Etapa #6: UTA - FC Academica Clinceni, 05.10.2020, ora 21:00, Digisport 1
06-10-2020, 18:02,
#33
RE: Etapa #6: UTA - FC Academica Clinceni, 05.10.2020, ora 21:00, Digisport 1
(06-10-2020, 13:43)ritza_ a scris: Chiar dacă au spus ca vor în play off, cred ca toată lumea și ar dorii(sau cel puțin eu) ca în primul sezon sa ne salvam fără emoții și sa incropim o echipa... Dacă venea Balint și ne spunea ca se lupta ptr evitarea retrogradării l ați fi demis înainte sa începem sezonul de liga 1! 
Merg pe mana lui pe un ciclu de cel puțin 3 sezoane pentru a putea culege roadele și de a pune iar UTA printre primele echipe în România.
Legat de discutia despre faptul ca am adus jucători doar prin Apostu, eu inclin sa dau dreptate clubului ptr ca în sezonul trecut de liga a 2'a, a fost o reușita. Sunt convins ca în sezoanele următoare dacă totul merge bine, nu vom cauta jucători doar în baza de date a lui Bogdan, pentru ca ne vom putea orienta și noi spre jucători mai bine cotați...Pentru mulți poate nu va este clar ca la comisionul dat impresarului noi am plătit sume ridicole lui Bogdan, pe lângă faptul ca un jucător cu cota bună, reprezentat de el putea merge în alta parte, a venit la noi. Sa ne gândim la partea financiara unde cu siguranță am economisit destui bani care au putut sa fie folosiți în a da salarii decât comisioane unor impresari.
Dacă după 6 etape cu o linie de clasament 1 4 1, un joc nu ft strălucitor, dar nici prost, ținând cont ca sunt cel puțin 6 titulari noi, veniți de 2 luni... Prea pretențios e suporterul arădean, care înclin sa cred ca nu ar fii mulțumit nicicum! 
Corect ! Cum zice si Kidul, alti impresari ne "tundeau" de nu ne vedeam. Cred ca Balint va face curatenie la iarna. Si nu e nevoie de nimeni din conducere sa puna presiune pe el, fiindca e profesionist si are un caracter deosebit, isi pune presiune singur pe el, nu se multumeste cu putin. Cred ca in cateva etape o sa aratam mai bine.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #6: UTA - FC Academica Clinceni, 05.10.2020, ora 21:00, Digisport 1 - de RedNeck - 06-10-2020, 18:02

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)