Etapa #7: FC Hermannstadt - UTA, 18.10.2020, ora 18:45, Digisport 1
18-10-2020, 20:48,
#21
RE: Etapa #7: FC Hermannstadt - UTA, 18.10.2020, ora 18:45, Digisport 1
Din pacate nu avem atacant ?...pe morar ala l-am văzut cand o intrat si la ultima fază cand o batut corneru ala aiurit?...trebuie să vină fundasu sa dea la poarta
Răspunde
18-10-2020, 20:49,
#22
RE: Etapa #7: FC Hermannstadt - UTA, 18.10.2020, ora 18:45, Digisport 1
Felicitari,echipa a jucat f bine in repriza a 2 a,chiar daca nici prima nu a fost asa slaba.Cred ca e cea mai buna repriza,la concurenta cu prima din meciul cu Voluntari.Ma bucur cand vad ca echipa domina si are ocazii.Felicitari inca o data!!!
Răspunde
18-10-2020, 20:51, (Ultima modificare: 18-10-2020, 20:54 de adymax.)
#23
RE: Etapa #7: FC Hermannstadt - UTA, 18.10.2020, ora 18:45, Digisport 1
Am jucat bine, pacat de primele 30 de minute. Cel mai bun de pe teren Denis Rusu, baiatul asta e formidabil, daca toata echipa ar lupta ca si el eram in primlele 5.
Răspunde
18-10-2020, 20:55,
#24
RE: Etapa #7: FC Hermannstadt - UTA, 18.10.2020, ora 18:45, Digisport 1
Si arbitrajul f bun cu toate ca ma asteptam la ce e mai rau.
Răspunde
18-10-2020, 20:58,
#25
RE: Etapa #7: FC Hermannstadt - UTA, 18.10.2020, ora 18:45, Digisport 1
Hai sa fim echilibrati. Am facut o a doua repriza foarte buna dar in prima am fost slabi de tot. Lipseste clar ceva acolo in fata, unde se cere creativitate si acum nu prea mai putem schimba nimic pana in pauza competitionala. In rest, se vede ca echipa e bine asezata in teren si pregatita de un antrenor atent la detalii. E loc de crestere, care va veni odata cu omogenizarea. Vom fi o echipa greu de batut, dar care si castiga greu. Dar e bine si asa. Suntem in Liga 1. Asta e cel mai important !
Răspunde
18-10-2020, 21:34,
#26
RE: Etapa #7: FC Hermannstadt - UTA, 18.10.2020, ora 18:45, Digisport 1
Chiar dacă am pierdut 2 puncte, am câștigat câteva relații de joc. Miculescu a jucat foarte bine, Rusu la fel. Păcat de acea fază fixă de unde ne-am luat gol, altfel Hermannstadt nu a demonstrat ca sunt peste noi din niciun punct de vedere (nici valoric, nici tactic).
Cred cu tărie faptul că de fapt cheia UTA-ei vor fi tinerii, nicidecum jucatorii achizitionati recent.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
19-10-2020, 12:49,
#27
RE: Etapa #7: FC Hermannstadt - UTA, 18.10.2020, ora 18:45, Digisport 1
Hai sa nu exageram cu tinerii si cu aceleasi slogane rasuflate cu “tinerii” si “aradenii”. Avem tineri de valoare, stim asta de ceva vreme, avem si un antrenor care le da incredere, dar fara jucatorii cu experienta am sucomba lamentabil. Hai sa facem doua exercitii de imaginatie, cum ar fi aratat echipa asta fara Benga, Albu, Rosu si Erico in inceputul asta de campionat. Al doilea, ce ar fi fost la gura “aradenilor fini cunoscatori de fotbal” daca UTA ar fi fost dominata acasa de orice echipa de liga 1 asa cum a fost Hermanstadt aseara...

Un meci bun, ne mai trebuie ceva calitate in fata, dar cred ca suntem pe drumul cel bun. E f important ca nu pierdem, risc un pronostic si zic ca onsa fim in stare sa ne aparam bine si in fata CFR-ului, Craiovei si a FCSB-ului, meciurile alea nu sint fin start pierdute cum le decreteaza multi...
Răspunde
19-10-2020, 18:59,
#28
RE: Etapa #7: FC Hermannstadt - UTA, 18.10.2020, ora 18:45, Digisport 1
A fost un meci de mare uzura. Golul lor a fost norocos, chiar norocos...Iabob imi da multa incredere si siguranta in continuare. L-as remarca in mod deosebit pe Rompulaku, mie mi-a placut foarte mult cum a jucat in meciul asta. Benga la fel. Denis Rusu in aceeasi nota foarte buna. Daca mai pune un pic de masa musculara, o sa arate si mai bine in lupta cu puternicii fundasi din Liga 1. Hora e pe o panta ascendenta. Baietii au depus un efort enorm, au ajuns aproape tot timpul primii la minge. E adevarat ca ne-ar mai trebui un nr. 10 acolo. Sa fie Denis Rusu solutia asta, reprofilat? Nu stiu? Gyuszi stie mai bine. Oricum, efortul si determinarea din meciul cu Sibiul vreau sa-l vad tot timpul. Daca jucam asa in continuare, fotbalul o sa ne si rasplateasca. Cateodata joci asa un meci intreg si vii doar cu un punct, dar altadata iti iasa si vii cu toate 3. Marja dintre egal si victorie e mica de multe ori in Liga 1. Ideea e ca trebuie depus un asemenea efort in fiecare meci si aici e cheia. Oare au inteles baietii ca te zbati de nebun si uneori vii doar cu un punct? Dar daca te zbati de nebun in toate meciurile, vii si cu 3 puncte. E o chestie mentala, sa tragi asa de tare tot campionatul, e un maraton. Ma bucura ca si rezervele si juniorii au inteles, Balint are resurse excelente pe banca. Imi place ce vad si sunt optimist.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)