Cupa României, sezonul 2020-2021
10-02-2021, 21:41,
#61
RE: Cupa României, sezonul 2020-2021
Circumstante atenuante ar fi: lipsa antrenorului principal din motivul stiut si eventual, programul prea incarcat din ultima perioada.
Dar...tu echipa de liga I esti in plin campionat si ai avut la dispozitie un lot numeros si ai putut sa rotesti jucatorii, deci nu poti spune ca ai uzat acelasi nucleu de jucatori meci de meci. Joci cu o echipa cu un esalon mai jos pana la urma, care nu a mai avut meci oficial de vreo doua luni si...esuezi lamentabil; asta e cuvantul care ar putea sa defineasca prestatia de astazi. 
Aceeasi lentoare si contructie previzibila, plus lipsa de reactie dupa primirea golurilor, desi au intrat cam cei mai buni jucatori de profil ofensiv pe care i-ai avut la dispozitie. Am avut o atitudine de parca veneam dupa vreo trei cupe castigate si inca alte doua finale jucate in ultimii cinci ani. Nu inteleg exact ce vrem de la aceasta competitie. Daca nu ne intereseaza ar trebui sa facem echipa din juniori si rezerve inca dela meciul din saisprezecimi si astfel s-ar sti de la inceput ce ne dorim. UTA are un blazon de aparat si vine dupa o perioada de seceta de performante notabile, asadar nu ar trebui sa ne permitem astfel de evolutii.
Indiferent cum o luam, Balint are o problema la proiectia si pregatirea jocului ofensiv iar daca vrem performanta pe masura pretentiilor si sa ne depasim conditia actuala e clar ca, pe viitor, va trebui sa intervenim si la nivelul bancii tehnice (asta fara a nega defel meritele pe care le-a avut Gyuszi in ceea ce a devenit UTA in prezent). Sa fim sinceri, accederea in play-off este doar o himera iar pentru evitarea retrogradarii o sa mai avem de tras.
Răspunde
10-02-2021, 21:52,
#62
RE: Cupa României, sezonul 2020-2021
(10-02-2021, 20:20)Kidu a scris: De acord cu Kapa, astazi am dat-o de gard intr-un mod penibil si aici e vina lui Gyuszi, cu parere de rau dar nu pot sa accept indolenta asta.
Nu aveam voie sa pierdem azi, sa va fie rusine in frunte cu Balint si improvizatiile sale.

Ma bucur pentru Adi Petre si i-as mai remarca pe Denis Rusu si Isac, in rest s-a vazut ca fara Benga suntem pe nicaieri iar golul 2 a fost un gol penibil pe care nici in liga a III-a nu ai voie sa il iei.

Intr-un singur fel pot spala rusinea asta, accederea in play-off.

Kidule, 
Vad ca nu iti mai trebe un alt anternor (ai sters postarea) :Smile Big Grin
A mai venit unul (zis anternor) Moldovan acus zeci de ani cand UTA era in Divizia A si dupa ce am retrogradat i-am zis "1 din 33" (ca a luat un singur punct din 33 posibile. 
Vezi sa ai grija ce iti doresti. 
Nu zic ca trebe sa il tinem pe Balint pana la "Sfantul asteapta" (ca si cum l-au tinut Calarasii pe "prietenul" Alexa--cu el au promovat si tot cu el au retrogradat), dar aici trebe sa-si faca treaba Codru. Adica de aia ii Manager General. Sa ia decizii. Daca le ia prost.....plateste cu postul. Ca doara nu ii el singurul manager ....am vrut sa scriu capabil, dar ma abtin.....
Răspunde
10-02-2021, 22:21,
#63
RE: Cupa României, sezonul 2020-2021
Foarte lenti in aparare din pacate, n-am mai avut reactie defapt azi nu ne-a iesit nimic. Ce greseli sa faca antrenorul? Astia-s jucatorii... Balauru, Antal, Hora... ce rezerve? 
E normal sa te bazezi pe tot lotul, sa ii bagi sa cauti solutii, se pare ca doar atata pot.
Răspunde
10-02-2021, 22:23,
#64
RE: Cupa României, sezonul 2020-2021
eh, cred ca cel mai supărat e Balint... iar jucătorii au prins o zii proasta, foarte proasta.
Răspunde
10-02-2021, 22:33,
#65
RE: Cupa României, sezonul 2020-2021
Nu cred ca vina principala sta in Gyuszi la meciul asta. Balint e tipul de antrenor care regleaza jocul bucatica cu bucatica, "fine tuning", cum s-ar spune. Asta include integrarea noilor veniti, care dureaza ceva timp. Nu putem da in el dupa in meci pierdut...fie el si cu o echipa de Liga 2. Si lui Hagi i-au trebuit ani de zile sa ajunga in top cu Viitorul, dar si el, a tot facut reglaje mici la echipa, sezon de sezon, a promovat tineri cu o alta mentalitate de joc si de lupta. E nevoie de stabilitate ca sa vezi rezultate pe termen lung, iar in Liga 1 nu prea exista asa ceva, patronii schimba antrenorii rapid, n-au pic de rabdare. La noi e altceva, conducerea are rabdare, iar Balint eu zic ca face treaba buna. Adevarul ca pina acum nici nu am avut jucatori pentru un joc ofensiv mai bun. Cred ca urmeaza meciuri mai bune. Eu chiar as vrea sa-l avem pe Balint la noi cat mai multe sezoane...atunci mai putem vorbi de rezultate.
Răspunde
11-02-2021, 0:21, (Ultima modificare: 11-02-2021, 0:22 de diangelis.)
#66
RE: Cupa României, sezonul 2020-2021
@Jula marsandula, fara suparare dar mi se pare ca ai un fetish deja pentru Codru... oriunde vad mesaj de al tau, e mereu legat de Codru. Nu el a jucat astazi, ci echipa formata din 11 jucatori de fotbal.
E clar ca Erico,Benga si Roger nu pot fi inlocuiti, ar trebui in jurul lor sa se formeze echipa. Adi Petre mi-a placut astazi, a coborat cand trebuia, a avut acea bară, a marcat pe final chiar daca deja U Cluj avea 2-0.. are nerv, tupeu si am vazut supararea din ochii lui la final, a suferit alaturi de noi!
Cand ne vor lasa pe stadion (prin Martie), noii jucatori vor fi impinsi de la spate de catre cei care iubim clubul, si se vor atasa automat de UTA iar atunci vor lupta altfel. Asa, sunt la un club nou promovat cu un stadion nou, sec.

