
RE: Etapa #4: UTA - FC Politehnica Iași, 20.09.2020, ora 18:45, Digisport 1
Oare nu sunt probleme in vestiar? Sper sa nu fie real, insa clar nu mai este atmosfera de anul trecut. Chiar declaratile de la sfarsitul meciului a lui Gyuszi indica asta. Sa speram ca nu se arde Gyuszi cu jucatori adusi de el in aceasta vara. M-am uitat aseara ( la reluare nevazand meciul in direct) cum alergau pe teren jucatori de la Iasi, veniti din 10 luntre jucatori care au jucat prin ligile 3-4 in Europa, iar a nostri cu experienta ligi 1 parca ii admirau.
Răspunde
21-09-2020, 14:37, (Ultima modificare: 21-09-2020, 16:26 de ciprian24.)
#31
RE: Etapa #4: UTA - FC Politehnica Iași, 20.09.2020, ora 18:45, Digisport 1
Pacat de rezultatul de aseara, echipa a jucat bine, mi se par unele probleme in apararear trebui rezolvate, poate si putin la mijlocul terenului. In rest echipa e pe un drum bun
Răspunde
21-09-2020, 15:37,
#32
RE: Etapa #4: UTA - FC Politehnica Iași, 20.09.2020, ora 18:45, Digisport 1
(21-09-2020, 14:37)ciprian24 a scris: Pacat de rezultatul de aseara, echipa a jucat bine, mi se par unele probleme in aparare[/url][url=https://www.janta.ro/wheelsportal/84677/start] ar trebui rezolvate, poate si putin la mijlocul terenului. In rest echipa e pe un drum bun

Poftim???echipa nu a tras un sut la poarta , nu pe poarta in repriza a doua , exceptand golul de 2-1 si tu spui ca echipa e pe drumul cel bun??? , eu as spune mai degraba ca se vede un regres evident fata de meciul cu FC ARGES cand , da ...echipa a jucat intr-adevar bine!
Răspunde
21-09-2020, 18:17, (Ultima modificare: 21-09-2020, 18:22 de red11.)
#33
RE: Etapa #4: UTA - FC Politehnica Iași, 20.09.2020, ora 18:45, Digisport 1
Noi suntem doar chibiti, si prin faptul ca ne cumparam bilete si abonamente suntem si suporteri. Dar nu cred ca vreunul dintre noi e macar profesor de sport, antrenori de fotbal sunt chiar sigur ca nu avem printre noi, aici pe forum. Toti comentam in masura nivelului de intelegere a fenomenului. Unii poate au vazut, datorita varstei, mii de meciuri si au capatat o anumita cunoastere, altii poate vazand mii de meciuri nu inteleg inca nimic, sau chiar sunt unii cu mii de meciuri vazute dar sunt orbiti de pasiune. Unde vreau eu sa ajung cu tot ceea ce am scris pana acum? Cred ca toti care suntem aici pe forum iubim UTA si ar trebui sa avem intelegere unul fata de celalalt. Nu are nici un rost sa ne combatem ideile, sa incepem aici discutii fara noima, mai ales ca suntem la inceput de drum in liga I, atat noi (sau macar unii dintre noi Smile))cat si echipa si staful tehnic.Drumul e lung si sinuos. Vom vedea multe sezonul asta, si bune si rele...
Eu cred ca diferenta dintre meciul asta si anterioarele trei a facut-o mijlocul terenului. Lasand la o parte gafele care s-au facut incepand cu cel care a hotarat sa ude atat de abundent gazonul si pana la ultimul jucator(cred ca doar Simo nu a gafat meciul asta), meciul a fost pierdut pentru ca Pancu l-a "citit" pe Balint, il si cunostea foarte bine din sezonul trecut de liga a II-a, i-a blocat mijlocasii centrali, pe Albu si Rosu, ceilalti doi fiind un junior si Buhacianu care nu este mijlocas(sper din suflet ca Balint sa nu-l mai foloseasca acolo pentru ca nu e postul lui si nu stie sa-l joace, la nivelul ligii 1 orice gafa la mijloc de genul celei facute de Vali se transforma rapid in gol. Si nu e prima in aceste prime patru partide dar pana acum am avut noroc), si de aici a rezultat ceea ce ati vazut, fundasii au fost supusi unei mai mari presiuni si a rezultat primirea unui numar mai mare de goluri decat eram obisnuiti.
Răspunde
21-09-2020, 20:57,
#34
RE: Etapa #4: UTA - FC Politehnica Iași, 20.09.2020, ora 18:45, Digisport 1
Eu cred ca fizic nu arata bine echipa,daca in fiecare meci trebuie sa faci schimbari fortate de probleme musculare nu o sa reusim prea multe in Liga 1.Problema este chiar veche si in play-off Liga 2 am aratat mai slab fizic decat celelalte echipe. Nu are Alexandru Radu experienta necesara pentru Liga 1?
Răspunde
21-09-2020, 22:03,
#35
RE: Etapa #4: UTA - FC Politehnica Iași, 20.09.2020, ora 18:45, Digisport 1
Daca il mai vad pe nesimtitu de morar pe teren, inchid televizoru. Balint nu vede ca se plimba pe teren, nu castiga nici un duel , nimic. Pamant
Răspunde
21-09-2020, 22:41,
#36
RE: Etapa #4: UTA - FC Politehnica Iași, 20.09.2020, ora 18:45, Digisport 1
Tare mi-ar place sa vina Adi Petre inapoi la noi...macar cu imprumut. L-ar relansa Gyuszi, l-ar pune pe picioare rapid.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)