Etapa #5: FC Dinamo București - UTA, 28.09.2020, ora 21:00, Digisport 1
22-09-2020, 23:51, (Ultima modificare: 22-09-2020, 23:53 de diangelis.)
#12
RE: Etapa #5: FC Dinamo București - UTA, 28.09.2020, ora 21:00, Digisport 1
Ce frumos ar fi o victorie a noastra... dar cum am spus mai sus, un egal ar fi o minune. Am vazut stilul lor de joc, bazat pe posesie.. plus per total au valoarea mai mare ca ai nostrii.
Noi nu prea am aratat mare lucru, decat ca 70 de minute jucam ca o echipa de Liga 1, iar după aratam ca si una de Liga 2. Unele echipe vor prefera sa joace la posesie sau la "cacialma" primele 60-70 de minute, iar apoi sa atace in valuri.
Este si asta o tactica de luat in serios, eu cel putin daca as vedea ca echipa adversa in primele ei 4 meciuri nu au putut misca dupa minutul 60-70, nu m-as putea arunca in atac din primele minute, pentru ca adevarul adevarat e ca Albu,Rosu,Erico,Benga,Simo,Moldovan,Tomozei,Bustea sunt jucatori care pot face față Ligii 1, dar noi nu avem un atacant pur-sange in forma. Toti sunt lesinati, nu stiu ce probleme are Hora, dar eu personal as incerca imprumutul unui atacant care am fi 100% ca ne poate ajuta. Care din Buhacianu, Ionita, Morar sau Hora a rupt gura targului?
Cipri Rus, aradeanul nostru, se zbate pe teren cat pentru toti atacantii.. Sunt niste probleme destul de grave, nu avem atacanti de Liga 1, iar asta ne poate costa foarte mult.

Personal sper sa nu am dreptate, sa vorbesc doar in necunostinta de cauza..
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #5: FC Dinamo București - UTA, 28.09.2020, ora 21:00, Digisport 1 - de diangelis - 22-09-2020, 23:51

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)