Asta e viata, mergem mai departe! Hai UTA!
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
11-02-2021, 0:23, (Ultima modificare: 11-02-2021, 0:23 de Kidu.)
#67
RE: Cupa României, sezonul 2020-2021
(10-02-2021, 21:52)Jula marsandula a scris: Kidule, 
Vad ca nu iti mai trebe un alt anternor (ai sters postarea) :Smile Big Grin

Omul sub imboldul nervilor mai spune si nevrute, asta e unul din motivele pentru care mereu postam a doua zi, indiferent ca era victorie sau esec, in plus nu imi sta in caracter sa dau in oameni la nevoie, cu atat mai putin in cei la care tin. 

De la Balint insa, ca tot ii place sa declare ca isi asuma, ca e barbat si ca invata din greseli, astept sa vad si fapte ca de discursuri incepe sa mi se acreasca. Oratorie pot face si eu...
Răspunde
11-02-2021, 1:09,
#68
RE: Cupa României, sezonul 2020-2021
Sunt 2 probleme mari la echipa dupa parerea mea:
1. Lotul nu este echilibrat,avem o gramada mare de atacanti dar mijlocasi de banda doar 3 din care 2 sunt juniori(Rusu,Tescan).
2. In fiecare meci avem macar 1 jucator cu probleme musculare,in fiecare meci adversarul este primul la minge(la noi in careu,la mijloc si la ei in careu) deci cred ca preparatorul fizic nu are experienta necesara pentru Liga1.
Nici acum nu inteleg de ce a fost aruncat Ciucur,ca o cizma,un mijlocas de banda pur,tratat pe banii echipei UTA Arad si care arata la Calarasi ca inca joaca foarte bine(titular) ...sa joci in banda cu Buhacianu sau Miculescu? Care sunt atacanti de meserie!!!
Răspunde
11-02-2021, 1:11,
#69
RE: Cupa României, sezonul 2020-2021
(11-02-2021, 0:21)diangelis a scris: @Jula marsandula, fara suparare dar mi se pare ca ai un fetish deja pentru Codru... oriunde vad mesaj de al tau, e mereu legat de Codru. Nu el a jucat astazi, ci echipa formata din 11 jucatori de fotbal.
.

Asta e viata, mergem mai departe! Hai UTA!

Da, asa-i. Imi place competenta. Si pun presiune pe management sa livreze exact pentru ce sunt platiti
- gazon de calitate, negociere cu proprietatrul 
- bani (sponsorizari, etc.)
- protejare imagine UTA (in Arad / Romania)
- rezultate echipa (prin angajare de jucatori, antrenori, personal auxiliar)
si altele, si altele

De crezi tu diangelis (scuze pentru tutuiala) ca daca se intampla o nenorocire, necaz, orice lucru negativ GRAV, CEO-ul, prim ministru, presedintele  (CAPUL MANAGEMENTULUI) ii primul care pica. 
Ce, prim-ministru a dat foc la Colectiv? Nu, dar capul lui a picat. 
Ce, CEO-ul lu' Takata a cauzat recallurile? Nu, dar capul lui a picat.
Ce, directorul de la spital a dat foc? Nu, dar capul lui a picat.  
Nu cred ca mai ai nevoie de alte exemple. Iar daca ai, atunci sunt cu zecile/ miile. 

Deci, nu inghit argumentul ("Nu el a jucat astazi, ci echipa formata din 11 jucatori de fotbal"). Aia ii argument pentru plebe, nu valabil in sferele conducerii executive. 

Asa-i in management. Expunere cat cuprinde.
Răspunde
11-02-2021, 1:31,
#70
RE: Cupa României, sezonul 2020-2021
Din punctul meu de vedere o astfel de non performanta nu poate fi trecuta cu vederea la un club de anvergura UTA-ei!De ACUM cred ca ar trebui sa le strangem mana unor jucatori si sa ne vedem fiecare de drumul nostru!Oare cu ce ne mai pot ajuta Ilie si Melinte atat timp cat nu sunt in stare tina piept echipei de pe locul 13 liga 2, ne da gol Ogbu care nu a mai jucat de doi ani!????!!
Cred ca dupa cum spunea cineva mai sus Balint ar trebui sa "umble" si la staff-ul tehnic , ce naiba face acest Panzaru la echipa ?, dar preparatorul fizic ?, echipa este lipsita de prospetime , vlaguita , ne -a dominat fizic o echipa aflata la primul joc oficial in acest an , inadmisibil!
Răspunde
11-02-2021, 1:53,
#71
RE: Cupa României, sezonul 2020-2021
Un lucru pozitiv am vazut in acest meci,Miculescu a dominat fizic fundasii de la U ,chiar si fundasii centrali cand era in careul celor de la U chiar daca nu este foarte bine pregatit fizic(am vazut meciul de doua ori). Nu inteleg de ce nu este incercat ca atacant de forta,poate in tandem cu Adi Petre pe modelul Dinamo Gueye-Nemec.
Răspunde
11-02-2021, 3:21, (Ultima modificare: 11-02-2021, 3:25 de diangelis.)
#72
RE: Cupa României, sezonul 2020-2021
@Jula marsandula, ai dreptate. Dar aici pe forum degeaba ne spunem ofurile, nimeni nu o sa le bage în seama.
Singurele persoane care pot face ceva sunt cei care țin legătură cu Meszar&Co.
@psv, nu poți sa tot dai afara și sa tot iei alți jucători, nu ne permite bugetul sa facem astfel de investiții de moment.
Trebuie ca băieții sa se adapteze unul cu celalalt, și abia apoi vom putea vedea de ce sunt în stare. Dacă ne uitam atenți, pur și simplu am schimbat o echipa întreaga în câteva luni.. singurii supraviețuitori sunt Cipri Rus, Buhacianu, Miculescu și Iacob.. Restu sunt rezerve clare.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
11-02-2021, 9:48,
#73
RE: Cupa României, sezonul 2020-2021
@diangelis @PSV a scris de doi jucatori Melinte si Ilie, acesti jucatori anul trecut au format cel mai bun cuplu de fundasi din liga 2 cum frast sa sa fi atat de miserupist, pt ca asta a fost ieri lehamite din partea lor si nuau fost singuri au mai fost si alti.

Noi avem unul din dintre cele mai numeroase stafuri tehnice din liga 1, sunt echipe care abia au un antrnor secund noi avem 2 si exact cum a zis si @PSV ce naiba fac Panzaru si Cezar Zamfir. Cand ai un asa staf e clar unul din secunzi este pentru mijloc si atac si unul pe aparare dar la noi senzatia ca antrenori secunzi is la numar si sa manance si gura lor ceva bun.
Preparatorul fizic este un om fain l-am cunosc personal dar UTA are probleme mari pe partea fizica, este aiurea cum jucatorii UTA-ei veniti noi aveau mai multa prospetime fizica cacum o luna decat cum au acum si nu ma luati cu meciuri din 3 in 3 zile ca si celelalte au jucat asa iar prospetimea lor arata altceva si nu au nici lotul numeros pe care il are UTA.
Inca un amanunt interesant, noi in momentul actual avem in echipa titulara 4 jucatori titulari din liga 2, Iacob Simo Tomozei ( care odata cu venirea lui Peteleu si Evgheny vor fi sariti din schema) si Miculescu care iese la pauza, fiind considerati anul trecut echipa "the best" din liga. Arges a doua promovata are minim 5 pe meci + un mijlocas penibil sezonul trecut la Petrolul Meza Coli titular incontestabil, iar acestia joaca cu o indarjire incredibila.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)